Padėti kurti šventę į pirmą susitikimą su jūra atvyksiantiems vaikams kviečiami ir savanoriai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017-07-13
Peržiūrėta
926
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Padėti kurti šventę į pirmą susitikimą su jūra atvyksiantiems vaikams kviečiami ir savanoriai

Paskutinį liepos savaitgalį Palanga rengiasi priimti per pusę tūkstančio mažųjų svečių iš visos Lietuvos – į kurortą atvyks būrys vaikų, dar nė karto nemačiusių jūros iš visų šalies savivaldybių. O tam, kad viskas praeitų sklandžiai, kviečiama prisijungti savanorius, padėsiančius organizuoti veiklas.

Susidomėjimas auga
Daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos paskutinį liepos savaitgalį atvyks į Palangą dalyvauti socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“ ir čia pirmą kartą išvys jūrą. Pasibaigus būsimų dalyvių registracijai paaiškėjo, jog norą dalyvauti šioje akcijoje pareiškė 52 savivaldybės.
Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ – kurorto mero Šarūno Vaitkaus iniciatyva. Šio projekto metu siekiama suteikti galimybę pasidžiaugti vasaros atostogų prie jūros akimirkomis tiems vaikams, kurie dėl įvairių priežasčių to padaryti negali. „Lietuvoje yra nemažai vaikų, nė karto nemačiusių jūros. Todėl kviečiame juos atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą pasisveikinti su jūra. Su šia socialine akcija jungiamės prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“, – sakė Š. Vaitkus.
Palangos merui tokia idėja kilo po Prezidentūroje vykusio savivaldybių merų susitikimo su šalies vadove Dalia Grybauskaite, kurio metu buvo akcentuojamos socialinės šalies problemos.
Pirmą kartą tokia akcija buvo surengta praėjusią vasarą, ir ji sulaukė didžiulio susidomėjimo – pasinaudoti galimybe parodyti mažiesiems jūrą tąkart panoro per 40 savivaldybių. Tad pernai į kurortą sugužėjo daugiau kaip 400 svečių – vaikų grupių bei juos lydinčių suaugusiųjų. Šiemet pirmą kartą išvysiančių jūrą vaikų bus dar daugiau.

Pramogų gausa
Vaikai iš sunkiau gyvenančių šeimų Palangoje viešės liepos 29-30 d. Dvi dienas jie mėgausis tikromis atostogomis – svečių laukia muilo burbulų pramogos, piknikas ir jiems parengta programa Birutės parke, o vėlai vakare – filmų naktis bei dainų karaoke pagal L. Lapkauskaitės dainas vaikams ir vaikučiams.
Be šių vaikiškų linksmybių bei pramogų, mažiesiems Palangos svečiams taip pat bus suteikta galimybė nemokamai apsilankyti kurorto muziejuose, Vaškinių figūrų parodoje, tomis dienomis vyksiančio vaikų populiariosios muzikos festivalio „Laumės juosta“ koncerte, pasidžiaugti šokinėjimu ant batutų, išbandyti sintetinį ledą bei pasigėrėti įspūdinga muzikinio fontano programa. Tačiau neabejojama, kad daugiausia džiaugsmo suteiks pagrindinis šventės akcentas – pirmasis vaikų susitikimas su jūra bei maudynės joje.
Kiekviena akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“ panorusi dalyvauti savivaldybė į Palangą atveš dešimties vaikų, nė karto nemačiusių jūros, grupę. Išlaidas, susijusias su akcijos organizavimu, dalyvių apgyvendinimu, maitinimu bei pramogomis, dengia Palangos miesto savivaldybė, prisideda savivaldybės teritorijoje esančios valstybinės institucijos, rėmėjai.

Kviečiami savanoriai ir gidai
Kadangi veiklos mažiesiems siūloma nemažai, organizatoriams reikia pagalbos rankos, kad visi svečiai būtų tinkamai priimti ir jiems suteikta kuo daugiau džiaugsmo lankantis kurorte.
„Organizuoti vaikams pramogą sekasi puikiai, tik trūksta pagalbos. Kai vežimas rieda, visada lengviau, kai jį stumia daugiau rankų. Tad ir mes labai laukiame savanorių, norinčių padėti šventės metu. Jaunimo, norinčio savanoriauti, sulaukiame ne tik iš Palangos, bet ir iš kitų rajonų, jie atvyks ir kartu su savivaldybių grupėmis, tačiau labai laukiame ir vyresnių bendruomenės narių pagalbos, ypač – pedagoginės ar socialinės darbo patirties turinčių palangiškių. Taip pat būtų džiugu, jei Palangą pažįstantys pagalbininkai galėtų bendraudami su vaikų grupėmis, padėti jiems pažinti kitokią Palangą. Juk susirinks įvairaus amžiaus vaikai, kurie norės ir bendravimo, jiems reiks ir tinkamos priežiūros“, – prie akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ įgyvendinimo prisijungti kvietė Palangos savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.
Ji akcentavo, kad vaikams labai svarbus yra nuoširdus dėmesys, todėl nusiteikę padėti žmonės turėtų būti kantrūs, svetingi ir draugiški. „Mums reikia pagalbos, tačiau dar svarbu ir tai, kad ateidamas padėti žmogus žinotų, kuo jis gali prisidėti. Pavyzdžiui, organizuosime filmų naktį ir edukacinius užsiėmimus, tad būtų labai šaunu, kad vakare ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji galėtų pabūti su vaikais, kartu pasidžiaugti“, – teigė L. Grendienė.
Kaip papasakojo pašnekovė, pernai pagalbos prašyta mokyklos bendruomenių, kurios tikrai mielai prisijungė, šiemet tikimasi sulaukti ir bendruomenės narių savanoriškos pagalbos. Atvyks vaikai iš 52 savivaldybių, tad siekiama, jog atsirastų nors per pusę mažiau savanorių, norinčių pabūti su svečiais.
Atvykus į Palangą, be visų vaikams organizuojamų pramogų, svečiams dar bus pasiūlytos ir nemokamos ekskursijos. Tam, kad šis tikslas būtų pasiektas, kviečiami prisijungti prie projekto vietiniai gidai.
„Apie tai kalbėjomės su Palangos gidų gildijos pirmininke Angele Martinkėniene, bendrai sieksime inicijuoti, kad prie projekto prisidėtų kurorto gidai, kurie galėtų organizuoti nemokamas ekskursijas vaikučiams“, – teigė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.
Norintys prisijungti prie šio socialinio projekto rėmėjai bei savanoriai kviečiami kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrių. Daugiau informacijos el. p. [email protected], mob. tel. 8 684 54 628.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Palangos miesto savivaldybė ragina kurorto gyventojus, kurie turi mobilumo (judėjimo) sunkumų, serga koronaviruso infekcija, taip pat – asmenis, kurie dėl koronaviruso infekcijos vengia ar negali išeiti iš namų, pasikliauti savanorių pagalba – jie jums į namus pristatys maistą, vaistus, siuntinius, mėgstamą leidinį, pagal galimybes įgyvendins kitus prašymus....


Visoje šalyje neatslūgstant COVID-19 pandemijos antrajai bangai, kuri, deja, neaplenkė ir Palangos, miesto Savivaldybės savanoriai ir prie karantino nuo pavasario „prisitaikiusiems“ palangiškiams, ir juolab pavojingu virusu sergantiesiems yra didelė parama ar vienintelė išeitis.


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, per dieną Palangos miesto savivaldybės savanoriai įprastai sulaukia apie 2-3 skambučių su tais pačiais prašymais – pristatyti maisto, vaisto, paimti siuntas.O praėjusį penktadienį ir šeštadienį Savivaldybės savanoriai išdalino 500 kaukių.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti...


Trys ministerijos įsipareigojo suvienyti jėgas ir konkrečiomis priemonėmis padėti vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikimas, bei jų tėvams. Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino pagalbos veiksmų planą dvejiems metams.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį Palanga rengiasi priimti per pusę tūkstančio mažųjų svečių iš visos Lietuvos – į kurortą atvyks būrys vaikų, dar nė karto nemačiusių jūros iš visų šalies savivaldybių. O tam, kad viskas praeitų sklandžiai, kviečiama prisijungti savanorius, padėsiančius organizuoti veiklas.


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius