Palanga už vietinę rinkliavą biudžetą papildė rekordine pajamų suma – arti milijono eurų

Palangos tiltas, 2021-09-18
Peržiūrėta
2296
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga už vietinę rinkliavą biudžetą papildė rekordine pajamų suma – arti milijono eurų

Rudeniu Palangoje besimėgaujantys poilsiautojai išlaidų turės mažiau – nuo ketvirtadienio už automobilių stovėjimą mokėti nereikės. Tačiau kurortas suspėjo pasipelnyti.

Kas vasarą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos už mašinų stovėjimą gaunamos pajamos Palangoje geriausiai informuoja apie kurortą aplankančius poilsiautojų srautus. Praėjusiais metais per 4 mėnesių vasaros sezoną kurortas surinko 661 tūkst. eurų. Šiemet automobilių stovėjimo mokesčių gauta net 200 tūkst. eurų daugiau, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.

Savaitės pabaigoje suskaičiavus visas SMS žinutėmis apmokėto stovėjimo įplaukas Palangos biudžetas pasipildys rekordine pajamų suma, kuri šiemet gali priartėti iki 900 tūkst. eurų. 

Palyginti su pernykšte vasara, labiausiai rinkliavos pajamos didėjo šiais metais itin karštais birželio ir liepos mėnesiais. Pernai per du pirmuosius vasaros mėnesius buvo surinkta 337 tūkst. eurų, o šią vasarą per tą patį laikotarpį – beveik pusė milijono eurų.

 „Gaila, kad rugpjūtis buvo vėsokas ir labiau lietingas, todėl kurortas poilsiautojų sulaukė mažiau, nei tikėjosi. Tačiau ir per paskutinį vasaros mėnesį už mašinų stovėjimą gauta 281 tūkst. eurų – 75 tūkst. eurų daugiau nei per praėjusių metų rugpjūtį“, – teigė Palangos savivaldybės Rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus. 

Didesnes rinkliavos pajamas lėmė ir šiemet pirmą kartą apmokestintos automobilių stovėjimo vietos Šventojoje – prie centrinės aikštės ir link bažnyčios vedančioje Antano Valiuškos alėjoje. 

Kitą vasarą mokamų vietų skaičių Šventojoje numatyta didinti

. Anot B.Martinkaus, nors už gatvėse ir stovėjimo vietose paliekamus automobilius kurorte mokėti reikia jau seniai, vis dar nemažėja užmirštančių tai padaryti. Tokiems poilsiautojams vėliau taikomas fiksuotas 12 eurų mokestis. 

Pernai per 4 mėnesius šį mokestį sumokėjo apie 3370 užmaršuolių, o šiemet vien iki rugsėjo jų skaičius yra išaugęs iki 3830.

 Liepą buvo atvejis, kai į Palangą atvykęs vienas poilsiautojas už gatvėje paliktą automobilį sumokėjo telefone įsijungęs mokėjimo programėlę, tačiau išvykdamas iš kurorto ją pamiršo išjungti. 

Kad jam tiksi pinigai už mašinos stovėjimą Palangoje, šis žmogus pastebėjo tik po 10 dienų, kai jau keliavo po Lenkiją. Per tą laiką jam susikaupė net kelių šimtų eurų mokestis. Nustačius, kada jis iš tiesų išvyko iš Palangos, išsiblaškėliui apskaičiuota rinkliava buvo nurašyta.

Alvydas Ziabkus

Lrytas.lt reporteris

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Už buvusius Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pastatus Palangoje aukcione pasiūlyta 1,8 milijono eurų – 2,6 karto daugiau nei pradinė kaina. Tai buvo pirmas šio turto aukcionas. 


Rudeniu Palangoje besimėgaujantys poilsiautojai išlaidų turės mažiau – nuo ketvirtadienio už automobilių stovėjimą mokėti nereikės. Tačiau kurortas suspėjo pasipelnyti. Kas vasarą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos už mašinų stovėjimą gaunamos pajamos Palangoje geriausiai informuoja apie kurortą aplankančius poilsiautojų srautus. Praėjusiais metais per 4 mėnesių vasaros sezoną kurortas...


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Bendrovė „Inžinerinė grupė“ sutelktinio finansavimo platformoje „Rontgen“ siekia pasiskolinti 4,3 mln. eurų apartamentų Palangoje, šalia Vanagupės parko, statyboms. Į projektą ketinama investuoti iš viso apie 6 mln. eurų.


Praėjusius metus galima laikyti nuotolinių būdu organizuojamų aukcionų ir varžytynių proveržio metais. Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale, kuris leidžia gyventojams ir verslui varžytis dėl įvairaus parduodamo turto, praėjusiais metais augo tiek paskelbtų aukcionų bei varžytynių kiekiai, tiek juose dalyvavusių dalyvių skaičius, tiek ir bendra jų metu...


Lietuvoje daugiau kaip 161 tūkst. gyventojų turi bent po vieną pradelstą skolą, apie 30 tūkstančių – po 2 skolas, o daugiau kaip 10 tūkstančių – po 3 skolas. 823 Lietuvos gyventojai turi po 10 ir daugiau skolų, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenys. „Palangos tiltas“ teiravosi biuro, ar palangiškiai yra įlindę į skolas. „Palangos...


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausią pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų kompleksą valdančios įmonės vadovai. Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius