Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-11-27
Peržiūrėta
2099
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.
Aptarti daugiabučių renovacijos klausimus bei apibendrinti veiklos rezultatus šią savaitę į sostinę buvo sukviesti visų šalies savivaldybių vadovai. Renginio metu ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymėjo didelį savivaldybių bei jų vadovų indėlį, kad nuo 2013 m. pasiekta daugiau, negu per visą ankstesnį beveik dešimties metų renovacijos laikotarpį.
Už pastangas ir siekius „įsiūbuoti“ daugiabučių modernizavimą savivaldybėse, miestų vadovams dėkojo ir renginyje dalyvavę aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, aplinkos viceministrė Daiva Matonienė bei Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.
Renginio metu buvo apdovanotos aktyviausiai Daugiabučių atnaujinimo programoje dalyvavusios savivaldybės, taip pat apdovanojimai įteikti ir regionų lyderėms pagal atliktų renovacijos darbų apimtis. Tarp dešimties savivaldybių-regiono lyderių išskirta ir Palanga.
Pasak kurorto mero Šarūno Vaitkaus, šis įvertinimas ne tik džiugina, bet ir įpareigoja. „Be abejo, įgyvendindami renovacijos projektą, problemų neišvengiame – nesusiduria su sunkumais tik tie, kas nedirba. Tačiau stengiamės ir judame į priekį – juk visos problemos yra išsprendžiamos, jei tik yra noras“, – sakė Š. Vaitkus.
Susitikimo metu kalbėta, kad dabartinis renovacijos proveržis – tai tik pirmas svarbus žingsnis, didinant šalies energinį efektyvumą. Kalbėjusieji pabrėžė ne tik apie dabartinius renovacijos rezultatus, bet ir galimybes pradėti atnaujinti daugiabučius namus kvartalais, kartu įvertinant ir pertvarkant šilumos gamybos sektorių. Patirtis, kurią savivaldybės sukaupė įgyvendindamos daugiabučių namų modernizavimo priemones, joms pravers atnaujinant ir viešuosius pastatus.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugiau nei pusė lietuvių gyvena senos statybos daugiabučiuose. Didmiesčiuose renovacija lėtesnė Šiuo metu Lietuvoje renovuoti 3197 daugiabučiai, ty, 8,9 proc. visų senųjų daugiabučių. Daugiausiai daugiabučių renovuota Birštone, Druskininkuose, Ignalinoje. Toliau – Palanga, Molėtai. Didžiųjų Lietuvos miestų lyderių sąraše nematome. Anot aplinkos viceministro...


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja miesto daugiabučių renovacijai Kristina Viščiūnienė lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur dėl II-ojo etapo daugiabučių renovacijos finansavimo kalbėjosi su viceministre Daiva Matoniene, taip...


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Nepakankamai išvystyti turistiniai maršrutai, saugumo klausimas keliaujant dviračiais, brangi ir nekomfortiška kelionė tarpmiestiniu visuomeniniu transportu – tai tik kelios problemos, su kuriomis susiduria po Klaipėdos regioną keliaujantys turistai ir regiono gyventojai. Klaipėdos regiono transporto sistemos problemas 2011 m. balandžio mėn. nusprendė...


Nuo gegužės pabaigos J. Janonio gatve praeinantys palangiškiai stebi neįprastą sujudimą prie daugiabučio J. Janonio g. 28. Darbininkai, prižiūrimi namą administruojančio „Palangos butų ūkio“ specialistų, aplipdę dalį pastato fasado pastoliais bei apgaubę juos statybiniu tinklu, byrančias raudonų plytų sienas dengia polistireniniu putplasčiu bei specialiu tinku: prasidėjo...


Praėjusį penktadienį, Aplinkos ministerijoje Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė partnerystės sutartį dėl daugiabučių namų renovacijos. Šia sutartimi Savivaldybė įsipareigojo organizuoti konkursus ir pirkti investicijų projektus, o su tuo susijusias išlaidas padengs Aplinkos ministerija. Tad gyventojai, norintys atnaujinti savo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius