Palanga Vasario 16-ąją diskriminavo kitų religijų išpažintojus? (MERO ŠARŪNO VAITKAUS KOMENTARAS)

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-19
Peržiūrėta
234
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga Vasario 16-ąją šventusi katalikų tvirtovėje, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, rizikuoja aiškintis Lygių galimybių kontrolieriams. "Man asmeniškai skundėsi ne tik judaizmą išpažįstantys kurorto žydai, tačiau ir pravoslavai, kad juos nemaloniai nuteikė, kad Palanga Vasario 16-osios minėjimui nesuteikė jokių kitų alternatyvų - visi pagrindiniai šventės renginiai vyko katalikų bažnyčioje. Su kitais Tarybos opozicijos nariais ketiname dėl to įteikti skundą Lygių galimybių kontrolieriui," - "Palangos tiltui" trečiadienį, vasario 19-ąją, sakė Eugenijus Simutis, miesto Savivaldybės Tarybos narys.

Savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė neatsakė į „Palangos tilto“ paklausimą dėl Vasario 16-osios renginių, tačiau „Palangos tiltą“ pasiekė Izraelyje viešinčio miesto mero Šarūno Vaitkaus komentaras, kurį spausdiname visą.

„Perskaičiau informaciją, kad Savivaldybės tarybos opozicija, tiksliau kalbant, vienas jos narys, Eugenijus Simutis, ketina kreiptis į Lygių galimybių kontrolierių dėl to, kad Vasario 16 d. renginiai Palangoje vyko Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Tai, jo manymu, neva pažeidė kitų religijų atstovų teises.
Noriu priminti, kad tradiciškai jau 30 metų Palangos bažnyčioje yra laikomos Šv. mišios valstybinių švenčių proga, ir tai daroma visose Lietuvoje esančiose bažnyčiose. Po Šv. mišių, kurios ir užbaigia krikščioniškąsias apeigas, vyko Palangos kamerinio choro koncertas. Pasiklausyti šio nemokamo koncerto galėjo ateiti kiekvienas norintis, nepriklausomai nuo to, kokią religiją žmogus išpažįsta, ar net jei jis apskritai yra ateistas. Noriu priminti Tarybos nariui Eugenijui Simučiui, jog Palangos bažnyčia yra pastatyta kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių giminės ir yra Palangos istorinis ir kultūrinis paveldo objektas, o šventinis koncertas nebuvo betarpiškai sujungtas su Šv. mišiomis, jis nevyko Šv. mišių metu. Todėl ne apeigų metu bažnyčioje vykstantis renginys nėra traktuotinas kaip katalikų apeigų dalis. Jei E. Simutis mano kitaip, kodėl jau anksčiau, gal netgi prieš dešimtmetį, nesikreipė į Lygių galimybių kontrolierių dėl Palangos bažnyčioje kasmet vykstančio sakralinės muzikos festivalio „Ave, Maria"“, vėliau pervadinto į „Pasaulio balsai“? Arba dėl to, kad būtent katalikų bažnyčios bokšte prieš keletą metų buvo įrengta apžvalgos aikštelė? Grįžtant prie šiųmetės Vasario 16-osios renginių, būtina pabrėžti, kad dar prieš keletą metų bažnyčia iškiliems ir svarbiems renginiams pasirinkta dėl istorinio, kultūrinio ir meninio paveldo vertės. O palangiškiai, kaip žinia, nuo seno yra draugiški ir tolerantiški bet kokių konfesijų atstovams, Todėl Tarybos nario pamąstymus vertinu tik kaip nepagarbą ne tik dabartiniams palangiškiams, kad ir kokios konfesijos jie būtų, bet ir šio miesto istorijai ir dvasiai. Bažnyčios durys yra atviros visų tikėjimų žmonėms, ir mūsų miesto gyventojai bei svečiai tai puikiai žino. Beje, Vasario 16-osios renginiai vyko ir Šventojoje, kuri taip pat yra Palanga, jūros tiltas buvo šventiškai padabintas trispalvėmis, tad šventinė nuotaika tvyrojo visame mieste, ne tik Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.“

Jūsų komentaras:

Diana 2020-02-23 10:45 (IP: 84.15.191.7)
Jokių net mažiausių šancų nėra, kad palangiškiai rinktų šį poną į seimą. Jokių. Pirmiausia šis ponas Palangai nieko gero nepadarė, o vaikščiojimas po miestą ir girdamasis, kad iš Vilniaus važinėje traukiniu nėra joks darbas.

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad sąskaitos už gautas paslaugas vasario mėnesį vėluos dėl AB „Lietuvos paštas“ vykdomų darbų diegiant automatizuotą siuntų skirstymą.


Palangiškiai žvejai įširdo: kitų rajonų gyventojai rado būdų, kaip prasmukti prie jūros nepastebėtiems ir palikti savo įrankius. Į žurnalistus kreipėsi žvejai iš Palangos. Jie neslėpė erzelio: žvejai iš gretimų savivaldybių randa būdų, kaip prasmukti. „Palangą pasiekia žvejai iš kitų savivaldybių, iš Kretingos, Salantų, Darbėnų. Užsiima vietas...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Švelninant karantino sąlygas atnaujinamos bibliotekų darbo sąlygos – leidžiama naudotis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis.


Palanga Vasario 16-ąją šventusi katalikų tvirtovėje, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, rizikuoja aiškintis Lygių galimybių kontrolieriams.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 07 | Rubrika: Jūros vaikai

„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“ – taip pavadinta puiki Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ir Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendra parodėlė, skirta projektui „Veiksmo savaitė be patyčių“ papuošė Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų biblioteką.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius