Pajūryje kaip kine – tarptautinių filmų vasara Šventojoje

Palangos tiltas, 2022-06-23
Peržiūrėta
1946
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūryje kaip kine – tarptautinių filmų vasara Šventojoje

Jau trečius metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“. Nemokami kino vakarai Šventosios centrinėje aikštėje ketvirtadieniais nuo birželio 30 d. kvies kino mylėtojus po atviru dangumi mėgautis kinu ir nuostabiais pajūrio vakarais. Specialiai parinkta erdvė – Šventosios centrinė aikštė su joje esančiu modernios architektūros paviljonu, kurio siena lengvai paverčiama dideliu ekranu, sulaukia daugybės teigiamų atsiliepimų ir žmonių susidomėjimo. Pernai filmų seansuose apsilankė virš 2000 žiūrovų. 

2021 metais „Tarptautinių filmų vasaroje“ buvo bendradarbiaujama su užsienio šalių ambasadomis ir institutais, o šiemet bus galimybė parodyti dar įspūdingesnių filmų, nes į projektą jungiasi Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Lenkų institutas Vilniuje ir vienas didžiausių kino platintojų Baltijos šalyse „Acme Film“. „Nesiekiame rodyti populiarių filmų, bet orientuojamės į kokybišką nekomercinį kiną“, - teigia Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Mantė Lukošienė. 

SCANORAMOS VASARA ŠVENTOJOJE

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tarptautinių filmų vasarą Šventojoje kvies praleisti su europietiškais filmais-nokautais, pristatytais ir įvertintais pagrindiniuose kino festivaliuose. Jų gretose išsirikiavo tiesiai iš prestižinio Kanų kino festivalio atvežtos juostos - jausmingoji vengrų režisierės Ildikó Enyedi „Mano žmonos istorija“, originalioji islando Valdimaro Jóhannssono „Avelė“, pelniusi apdovanojimą už originaliausią debiutą, ir subtilioji prancūzų režisierės Mios Hansen-Løve „Bergmano sala“. Draugiją joms palaikys geriausia 2021 m. Europos komedija - norvegų režisierės Yngvild Sve Flikke „Beibis nindzė“ - ir klasikinio pasakojimo ramybe bei nuosaikiu humoro jausmu alsuojantis Izraelio režisieriaus Niro Bergmano „Štai ir mes“.

Birželio 30 d. 23 val. kviečiame žiūrėti norvegų komediją ,,Beibis Nindzė”. Dvidešimt trejų Rakelė gerokai per vėlai sužino, kad šeštą mėnesį laukiasi po nenusisekusio vienos nakties nuotykio. Merginos pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Tada ir pasirodo jis, Rakelės vaizduotėje užgimęs veikėjas – mažylis nindzė. Jungdamas vaidybinį kiną ir animaciją, filmas žaismingai balansuoja ant komedijos ir desperatiško egzistencializmo ribos.

Išsamesnę informaciją apie filmų vasarą Šventojoje rasite www.pkjc.lt 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kitą ketvirtadienį, liepos 6 d., šalyje bus švenčiama Mindaugo karūnavimo diena. Kadangi tai yra ne darbo diena, daugybė dirbančių penktadienį irgi susiorganizavo laisvadienį.


Praėjusias metais atidarytame moderniame Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre jau laukiama naujų „pacientų“ – pilkųjų ruonių jauniklių.


Vasarą dalis „Lidl“ parduotuvių darbuotojų Lietuvoje galėjo pasinaudoti patrauklia galimybe vasarą derinti darbą ir poilsį viename populiariausių šalies kurortų – Palangoje.


Viena iš vasaros malonumų ir ypač populiari pramoga kurorte yra nemokamas lauko kinas.


Jau trečius metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“.


Rezervacijos vasarai apgyvendinimo vietose tiek pajūryje, tiek sodybose visoje Lietuvoje pildosi.


Prieš metus atidaryta Šventosios centrinė aikštė vasaros sezono metu ypatingai atgyja. Dieną žaidimų aikštelėje šurmuliuoja šeimos su vaikais, o savaitgalio vakarais vyksta įvairūs renginiai. 


Į Palangą sugrįžo „Scanoramos vasara“ (FOTOGALERIJA)

"Palangos tilto" redakcija, 2020 07 08 | Rubrika: Kultūra

Jau septintus metus pajūryje vasaros kino seansus rengianti „Scanorama“ šiemet – dar arčiau jūros. Liepos 7 d. startavusi kino programa „Scanoramos vasara“ kokybiško kino išsiilgusiems filmų mylėtojams padovanos net aštuonis pasaulyje ir Europoje pripažintus filmus, „Auksinės palmės“ šakelių, „Sidabrinių...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius