Palanga jau trypia šokio ritmu – savaitgalį visus kviečia tarptautinis liaudiškų šokių festivalis

"Palangos tilto" informacija, 2020-09-18
Peržiūrėta
1543
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga jau trypia šokio ritmu – savaitgalį visus kviečia tarptautinis liaudiškų šokių festivalis

Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo energija pakerės kiekvieną.

Vyks ketvirtą kartą

„Tarptautinį liaudiškų šokių festivalį „Palangos miestely“ rengiame jau ketvirtąjį kartą. Didelis būrys liaudies šokio mėgėjų atvyks į mūsų miestą. Ypač didelis yra susidomėjimas mūsų festivaliu, nes kolektyvai buvo sustabdę veiklą dėl koronoviruso epidemijos, o dabar atėjo laikas vėl susiburti ir sušokti savo mėgstamus šokius“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) ansamblio „Bočiai“ ir „Banguoliai“ vadovė, festivalio „Palangos miestely“ sumanytoja ir organizatorė Janina Serapinienė.
Festivalyje dalyvaus 20 kolektyvų. Gausiausiai yra susitelkę Palangos miesto šokių kolektyvai – palangiškiams puikiai žinomi kultūros ir jaunimo centro nenuilstantis ansamblis „Bočiai“ ir energingasis „Banguolis“ bei Trečiojo amžiaus universiteto Europos šokių grupė „Jūrė“.

Dalyvių geografija – plati

„Atvyks šokėjų grupės iš tolimesnių Lietuvos kraštų: Ignalinos, Marijampolės, Grigiškių, Elektrėnų, Šiaulių, taip pat – artimieji mūsų kaimynai iš Rietavo, Salantų, Darbėnų. Šios šokių grupės „Palangos miestelio“ festivalyje dalyvaus pirmąjį kartą. Džiaugiamės, kad turime draugų, šokių grupių ir iš Vilniaus, Birštono, Panevėžio, Telšių, Akmenės miestų, su kuriais vėl susitiksime „Palangos miestelyje“, – kalbėjo J. Serapinienė.

Skirtingo pripažinimo kolektyvai

Kai kuriems šokių kolektyvams festivalis Palangoje – nemažas jų meistriškumo įvertinimas, o kitiems – malonus, tačiau labiau „darbinis“ pasirodymas intensyvioje koncertinėje programoje.
Antanas Fokas, tautiškos kapelijos „Sutaras“ vadovas, sakė, kad festivalyje „Palangos miestely“ „Sutaras“ dalyvaus pirmąkart. „Nesame naujokai, į kiekvieną pasirodymą žiūrime atsakingai. Žinoma, bus smagu pasirodyti ir Palangoje“, – kalbėjo jis.
Janina Reinienė, Telšių šokių ansamblio „Džiugas“ vadovė, teigė, kad tokiame festivalyje Palangoje ansamblis dalyvaus pirmą kartą. „Džiaugiamės, kad organizatoriai (PKJC) mus pakvietė, nors, tiesą pasakius, šokių ansamblius Telšių rajone galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų“, – sakė ji.

Festivalis prasideda šiandien

Šventinė nuotaika po Palangą pasklis jau šiandien – Vytauto gatvėje nusidrieks tautodailininkų bei amatininkų mugė, kurioje pirkėjų lauks daugiau nei šimtas prekeivių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos. Čia visą savaitgalį nuo 10 val. iki 20 val. bus galima ne tik į kitus pasidairyti bei save parodyti, bet ir įsigyti įvairių tautodailininkų dirbinių, kulinarinio paveldo gardumynų, įvairių papuošalų bei aksesuarų, susipažinti su senaisiais amatais. Mugėje nestigs rudeniškų akcentų, čia bus galima įsigyti įvairių sodinukų.

Pasidabins tautiniais drabužiais

Šeštadienį po Palangą pasklis tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai, į kurortą suvažiavę ne tik iš įvairių mūsų šalies miestų, bet ir iš kaimyninės Latvijos. Rugsėjo 19 d. 13 val. visi festivalio dalyviai susiburs Grafų Tiškevičių alėjoje bei tęs ankstesnių festivalių metu pradėtą tradiciją – sušoks bendrą šokį. Po jo iškilminga festivalio dalyvių eisena pajudės link Nepriklausomybės aikštės, kur vyks festivalio „Palangos miestely“ atidarymas.
Netrukus po to liaudiška muzika bei tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai pasklis po miesto centro viešąsias erdves. Visą dieną, nuo 13.45 val. iki 18.30 val., liaudiškų šokių kolektyvai savo pasirodymus rengs įvairiose vietose – šokėjus bus galima išvysti ties Kurhauzu, centrinėje miesto aikštėje, taip pat – Nepriklausomybės aikštėje. O vakare, 18.30 val., Kurhauzo terasoje festivalį užbaigs viena iš populiariausių Lietuvos tradicinės muzikinės kultūros atstovių – tautiška kapelija „Sutaras“. „Sutaras”– vienintelis Lietuvos meno kolektyvas, po Nepriklausomybės atkūrimo reprezentavęs mūsų šalies muzikinę kultūrą net šešiose Pasaulinėse EXPO parodose. „Tad kviečiame nepraleisti išskirtinės galimybės pasiklausyti nuotaikingos muzikos, o gal kartu ir pašokti naujai sutvarkytoje Kurhauzo aikštėje“, – kalbėjo J. Serapinienė.

Šurmuliuos mugė

Sekmadienį miesto centre šurmuliuos mugė, o meno kolektyvai bus pakviesti dalyvauti specialiai jiems skirtoje programoje – liaudiškoje mankštoje bei kitose atrakcijose pajūryje“.


Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Savaitgalį Palangoje nuvilnijęs tarptautinis šokių festivalis „Palangos rimtu 2013“ sulaukė pačių geriausių vertinimų – į kurortą susibūrę šokio entuziastai džiaugėsi galimybe savaitgalį praleisti kartu su bendraminčiais.


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Visą savaitę Palangos viešbutyje „Žilvinas“ vyko šeštasis tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“, kuriame dalyvavo 209 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius