Palanga išrinko skulptūros diplomatui Simpsonui idėjos konkurso nugalėtojus

Palangos tiltas, 2020-08-08
Peržiūrėta
1916
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga išrinko skulptūros diplomatui Simpsonui idėjos konkurso nugalėtojus

Palangos savivaldybė išrinko diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui skirtos skulptūros-meninio akcento idėjos konkurso nugalėtojus. Jais tapo architektas Saulius Druskis ir skulptorius Sergejus Plotnikovas, rašo Augustas Stankevičius iš BNS.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas ako, nugalėtojams skirtas 2 tūkst. eurų piniginis prizas, jie taip pat turės parengti techninį projektą, pagal kurį ir bus statoma skulptūra.

„Su menininkais liepos 31 dieną pasirašyta sutartis, jie iki spalio mėnesio turėtų parengti techninį skulptūros projektą. Pirminiais skaičiavimais, skulptūros pastatymas gali kainuoti apie 36 tūkst. eurų“, – teigė jis.

„Po to mes dar turėsime skelbti skulptūros pastatymo darbų konkursą, bet skulptūra tikrai turi stovėti Palangoje 2021 metais, kuomet bus minimas Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetis“, – pridūrė savivaldybės atstovas.

Pasak jo, skulptūrą-meninį akcentą numatoma įrengti Meilės alėjos ir J. Simpsono gatvės sankirtoje. Pats kūrinys – ant granito luito išlietas bronzinis bareljefas. Banguotą popieriaus lapą primenantis granito luitas montuojamas ant keturpakopės bazės.


„Kadangi paminklas skirtas ne tik J. Simpsonui bet ir Derybinei grupei, paminklo bazė simbolizuoja keturis jos narius – po du iš Lietuvos ir Latvijos“, – komentavo R. Trautmanas.

Skulptūros aukštis sieks maždaug 2,4 metro.

Antrą vietą konkurse užėmė įmonės „Marmo Arc“, „Architekto studija“ bei skulptorius Arūnas Sakalauskas. Trečiąją vietą užėmė skulptorius Klaudijus Pūdymas ir architektas Edmundas Benetis.

Antros ir trečios vietos laimėtojams buvo numatytos atitinkamai 1 tūkst. ir 500 eurų premijos, tačiau, anot R. Trautmanto, menininkai atsisakė pasirašyti projekto idėjos autorines sutartis ir premijos jiems nebuvo išmokėtos.

„Dėl to jų kūrinių autorinės teisės liko jiems“, – sakė jis.

Konkurso dalyvius vertino devynių žmonių komisija, kurią sudarė Palangos savivaldybės administracijos ir tarybos nariai.

J. Simpsonas – XX a. pradžios britų diplomatas, kuris vadovavo tarptautinei komisijai, padėjusiai išspręsti Lietuvos ir Latvijos ginčą dėl Palangos.

1918 metais paskelbusi nepriklausomybę, Latvija nurodė valstybės sienas, pagal kurias Palangą priskyrė savo teritorijai, tačiau tokiam sprendimui nepritarė Lietuva.

Siekiant išvengti karinio konflikto, šalys sudarė tarptautinę komisiją ginčui išspręsti. Jai vadovauti paskirtas J. Simpsonas.

Beveik tris mėnesius dirbusi komisija nutarė Palangą atiduoti Lietuvai – 1921 metais kovo 30 dieną sudaryta tarpvalstybinė Lietuvos ir Latvijos sienos sutartis.

J. Simpsonas Lietuvoje buvo apdovanotas Gedimino ordinu, Palangoje jo vardu pavadinta gatvė.

Jūsų komentaras:

Palangiškis 2020-08-08 16:51 (IP: 172.69.190.63)
O kur būtų galima pamatyti visus konkurso dalyvių darbus? Ne tik pirmus tris, bet visus penkis? Kodėl jie nebuvo eksponuoti, neparodyti Palangos (ir ne tik) visuomenei? Tie "palangietiški" konkurso neviešinimo paslaptingumai turėtų vieną kartą baigtis, nes Palangos valdžia sugeba ne tik, kad niekam neparodyti konkursinių darbų, bet ir statyti "paminklus" be jokių konkursų. Blogiausias pavyzdys - 4-ių signatarų akmeninis obeliskas prie bažnyčios, kuris yra pastatytas be jokių konkursų.

Taip pat skaitykite

Svetlana Tučkė, Palangos miesto Tarybos narė, auginanti dukrelę, 2023-iųjų pabaigoje grįžo į Tarybą su iniciatyva – pastatyti kurorto vartų skulptūrą Palangoje. Tačiau idėjai pasišiaušė ne tik valdantieji konservatoriai, bet ir dalis opozicijos. „Paprašiau Antikorupcijos komisijos ištirti jos pasiūlymą. Nesuprantu, kodėl vienam projektui be konkurso turėtų būti skiriamos Savivaldybės...


Į finalinį antrojo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2022“ etapą iš viso išrinktos penkios kompozicijos - tokį sprendimą priėmė tarptautinė konkurso vertinimo komisija, kuriai pirmininkauja britų kompozitorius Edward Gregson. 


Palangos savivaldybė išrinko diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui skirtos skulptūros-meninio akcento idėjos konkurso nugalėtojus. Jais tapo architektas Saulius Druskis ir skulptorius Sergejus Plotnikovas.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė..


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Praėjo jau beveik metai, kai Anapilin iškeliavo populiarus estrados dainininkas Stasys Povilaitis. Per visą šį laikotarpį būta daug įvairių diskusijų, kaip įamžinti taip Palangą mylėjusio ir šioje žemėje amžinybei atgulusio dainininko atminimą. Palangos miesto savivaldybės administracija prieš keletą savaičių paskelbė dainininko atminimo įamžinimo Palangoje idėjos...


Šventinio laikotarpio pradžią Palanga paskelbdavo J. Basanavičiaus gatvėje įžiebdama keliolika kalėdinių eglučių. Šiais metais jas pakeis jūriniais motyvais dekoruotos skulptūros. „Eglės mūsų miestą puošė dvejus metus, tad norėjosi naujovių“, – paaiškino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas.


Praėjusį trečiadienį viešbučio „Žilvinas“ konferencijų salėje vėl atgimė kalėdinė nuotaika. Pradinių klasių mokinukai gausiai rinkosi šioje salėje, dalyvavę vykusiame konkurse-parodoje „Su gintarinėm Šv.Kalėdom, Palanga!“. Projekto koordinatorė ir idėjos autorė Jolanta Liutikienė pasidžiaugė, jog aktyvumas tik išaugo, tad neorganizuoti šio konkurso ji negalėjo. Gražią popietę drauge...


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius