Palanga nesnaudė ir apsitvėrė – įvažiavimas į kurortą apribotas jau trečiadienį

"Palangos tilto" informacija, 2020-12-16
Peržiūrėta
1864
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga nesnaudė ir apsitvėrė – įvažiavimas į kurortą apribotas jau trečiadienį

Įvažiavimas į Palangą kitų savivaldybių gyventojams apribotas jau trečiadienio rytą –įvažiavimuose į miestą įrengti fiziniai pareigūnų postai. Tad vykstantieji į kurortą darbo, sveikatos priežiūros ar kitais itin svarbiais klausimais, turi būti pasirengę įrodyti policijos pareigūnams atvykimo į Palangą būtinybę.
Vyriausybės nutarimu, asmenų judėjimas šalies viduje šventiniu laikotarpiu nuo gruodžio 16 d. 00 val. iki sausio 3 d. 24 val. yra ribojamas. Į kitą, nei gyvenamosios vietos, savivaldybę vykti leidžiama tik išskirtiniais atvejais: jei vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl artimųjų giminaičių mirties; atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina. Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise. Kaip užtikrinti, kad šių reikalavimų būtų laikomasi, antradienį diskutuota Vidaus reikalų ministerijos surengtame pasitarime.
Už karantino reikalavimų pažeidimus yra numatyta atsakomybė. Fiziniams asmenims numatyta bauda siekia iki 1500 eurų, juridiniams asmenims – iki 6 tūkst. eurų.
Vykstantieji į Palangą tikrinami ypač preciziškai, ir tik atitikę visus reikalavimus įleidžiami į kurortą. Policijos pareigūnai organizuos darbą nenutrūkstamai. Nepertraukiamą pareigūnų budėjimą padės užtikrinti Palangai papildomai skirtos policijos pajėgos.
Vykstantieji darbo reikalais pareigūnams privalo pateikti tai patvirtinančius dokumentus.
Apgyvendinimo paslaugų teikėjai bei poilsiautojai, rezervavę kambarius viešbučiuose ar privačiame apgyvendinimo sektoriuje, raginami rezervacijas atšaukti, kadangi vykimas į kurortą poilsio ir pramogų tikslais, viešbučio rezervaciją patvirtinantis dokumentas nelaikomas pagrindu leisti įvažiuoti į kurortą. Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, jog tokie keliautojai į kurortą nebus įleidžiami.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog norinčiųjų šventiniu laikotarpiu atvykti į Palangą ir čia praleisti visą šventinį laikotarpį yra itin daug, todėl didžiulis policijos pareigūnų dėmesys kurortui yra būtinas. „Esu labai dėkingas vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei, generaliniam policijos komisarui Renatui Požėlai už supratimą bei visokeriopą pagalbą pajūriui užtikrinant, kad karantino laikotarpiu būtų užtikrintas karantino reikalavimų laikymasis. Taip pat kviečiu visus – tiek apgyvendinimo paslaugų teikėjus, tiek ir poilsiautojus – būti sąmoningus ir supratingus – sutikime šiųmetes šventes saugiai savo namuose. Atsisakykime bet kokių kelionių, viešnagių, rūpinkimės savo bei aplinkinių saugumu, kad kitąmet turėtume galimybę apkabinti tuos, kuriuos labiausiai mylime“, – į šalies gyventojus kreipėsi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2020-12-16 22:48 (IP: 172.69.190.67)
Vėjai ir durnizmas, kitaip nepavadinsi šito cirko... Klounada provincijoje

Lina 2020-12-16 22:31 (IP: 172.69.190.63)
Mūsų meras yra pavyzdys kaip reikia rūpintis savo miesto žmonėmis.

Mindaugas 2020-12-16 12:44 ([email protected] / IP: 172.69.190.57)
Ačiū merui, pagaliau nebevaziuos visi kaimiečiai sergantys covidu į Palangą

Taip pat skaitykite

Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 121 žmonės, trečiadienį, spalio 6 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje trečiadienį patvirtinti 552 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 10 žmonių. Šiuo metu Palangoje COVID-19 serga 10 palangiškių, trims liga diagnozuota trečiadienį. Iš viso šia liga yra persirgę 586 palangiškiai. Dešimties palangiškių pagrindinė mirties priežastis buvo koronavirusas.


Įvažiavimas į Palangą kitų savivaldybių gyventojams apribotas jau trečiadienio rytą –įvažiavimuose į miestą įrengti fiziniai pareigūnų postai. Tad vykstantieji į kurortą darbo, sveikatos priežiūros ar kitais itin svarbiais klausimais, turi būti pasirengę įrodyti policijos pareigūnams atvykimo į Palangą būtinybę.


Viename iš įvažiavimų į kurortą, Šventosios gatvėje, darbuojasi kelininkai – čia vyksta remonto darbai. Dar šią vasarą Šventosios gatvė ženkliai pasikeis – bus paklota nauja asfaltbetonio danga, sutvarkyti kelkraščiai, pasirūpinta ir kelio ženklinimu.


Vytauto gatvės pabaiga – įvažiavimas į Palangą iš Šventosios pusės vairuotojams netrukus taps patogesnis. Šią savaitę baigti 756 metrų ilgio gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Ligonines g. asfalto dangos atnaujinimo darbai, tad automobilių eismas čia jau leidžiamas. Artimiausiu metu bus įrengti kelio ženklai bei atliktas kelio ženklinimas, taip pat bus sutvarkyti...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius