Pagerbti grožiui neabejingi palangiškiai bei šventojiškiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-12
Peržiūrėta
1180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lentelėmis apdovanotieji: Regina Raminienė
Lentelėmis apdovanotieji: Regina Raminienė

Užvakar susirinkę Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai pagerbė gražiausiai tvarkomų sodybų bei teritorijų šeimininkus ir įteikė jiems padėkas bei lenteles, kurios nuo šiol žymės labiausiai puoselėjamas erdves. Palangos skyriaus pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė džiaugėsi, jog prašymas pagerbti tokiu būdu tikrai daug darbo įdedančius palangiškius bei šventojiškius buvo išgirstas. O ir pagerbti kurorto gyventojai neslėpė džiaugsmo.

Praturtinę metai
Kaip pabrėžė Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus pirmininkė N. Steponavičiūtė, kasmet tokiu laiku, rengiant metinį susitikimą, susirenka tie žmonės, kuriems nesvetimos gamtos puoselėjimo tradicijos, nuoširdus rūpestis gimtuoju kraštu, tie, kurie siekia, kad būtų kuo daugiau gražiai sutvarkytų kampelių, daugiau dvasingumo, meilės tėvynei.
Visų pirma pristatyta, kas gi nuveikta per šiuos metus. O nuveikta išties nemažai. Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai kartu su gausia palangiškių delegacija dalyvavo Seime „Palangos dienų“ baigiamajame renginyje. Taip pat, kaip įprastai, jie dalyvavo balandžio mėnesį vykusioje visuotinėje akcijoje „Darom“. „Malonu, kad kasmet atsiliepia vis gausesnis draugijos narių ir pakankamai sąžiningai švarina teritoriją“, – pasidžiaugė N. Steponavičiūtė.
Kadangi šie metai buvo paskelbti Piliakalnių metais, Palangos skyriaus nariai nusprendė pažymėti šiuos metus pasodindami prie itin mėgstamo palangiškių Naglio kalno du ąžuolus. Šventu laikomą medį Lietuvai pagražinti draugijos nariai pasodino ir Šventojoje, Kopų gatvės skverelyje prie paminklo „Kovotojų už Lietuvos laisvę istoriniams žygiams per Baltijos jūrą atminti“. Po du jubiliejinius atminimo ąžuolus pasodino ir Meilės alėjoje Palangoje ir prie Tremtinių kryžiaus Šventojoje. Pasodinus ąžuolus buvo klausomasi eilių apie ąžuolų didingumą bei kartu giedotos liaudies dainos apie ąžuolus.
„Tikimės, kad iš medelyno įsigyti ąžuolai prigis ir tvirtomis šakomis įsikabins pajūrio žemėje, daugelį metų primins apie mūsų tautiškumo puoselėjimą“, – išreiškė viltį pirmininkė.
Be visų šių darbų, palangiškiai taip pat vyko į vilnietiškuosius Tiškevičių dvarus. Rugsėjo mėnesį buvo kartojama kelionė į Panevėžį, kur aplankyta itin gražiai tvarkoma teritorija – japoniško stiliaus sodas prie daugiabučio.

Dėmesys krypsta į unikalius kampelius
Pažvelgus, kaip savo sodybas, kiemus, teritorijas puoselėja palangiškiai ir šventojiškiai, N. Steponavičiūtė akcentavo, kad apžiūros metu pastebima, jog itin mėgsta gyventojai įvairius dekoratyvinius augalus, ypač kruopščiai prižiūri vejas, žolynus, nuolat ieško naujų idėjų, domisi naujovėmis, daugelis iš jų negaili lėšų papuošti savo sodybas mažosios architektūros elementais.
„Šiandien paminėsiu vos keletą pavardžių žmonių, kurie itin gražiai puoselėja savo sodybas, tai yra Vidos ir Petro Grigalių sodyba Paliepgirių gatvėje, po jų teritoriją galima vaikščioti kaip muziejuje, sustojant prie kiekvieno objekto. Reginos Raminienės Senojo Turgaus gatvėje esanti sodyba tiesiog lūžta nuo gražiai sukomponuotų dekoratyvinių augalų ir gėlių gausos. Stasės Stanaitienės sodyba, esanti Ramybės gatvėje, žavi nepamatuota erdve ir estetišku išplanavimu. Šventojoje esančios Reginos Šimaitienės sodybos gėlynai įsiveržė net į gatvę. Danutės ir Antano Navickų sodyba Gintaro gatvėje, kur puošyboje tiesiog dainuojama odė lietuviškiems akmenims, jau nekalbant apie išpuoselėtas Šimkų, Šalčių, Kniukštų sodybas, Dalijos Mikalauskaitės ir Miko Balčiaus kruopščiai prižiūrimas didžiules erdves ir dar daug gražiai savo sodybas puošiančių šeimininkų. Norisi paminėti ir Viktorijos bei Ado Sendrauskų sodybą, kur visur apgalvota, išpuoselėta ir gražu. Našlaičių take gražiai tvarkoma žinomų palangiškių Laimutės ir Rimanto Mikalkėnų sodyba, kur kompaktiškame plote telpa viskas. Smilgų gatvėje savo netradiciniu išplanavimu dėmesį traukia Birutos ir Vaclovo Mazrimų sodyba. Birutės alėjoje esama išpuoselėta Genutės Narmontienės ir jos marčios Rimos sodyba. Jūratės gatvėje jau daug metų vasaromis veikia kavinė „Sėklytėlė“ su gražiu kiemeliu, jos savininkė Onutė Kaupienė skiria tam didelį dėmesį. Vytauto gatvėje veikiančioje kavinėje „Senasis židinys“ darbuojasi dvi seserys Elena Bučmytė ir Monika Stonkuvienė, šiais metais ypatingą dėmesį skyrusios aplinkos sutvarkymui. Plytų gatvėje gyvenanti Lina Gedvilienė taip pat skiria didelį dėmesį aplinkos sutvarkymui. Neatsilieka ir daugiabučių namų gyventojai.Džiugu, kad Savivaldybė ir komunalinio ūkio specialistai skiria didelį dėmesį miesto tvarkymui. Klaipėdos plente gražų sodelį įsirengė Lorena Balsė. Planingai išdėstyti augalai, žydinčios gėlės sukuria panevėžiečiams beveik nenusileidžiančią grožio oazę. Medvalakio rajone jau daugelį metų gražų aplinkos sutvarkymą organizuoja dideli entuziastai Ulijana Petraitienė ir Gediminas Macijauskas“, – pristatė keletą pagarbos vertų puoselėtojų pirmininkė N. Steponavičiūtė.

Padėkos ir lentelės
Ji pasidžiaugė, jog po daugelio metų galima pasidžiaugti, kad mero Šarūno Vaitkaus dėka išsipildė sena svajonė ir šeimininkus buvo galima apdovanoti stacionariomis, prie namo sienų tvirtinamomis lentelėmis.
Meras Š. Vaitkus visiems dėkojo, jog puošdami savo erdves, tuo pačiu papuošia ir miestą, taip išreikšdami meilę savo miestui.
„Kiti atvykę į Palangą didžiuojasi jumis, jūsų kiemu ir miestu. Ačiū už tai. O aš, praėjusią savaitę viešėjęs Vyriausybėje, parvežiau gerų žinių į Palangą, kitą savaitę bus pasirašyta sutartis dėl įvažiavimo į miestą projekto. Bus paprasčiau, patogiau važinėti ir vietiniams gyventojams, ir atvykstantiems poilsiautojams. Kitais metais Kalėdoms jau turėsime ir baseiną, kuris ypač reikalingas gyventojams ir mūsų miesto vaikams, kurie galės mokytis plaukti. Visada žadėjome, kad miestiečiams sugrąžinsime viešąją pirtį, tą ir padarysime, kur galėsite puikiai praleisti savo laisvalaikį. Dar daug darbų atliekama tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje, jei tik norėsite, susitiksime ir aptarsime“, – pasiūlė meras ir pasveikino visus artėjančių švenčių proga, palinkėjęs sveikatos, meilės aplinkiniams.
Padėkas bei stacionarias lenteles gyventojams įteikė profesionali aplinkos puošybos specialistė Gražina Kuleševičienė, dabinanti miesto erdves, bei meras Š. Vaitkus.
Padėkos įteiktos Ulijanai Petraitienei ir Gediminui Macijauskui, Viktorijai ir Adui Sendrauskams, Birutai ir Vaclovui Mazrimams, Onai Kaupienei, Linai Gedvilienei, Elenai Bučmytei, Genovaitei Narmontienei ir Rimai Narmontienei.
Lentelėmis savo sodybas galės pasidabinti Regina Raminienė, Bronius Naruševičius (apdovanojimą atsiėmė marti Jūratė), Vida ir Petras Grigaliai, Regina Šimaitienė, Regina Ivanovienė ir Eugenija Ševelinskienė, Aleksandra ir Algis Šimkai, Dalija Mikalauskaitė ir Mikelis Balčius, Birutė ir Romualdas Šalčiai, Marija ir Algimantas Kniukštos, Danutė ir Antanas Navickai.
Apdovanotieji išreiškė padėką už įvertinimą, džiaugėsi, kad nuo šiol praeiviai galės pasigrožėti ne tik puoselėjamomis aplinkomis, bet ir gautais įvertinimais, bei, žinoma, pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis.
Vėliau fotomenininkas Adas Sendrauskas papasakojo apie savo kelionę į Kiniją.

Jūsų komentaras:

Valdas 2018-01-15 16:19 ([email protected] / IP: 86.100.164.137)
Kuo nuoširdžiausi sveikinimai.Linkime nenuleisti rankų ir toliau tobulėti...

Edmundas 2018-01-15 08:50 ([email protected] / IP: 78.58.58.157)
Petrai Vida-geriausi linkejmai bei sveikinimai. Palaimos jusu seimai

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, rugsėjo 6 d., savo Facebook paskyroje visiems padėkojo už puikų Palangos vasaros sezoną. 


Su meile ir pasididžiavimu savo valstybe Liepos 6-ąją vieningai giedokime Tautišką giesmę. Minėdami Valstybės dieną pajuskime ypatingą bendrystės ir susitelkimo nuotaiką, kuri nuolat telydi kiekvieną iš mūsų visuose sumanymuose bei darbuose.  


Birželio 14-ą dieną - Gedulo ir vilties dieną - visa Lietuva prisimena tremtyje žuvusius lietuvius. Kviečiame visą sekmadienį, Jums patogiu metu, aplankyti Tremtinių kryžių Palangoje, pagerbti žuvusiuosius ir ištremtus lietuvius, ir uždegti žvakutę už juos.


Išgyvename nuostabų, gerumo, bendrystės ir kalėdinio stebuklo laukimo kupiną laikotarpį. Dar kelios dienos, ir į kiekvienus namus pasibels gražiausios žiemos šventės ¬– šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai.


Užvakar susirinkę Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai pagerbė gražiausiai tvarkomų sodybų bei teritorijų šeimininkus ir įteikė jiems padėkas bei lenteles, kurios nuo šiol žymės labiausiai puoselėjamas erdves. Palangos skyriaus pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė džiaugėsi, jog prašymas pagerbti tokiu būdu tikrai daug darbo įdedančius palangiškius bei...


prieš keletą dienų visą Lietuvą apskriejo žinia – Palanga atidarė naują, modernią ir išskirtinę Koncertų salę. Šį įvykį galima drąsiai pavadinti kalėdine dovana ne tik palangiškiams, bet ir visos Lietuvos kultūros pasaulio atstovams bei kiekvienam, mėgstančiam turiningai leisti laisvalaikį, kadangi naujojoje salėje galės visus metus vykti labai įvairaus žanro...


Vėl maloni dovana pasiekė mūs namus Palangoje iš Klaipėdos. Tai – šviežut šviežutėlė VšĮ „Bernardinai.lt“ nepriekaištingai poligrafiškai gyveniman išlydėta 240 puslapių apimties knyga „Atžalyno“ dvasia gyva“. Neabejojau, kas siunčia. O, taip, tai nemilstantys tautos istorinės atminties žadintojai, kalbos ir...


Pasibaigusi vasara kartu nusinešė ir įtemptą bei darbų kupiną kurortinį sezoną. Prasidėjęs ruduo mus kviečia sulėtinti tempą, atsikvėpti nuo darbų, pasidžiaugti savo ir kaimynų pasiekimais bei visiems kartu – dar viena sėkminga bei svečių gausa džiuginusia vasara. Kartu tai ir tinkamiausias laikas padėkoti kiekvienam miesto gyventojui, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam...


Aukų dėžutėms palangiškiai neabejingi

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 14 | Rubrika: Miestas

Kovo mėnesio pabaigoje Palangos „Lions“ moterų klubas mieste įvairiose vietose patalpino aukų dėžutes, kurioms, kaip paaiškėjo praėjus trims savaitėms, miestelėnai neliko abejingi. Balandžio 3-ąją atšventusios „Lions“ klubo sukaktį, klubo narės suskaičiavo ir paaukotus pinigėlius, atiteksiančius sunkiai sergančioms trims mažametėms. Per šį laikotarpį į dėžutes subyrėjo 700 litų...


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius