Palanga SELą atleido

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-06-10
Peržiūrėta
168
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga SELą atleido

Tiek daug viešų pagyrų Palangos valdžia nebuvo sulaukusi nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.

 

Ryžtingas miesto vadovų sprendimas Palangoje neleisti koncertuoti skandalais pagarsėjusiam atlikėjui Egidijui Dragūnui-SELui sukėlė tikrą audrą internetinėje erdvėje. Vien „Delfi“ ir „Lietuvos ryto“ internetinėse svetainėse šis Palangos valdžios žingsnis sulaukė gerokai daugiau nei tūkstančio komentatorių nuomonės. Daugiau nei trys ketvirtadaliai jų giria Palangos valdžios sprendimą ir žavisi kurorto vadovų principingumu. Uždrausdamas E.Dragūnui koncertuoti kurorto paplūdimyje Palangos meras Šarūnas Vaitkus šitaip nubaudė savo šalį viešai apdergusį atlikėją.

Ar miesto vadovas turėjo teisę vienas nuspręsti, gali SELas koncertuoti mūsų mieste, ar ne? Tokį klausimą internetinėje erdvėje kelia šio dainininko gerbėjai. Tačiau galima klausti ir kitaip – ar Palangos meras turi teisę apginti įžeistus palangiškius? Miesto vadovas tai daryti privalo.

Prieš metus tarybos opozicijoje buvusiam ir tuometės miesto valdžios ignoruotam vieninteliam Š.Vaitkui užkliuvo kelionių agentūros „Novaturas“ panieka Palangai. Reklamuodama išvažiuojamąjį turizmą garsi bendrovė savo maršrutus gyrė menkindama poilsį Palangoje, kurioje esą nuolat lyja.

Tai nebuvo pirmasis „Novaturo“ išpuolis prieš Palangą. Prieš 8 metus pavasarį per televiziją visą mėnesį nuolat buvo sukamas „Novaturo“ reklaminis siužetas, kuriame prie stalo susėdę trys vyrai pasakojo, kaip praleidę atostogas. Vienas gyrėsi pamatęs kalnus, jūrą, palmes. Kitas džiaugėsi pabuvojęs garsiuose Europos miestuose. Trečias gailiai atsidusęs ir gėdydamasis prisipažino, kad ir vėl, kaip visuomet, atostogavo Palangoje. Po tokių draugo žodžių reklaminio siužeto herojai į jį sužiuro su neslepiama užuojauta, o jam net rankoje laikomas pieštukas nulinko.

Ginti vėl paniekintą Palangą stojo ne pernai tuo metu miestui vadovavęs meras V.Stalmokas, o eilinis tarybos narys, kuris kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydamas nustatyti, ar menkindamas Palangos kurortą ir taip girdamas savo paslaugas „Novaturas“ nepažeidė Konkurencijos ir Reklamos įstatymus. Kibti galingai turizmo įmonei į atlapus Konkurencijos taryba neišdrįso. Gal todėl, kad kaip tik tuo metu jos vadovai netikėtai išrūko atostogauti. Tačiau priverstas pasiaiškinti „Novaturas“ suprato, kad šitaip juokauti su Palanga ir šaipytis iš didžiausio Lietuvos kurorto negalima.

Praėjusį savaitgalį Kaune nuo scenos viešai prakeiksmus ne tik mūsų šaliai, bet ir publikai liejęs E.Dragūnas dar prieš tai paniekino Palangą ir miesto valdžią. Gegužės pabaigoje į savivaldybę faksu atsiuntęs prašymą surengti koncertą paplūdimyje prie gelbėjimo stoties, atlikėjas jau anksčiau drąsiai reklamavo savo koncertą šioje vietoje. Į koncertą prie gelbėjimo stoties, apie kurį Palangos savivaldybė dar net nežinojo, jau buvo pardavinėjami bilietai.

Ką miesto valdžia turėjo pasakyti antradienį į Palangos savivaldybę atvykusiam arogantiškam atlikėjui, kuris atvažiavo ne prašyti leidimo, o jį pasiimti, kuris prieš kelias dienas dainuodamas Kaune publikai necenzūriniais žodžiais keikia savo šalį ir visus žmones, galiausiai meta į žmones mikrofoną ir nutraukia savo pasirodymą, kuris vėliau prisipažįsta, kad koncerto metu buvo neblaivus ir prieš tai gėrė jau kelias dienas?

Nusilenkti sužvaigždėjusiam ir viską aplinkui niekinančiam dainininkui, rikiuotis į eilę jo autografui gauti? Š.Vaitkus ryžosi savo šalies ir publikos negerbiantį atlikėją nubausti neleidžiant jam koncertuoti Palangoje.

Ar SELas suprato šią pamoką? Vargu. Pirmadienį išgromulavęs sunkiai suprantamą atsiprašymą, E.Dragūnas jaučiasi esąs teisus. Jo gerbėjai savo komentaruose vis primena šimtatūkstantinę atlikėjo labdarą sergantiems vaikams, atsisakius koncerto Palangos verslininkų prarastą uždarbį, bet ar už pinigus galima nupirkti viešai niekinamos savo šalies ir jos gyventojų pagarbą? Ar viskas perkama už pinigus?

„Aš atsikėliau anksčiau ryte, atvažiavau, kad būčiau sutartu laiku, o pamačiau cirką. Palangos žmonės turėtų susimąstyti, kokią turi valdžią, tai yra jūsų – palangiškių problema“, - tokio E.Dragūno atsako sulaukė kurortas.

Suprask, mes grand žvaigždei turėtume dėkoti, kad jis teikėsi į Palangą atvažiuoti sutartu laiku. Miesto gyventojų išrinktos valdžios priekaištus dėl savo elgesio scenoje atlikėjas vadina cirku ir pabrėžia, kad ne valdininkams spręsti, kaip jis elgiasi scenoje. Bet kodėl Palangos valdžios sprendimą sveikina tūkstančiai žmonių? Vadinasi, viešai reiškiama panieka savo šaliai užkliuvo ne tik valdininkams, bet ir daugeliui šalies piliečių, kurie taip pat mano, kad Lietuvą dergiantis atlikėjas kurį laiką neturėtų čia dainuoti.

SELas pirmadienį paprašė visuomenės atleidimo. Palanga atleido. Palanga E.Dragūną atleido, kaip girtam scenoje sau leidžiantį pasirodyti dainininką, kaip viešai savo šalį necenzūriniais žodžiais keikiantį Lietuvos pilietį.

Savo sprendimu Palanga pateikė pilietiškumo testą Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms, kurios jų neišlaikė. Kaimyninių savivaldybių vadovams sutikus priimti SELo koncertus, jam Palanga liko kvailių valdomu miestu, o pats E.Dragūnas taip ir liko nesupratęs, kaip negalima elgtis scenoje ir gyvenime.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


„Geografine prasme nesame palangiškiai, labiau esame šio krašto, o ne pačios Palangos gyventojai, nors apsipirkti važiuojame į Palangą, čia naudojamės ir pašto paslaugomis“, – sulaukusi straipsnio autorės skambučio Peskonių kaime, šalia Girkalių, su šeima gyvenanti Vaidota Aleksiūnienė dvejoja, ar „Palangos tilto“...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Vartotojų pasitenkinimas ilgą laiką buvo svarbus tik privačiam sektoriui, tačiau visuomenės poreikiai tapo svarbūs ir viešųjų paslaugų sektoriui. Žmonės nori žinoti, kur ir kaip panaudojami jų sumokėti pinigai, kaip nustatomi paslaugų gyventojams tarifai. Mūsų kurorte viešąsias paslaugas teikia penkios uždarosios akcinės bendrovės: „Palangos šiluma“...


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Palanga SELą atleido

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 06 10 | Rubrika: Miestas

Tiek daug viešų pagyrų Palangos valdžia nebuvo sulaukusi nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius