Palanga ne tik prabanga tviska, bet ir piktžaizdėmis pažymėta

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-03-25
Peržiūrėta
300
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga per paskutinius aštuonerius metus – tiek laiko su tvarkos taisyklių laužytojais kariauja Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius (VTS) – gerokai apsikuopė, tačiau beveik dviejų valandų reidas kovo 21 d. po miestą su VTS vedėju Petru Keiniu ir šio skyriaus vyriausiuoju specialistu Robertu Ražausku parodė, kad apsileidėlių bei Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių niekintojų didžiausiame šalies kurorte – dar daug.
„Balandis – švaros mėnuo, iki sezono atidarymo lieka labai nedaug, todėl mūsų skyrius deda daug pastangų, kad miestas jį pasitiktų švarus ir tvarkingas. Deja, su kai kuriais pažeidėjais tenka „kariauti“ metų metus: rašome baudas, kurios juokingai mažos, einame į teismus, kur ginčai kartais nusitęsia keliolika metų“, – „Palangos tiltui“ sakė P. Keinys.
Anot jo, nutirpus sniegui iškart pasirodė kai kurių miesto gyventojų kultūros lygis – šunų ekskrementais nusėtos miesto viešosios vietos.
„Balandžio mėnesį tradiciškai rengsime akciją – dalinsime kastuvėlius, kibirėlius, maišiukus, kam – visi supranta. Įteiksime ir bukletus, raginsime miestelėnus ir svečius pasirūpinti savo keturkojų „kakučiais“, – sakė vedėjas.
Vis tik bene didžiausias skyriaus galvos skausmas – apleisti ir/ar netinkamai prižiūrimi pastatai, gyventojų kaupiamos statybinės ir kitos atliekos, netvarkomi privatūs kiemai.
Nors, anot P. Keinio, per aštuonerius Viešosios tvarkos skyriaus darbo metus mieste buvo nugriauta apie 40 įvairiausios paskirties apleistų pastatų, tačiau vietoje vienų Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidėjų atsiranda nauji.
Pirmasis mūsų sustojimas – Gintaro g. 4, pas palangiškį Aleksandrą Š., kurio kiemas – tikras „balaganas“: sukrauta krūva senų nenaudojamų dviračių, jų dalių, statybinės atliekos, seni buteliai su neaiškios kilmės skysčiu.
Vyras mus pasitinka gan karingai, aiškina, kad yra „puolamas“, nors serga ir nieko bloga niekam nedaro.
„Prašau iki rytojaus visą kiemą sutvarkyti“, – įsakmiai, bet mandagiai jam sako P. Keinys.
„Per savaitę sutvarkysiu, jeigu sveikata leis“, – sako Aleksandras, kuris šių eilučių autoriui nebuvo panašus į didelį ligonį. Esant antstolio reikalavimui, valstybės lėšomis buvo nugriautas jo nelegaliai suręstas priestatas prie namo.
„Ne, iki rytojaus“, – kartojo VTS vedėjas.
Nors ne kartą jau baustas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), palangiškis iki šiol nerodė geranoriškumo. Jį savivaldybei nuolat skundžia kaimynai, kuriems dėl tokios netvarkos bendro naudojimo kieme vasarą yra sunku čia išnuomoti būstus.
ANK pataisos dabar leidžia nusižengusi asmenį nubausti ir jam neįteikus administracinio teisės pažeidimo protokolo.
Viešosios tvarko skyriaus darbuotojams daug laiko užima bylų užvedimas ir jų įforminimas.
„Vasarai labai reikėtų dviejų papildomų darbuotojų mūsų skyriui“, – sakė P. Keinys.
Kitas mūsų sustojimas – Jūratės gatvė 1A. Labiau į Pizos bokštą Italijoje dėl palinkimo panaši lauko kavinė – aptrupėjusiais dažais, apkalta neestetiškomis faneros plokštėmis. Jos tikrąjį savininką buvo nelengva atsekti – kavinė yra nekart pernuomota. Be to, nuomotojai yra užėmę dalį valstybinės žemės. Nors savininkas ne kartą baustas, naudos iš nuobaudų – mažai.
„Baudos – juokingos, mažiausia tėra 8 eurai“, – sakė vedėjas.
Valančiaus g. 4 – dar vienas mūsų sustojimas. Apleistame name gyvena benamiai, nors namo savininkas – pasiturintis žmogus, gyvena Trakuose, tačiau namu Palangoje nesirūpina.
Buvusiame krepšininkų Lavrinovičių sklype Kęstučio gatvėje – dūla ir pūva lapų krūvos, styro žolių stiebai.
„Naujasis sklypo savininkas tinkamai nesirūpina sklypu“, – apgailestavo P. Keinys.
Dar vienas stabtelėjimas – Birutės alėja 3, A. Mickevičiaus g. 10, ties buvusia tarpukario Lietuvos prezidento Antano Smetonos vila. Šiandien pastatas – skurdus: fasadas ir stogo danga supuvę, fasadą raižo lietaus nutekėjimai.
O mes jau Sodų ir Kretingos gatvės kampe. Nugriovę namą, šeimininkai iš Vilniaus paliko apleistą sklypą, dar dunkso į apkasus labiau panašus rūsys.
Dar viena baisi Palangos žaizda – Austėjos gatvėje, dideliame plote kūpso statybinis laužas, medžio atliekos, seni baldai, sukrauti maišai su šiukšlėmis.
„Čia gyvena vienas, 80 metų peržengęs ligotas senukas, jo trys dukros gyvena didmiesčiuose, dalis žemės yra čia užgrobta, Nacionalinė žemės tarnyba yra skyrusi baudas. Nelegalūs statiniai čia dar likę nuo sovietinių laikų“, – pasakojo VTS vedėjas.
Palanga niekaip neįveikia ir Vytauto g. 176 esančio belangio ir bedurio namo savininkų. Name jau senai šeimininkauja benamiai, kurie kelia orgijas ir trikdo viešąją tvarką.
„Savininkai nepasidalija namu, vyksta jų teismai“, – komentavo P. Keinys.
Dar didžiulė didžiausio šalies kurorto bėda – bešeimininkės mašinos.
Anot VTS vedėjo, kiekvienais metais jų Palangoje paliekama apie 30.
Viešosios tvarkos skyrius ragina visus miestelėnus ir miesto svečius laikytis miesto tvarkymo ir švaros taisyklių.

Jūsų komentaras:

Ziabjegel 2019-03-29 23:00 (IP: 90.131.47.211)
Jegelaviciau, ponuli, arba pats nusikabinkit makaronus, arba kitiems nekabinkit makaronu. Ar nors viena zmogu, kuri jums V. klapciukas pristate, kaip "nusidejeli", ar nors viena pakalbinot? ar zinot problematika is kitos puses?? t y is paprastu zmoniu!!! zinoma, kad ne!! Nes nei Ziabkus, nei jus nesate tikri zurnalistai, jus labiau esate valdzios metrastininkai..

Koktu ir geda 2019-03-26 22:45 (IP: 212.197.148.243)
Jegelaviciai, Keiniai, Vaitkai- stai kur "tvarkos simbolis", o is tikruju, tai vaizdavimas "pries kameras". Man tai primena Putiniska parodija pries kameras, kai jis atsakineja i "paprastis liaudies" klausimus!! Ir tai kazkas panasaus vyksta pas mus- Nepriklausomoje Lietuvoje!! Geda!! O juk tokie Jegelaviciai nepaklaus nei vieno paprasto zmogaus, kuri Keinys, anot jo, bado pirstais!! O juk istoriju butu ivairiausiu ir nebutinai tokiu saldziu visokie Keiniu atzvilgiu.. Dar karta - KOKTU IR GEDA!!

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga per paskutinius aštuonerius metus – tiek laiko su tvarkos taisyklių laužytojais kariauja Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius (VTS) – gerokai apsikuopė, tačiau beveik dviejų valandų reidas kovo 21 d. po miestą su VTS vedėju Petru Keiniu ir šio skyriaus vyriausiuoju specialistu Robertu Ražausku parodė, kad apsileidėlių bei Miesto tvarkymo ir...


Vasarą, kada marios poilsiautojų suplūsta į Palangą, dažnas čia pasigenda budinčios vaistinės. Ar galvai vakare suskaudus, ar stipriai maudžiant danties skausmui, ar skrandžiui spyriojantis, tenka pagalbos prašinėti pažįstamų ar viešbučio administratorių, o blogiausiu atveju netyla Greitosios pagalbos telefonas. Nenuostabu, kad medikai ligoninėje priversti dirbti be atokvėpio...


Pasinėrus karštą vasaros dieną į atostogų Palangoje malonumus – sočius pietus, kokteilius ar vaisvandenius – Motina gamta tuoj „spiria“ atlikti gamtinių reikalų. Net minties nėra, kaip kuriems mūsų tautiečiams, su pilna šlapimo pūsle lįsti į kopas ar Baltiją, todėl tenka nuolat praverti kurorto įstaigų, kur ir karaliai vieni vaikšto, duris. Kokie...


Ar žinote daug kurorto kavinių ir restoranų, kuriuose spalio pabaigoje vėlyvą ketvirtadienio popietę galima išvysti pietaujančiuosius ar kokteilį prie baro gurkšnojančius lankytojus? Miesto centre, prie katalikų bažnyčios neseniai duris atvėrusio viešbučio „Amberton“ restoranas „Kopos“ mane pirmiausia nustebino ne tik labiau Briuseliui ar Vilniui...


Avarinė tarnyba – per didelė prabanga

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 12 20 | Rubrika: Skundų dėžutė

  „Mažam miestui gyventojų sąskaita išlaikyti visą parą   budinčias tarnybas – per didelė prabanga“, - įsitikinęs palangiškis Edvardas Skritulskas. Garbus palangiškis jau nebe pirmą kartą kreipiasi į Palangos miesto savivaldybę prašydamas įvertinti, kad nuosavų namų gyventojai už avarinės tarnybos paslaugas susimoka patys, tuo...


Moksleiviui automobilis: prabanga ar būtinybė?

Alfredas PUMPULIS, 2012 04 23 | Rubrika: Miestas

Siekdami nustebinti vieni kitus, mokiniai į mokyklą važiuoja savo arba tėvų paskolintomis mašinomis. Daugumai tai tapo kone kasdienybe. Tačiau kyla klausimas: ar tai tikrai būtina?


Registrų centrui paskelbus apie tai, jog 2012-uosius metus nekilnojamojo turto rinka pradėjo aktyviau nei ankstesnius trejus metus, o žemės sklypų pardavimai pasiekė prieškrizinį  2008-ųjų lygį, pasidomėjome kurorto nekilnojamojo turto rinkos aktyvumu. „Gal šiokių tokių atsigavimo požymių ir yra, tačiau prieškrizinio lygio tikrai nepasiekėme. Būsto kainos...


Žiemą krepšinis kurorte – prabanga

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Ne vienas ir ne du žmonės, atšalus orams, norėtų pasvaidyti kamuolį ar pamušinėti badmintono kamuoliuką uždarose patalpose. Aš – taip pat. Deja, Palanga – kaip ta našlaitė: graži, bet skurdi – nėra sporto salės, kurioje vakarais palangiškiai būtų laukiami, pavyzdžiui, pažaisti krepšinį. Norintys žiemą pramankštinti savo kaulus, tokią galimybę turi nebent sporto klube ar... namuose – laisvų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius