Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią ir kurorto jubiliejų

Palangos tiltas, 2017-05-25
Peržiūrėta
2199
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią ir kurorto jubiliejų

Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų amžiaus grupių ir skirtingų poreikių pramogautojams.

Grafų Tiškevičių alėja
„Praėjo 140 metų, kai padėtas kertinis akmuo, ėmus statyti kurortą. Pirmiausia miesto planą pakeitė pastatytas Kurhauzas, po to – parkas ir alėja, vedanti link jūros, dabartinė J. Basanavičiaus gatvė. Tad simboliška, kad šiųmetinę šventę pradės Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, tapsiantis esminiu šventės renginiu“, – kalbėjo Kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė.
Grafų Tiškevičių vardu pavadintoje alėjoje prie Kurhauzo atstatyti istoriniai mediniai vartai, alėją papuošė grafų Tiškevičių skulptūros, įrengti suolai, retro stiliaus žibintai. Raižyti mediniai vartai, kurie buvo atkurti remiantis ikonografija ir istorikų sukaupta medžiaga, anuomet simboliškai kviesdavo kurorto svečius užsukti į promendą ir jos pradžioje esantį Kurhauzą.
Ties Koncertų sale palangiškius ir kurorto svečius pasitiks alėjoje įkomponuota metalinė juosta su grafų šeimos šūkiu „Deligas quem diligas“ („Išsirink, ką myli“).
Praeitimi dvelkiančios Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas įvyks penktadienį, gegužės 26 d., 12 val. Alėjos istorinę svarbą dar labiau sustiprins Klaipėdos pilies teatro teatralizuotas renginys.

Padės ir žemėlapiai
„Palangoje visas tris dienas renginių netrūks. Kvies į įvairius renginius Palangos kurorto muziejus, Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, kavinės. Veiklos tikrai atras tiek senjorai, tiek ir vaikai. Beje, vaikų lauks įdomios kūrybinės dirbtuvės Pasakų parke, pramogų netrūks ir kitose kurorto vietose“, – teigė M. Jarulytė.
Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad šiemet Kurorto šventės dalyvių lauks naujovė – šventės žemėlapiai, kurie padės lengviau surasti, kas ir kurioje vietoje vyksta.
Penktadienio vakare visus sukvies ir pamėgtas muzikinis fontanas. Šiemet jo repertuarą papildys penkios naujos dainos, tačiau, kaip paminėjo M. Jarulytė, ilgainiui repertuaras vis ilgės, tad pasimėgauti šokant fontanui galės įvairaus muzikinio skonio palangiškiams ir miesto svečiams.

Koncertuos profesionaliausi orkestrai
Nuo ketvirtadienio Palanga taps ir pučiamųjų muzikos miestu – kurorto gyventojai ir visi aukšto meninio lygio kultūros gerbėjai turės galimybę sudalyvauti tarptautiniame pučiamųjų muzikos festivalyje „Amber Wind 2017“.
Keturias dienas kurorte šurmuliuosiantis festivalis suburs profesionaliausius orkestrus iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių – šiemet Palangoje pasirodys „Stavanger Brass Band“, Lietuvos kariuomenės orkestras, Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras, Latvijos karinių pajėgų bigbendas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Palangos orkestras, Klaipėdos brass kvintetas, Liepojos valtornų kvartetas, ansamblis „Vilniaus klarnetai“ ir kiti.
Laukiamiausia festivalio žvaigždė – nepriekaištingo skambesio ir intonacijos kolektyvas iš Norvegijos „Stavanger Brass Band“. Nuo 1981 metų muzikuojantis, daugelio tarptautinių konkursų laureatas, lyderiu savo šalyje vadinamas orkestras, diriguojamas talentingojo Allan Withington, Palangoje pristatys pramoginę norvegiškos muzikos programą ir ištraukas iš naujausios „Siddis Brass Entertainment Contest“ programos.
Šventę klausytojams dovanos ir Latvijos karinių pajėgų bigbendas, pasirodysiantis kartu su stepo šokėjų grupe „Soul Tap“ ir vokaliste Evilena Protektore bei Lietuvos kariuomenės orkestras, kuriam diriguos svečias iš Jungtinės Karalystės Tom Davoren. Lietuvos kariuomenės orkestro koncerte solo partijas atliks Steven Legge (trombonas, Jungtinė Karalystė), Andrius Rekašius (vibrafonas), Povilas Jacunskas (violončelė).
Pučiamųjų muzikos gerbėjų laukia ne tik didieji koncertai Palangos koncertų salėje, bet ir jaukus kamerinis „Brass ansamblių vakaras“ Kurhauze, kur muzika dalinsis Klaipėdos brass kvintetas ir Liepojos valtornų kvartetas.
Iš tradicinių uždarų koncertinių erdvių festivalis keliaus į miesto gatves, kvies į „Dūdų vasaros” koncertą Birutės parko rotondoje ir lakoniškus orkestrų pasirodymus Gintaro muziejaus terasoje. Mažiausių festivalio klausytojų lauks unikalios metodikos edukacinės dirbtuvės.
Sekmadienį festivalį uždarys ansamblio „Vilniaus klarnetai“ ir solisto Roberto Beinario (obojus) koncertas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
„Jau šimtmetį Palangos orkestras neatsiejama kurorto dalis, išlaikiusi ilgametes tradicijas“, – sakė VšĮ „Palangos orkestras“ vadovas Vygantas Rekašius. Tad iš svetur atvykę orkestrai puikiai papildys šventės programą. „Džiaugiamės, jog bus suteikta galimybė susipažinti su pučiamaisiais instrumentais ir jaunimui, vaikams – vyks atviros pamokėlės“, – pasidžiaugė V. Rekašius.

Ilsėtis aktyviai
Daug renginių – galimybę dalyvauti išplėstiniame festivalyje „Sportas visiems“ – šventės dalyviams pasiūlys Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ atstovai. Kaip papasakojo Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidentas Algimantas Jucevičius, festivalis Palangoje organizuojamas jau nuo 1994 metų, ir kasmet vis būna kuo nors išskirtinis. „Žinoma, kasmet vis didėja masiškumas – sulaukiama daugiau dalyvių, daugiau pasiūloma sportinių pramogų“, – sakė A. Jucevičius.
Tris dienas nuo ryto iki vakaro sportinių renginių Palangoje bus apstu, tad kiekvienas atras sau patinkančios veiklos. Sportuojama bus ir uždarose patalpose, ir lauke – dalis renginių vyks J. Basanavičiaus gatvėje, paplūdimyje, Jūratės ir Kastyčio skvere, taip pat žmonės bus kviečiami į universalų sporto kompleksą, miesto stadioną. „Mūsų tikslas yra išmokyti poilsiautojus ilsėtis aktyviai. Kartą pabandę, žmonės vėliau jau ir patys savarankiškai sportuoja, daugiau juda, žaidžia įvairius žaidimus, dar ir kitus užkrečia geruoju pavyzdžiu“, – teigė asociacijos viceprezidentas.
Beje, šiemet bus siekiama Europos šokinėjimo per gumą rekordo. Visi išbandyti savo ištvermę galės šeštadienį nuo 16.30 val., dalyviai rikiuosis nuo Birutės alėjos iki jūros tilto. „Išbandysime tokią atrakciją. Tikimės, jog susirinks koks tūkstantis, o gal ir daugiau žmonių“, – apie siekiamo rekordo lūkesčius užsiminė A. Jucevičius.
Palangos kurorto šventės metu taip pat kvies tradicinis kermošius „Palangos Juzė“, vyksiantis net tris dienas. Čia bus galima įsigyti tautodailės ir kulinarinio paveldo gaminių, taip pat – menininkų darbų.
Šeštadienio vakare scenoje pasirodys muzikinės laidos „Lietuvos balsas“ dalyviai, taip pat gyvo garso programą pristatys Linas Adomaitis su grupe. Vakarą užbaigs šventiniai fejerverkai.
Šventė tęsis su sportiniais renginiais, veiklomis visai šeimai ir koncertais iki sekmadienio vakaro.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 58-ąją vasarą.


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras netrukus pristatys naują spektaklį „Kapinių klubas“, kurio premjera įvyks kovo 25 dieną. Ir kaskart, kai tik pasirodo naujo spektaklio afiša, palangiškiams tai prilygsta šventei, netrunka ištirpti bilietai. Bet šiemet „Grubusis“ teatras švęsti turi rimtą progą  – rudenį sueis 30 metų nuo susikūrimo.


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


„Palanga šimtmečiui“ – taip pavadinta šiemetinė „Palangos dienų“ savaitė, skirta Palangos krašto prijungimui prie Lietuvos ir Palangos miesto gimtadieniui paminėti. Tad artimiausiu metu kurortas bus kaip niekad turtingas renginių – Palanga ne tik pakvies švęsti šv. Velykas, bet ir dalyvauti „Palangos dienų“...


Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.


Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų...


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius