Palanga ruošiasi stintų šventei, o Nidoje „Stintapūkis“ nevyks

Palangos tiltas, 2022-01-24
Peržiūrėta
2043
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.

Šiemet Palanga apsisprendė po metų pertraukos vėl kviesti ragauti stintų, jei tik nepasikeis taisyklės dėl renginių organizavimo esant sudėtingai epidemiologinei situacijai. Tradicinė šventė „Palangos stinta“ šiemet planuojama vasario 11–13 dienomis.

Anot vieno iš šio renginio organizatorių Nerijaus Stasiulio, organizatoriai jaučia savotišką moralinę skolą tautodailininkams ir turizmo sektoriui, kuris stipriai nukentėjo dėl karantino ir neįvykusių renginių.

„Viena vertus, jaučiam didžiulį pasiilgimą kultūrinio gyvenimo, kuriame žmogus pasijunta, kad yra ne vien krūvos problemų ir reikalavimų, antra – mūsų stintų šventė turėjo didžiulį ekonominį rezultatą turizmo sektoriui, tautodailininkams, žvejams, amatininkams, tam verslo segmentui, kuris uždirba savo rankomis“, – sakė N. Stasiulis.

Anot vieno organizatorių, jei neįvyktų „Stintų šventė“, o vėliau ir Kaziuko mugė, šis sektorius vėl liktų užribyje.

„Mes juntame didelę pozityvią palaikymo bangą. Tariamės įvairius scenarijus, turime paruošę iki smulkmenų ir kultūrinę programą, ir mugę“, – teigė N. Stasiulis.

Vyks prekyba, maudynės, kepimo čempionatas

Organizatoriai jau vykdo dalyvių registraciją į mugę, meškeriojimo varžybas nuo tilto, virėjus buria į kepimo ant žarijų čempionatą.

„Šiemet jau 19 kartą darome šią šventę. Renginys susideda iš kelių ašių, bet pagrindinė ašis – kulinarinė linija. J. Basanavičiaus gatvėje visada vyksta žuvies mugė – nuo tikro žvejo su ką tik iš jūros pagauta žuvimi iki garuojančių rūkyklų. Viešojo maitinimo įstaigos siūlo patiekalus iš žuvies, daugiausiai iš stintos. Šią ašį stengiamės stiprinti“, – šventės gaires dėliojo N. Stasiulis

Renginio metu taip pat planuojamos mankštos, meditacija, maudynės šaltoje Baltijoje.

Virtuvės šefai susirungs žuvies kepimo ant žarijų čempionate. Komandos buriasi kurdamos naujus receptus iš stintų.

Mugėje lankytojų lauks kultūros paveldo atstovai, liaudies meistrai. Šiemet į Palangą pakviesti karaimai, kurie įsikurs centrinėje Palangos aikštėje pristatydami savo virtuvę, etnografinius ir kultūrinius elementus.

Kurhauzo kieme atskira programa numatyta vaikams.

Nidoje „Stintapūkis“ nevyks

Kaip BNS sakė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubickaitė, „Stintapūkio“ nuspręsta nerengti dėl neaiškios epidemiologinės situacijos.

„Kadangi renginiams reikia iš anksto ruoštis, o nebuvo aiškumo, nusprendėme, kad „Stintapūkį“ organizuosime kitais metais. Tokį sprendimą priėmėme dėl neapibrėžtos situacijos“, – sakė E. Lubickaitė.

Anot jos, šiam renginiui svarbi ne tik data, bet ir oras, mat „Stintapūkis“ susijęs su poledinės žūklės tradicijomis. Paprastai renginio data derinama ir atsižvelgiant į Palangos rengiamą stintų šventę, siekiama, kad datos nesidubliuotų.

Pernai tiek Palangoje, tiek Kuršių nerijoje stintų šventės nevyko dėl įvesto karantino ir epidemiologinės situacijos. Organizuoti masinių renginių nebuvo leidžiama.

2020-ųjų gruodį Palangoje surengtas simbolinis stintų ragavimo savaitgalis.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „ Atgaivinkime Palangos krepšinį “, „ Laiminga vaikystė “ ir „ Sporto aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams “.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Birželį Lietuvos oro uostuose planuojamas lūžio taškas, kuomet ženkliai išaugs krypčių skaičius. Laukiant daugiau keleivių, plečiamas paslaugų spektras. Kavinių tinklas „Caffeine“ tęsia plėtrą šalies oro uostuose – nuo birželio pradžios Palangos oro uoste duris atvėrė dvi šio tinklo kavinės.


Vieni verslai dėl karantino ribojimų nukentėjo labiau nei kiti. Lygiai taip pat ir savivaldybės – vienose pandemijos poveikis beveik nematomas, o štai kitose – kalbama apie stagnaciją ir merdėjimą. Ekonomistai įvardijo labiausiai pandemijos paveiktas Lietuvos savivaldybes bei nurodė, kokios to priežastys. Pasak Užimtumo tarnybos, sausio mėnesį registruoto nedarbo...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Praėjusį sekmadienį atvykusi Dainų šventės komisija vertino dviejų Palangos kolektyvų – Palangos kultūros ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ (vadovai Janina Serapinienė, Jūratė ir Jurgis Žalimai) ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ (vadovė Janina Serapinienė) – pasirodymų. Šiuos pasirodymus bus...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius