Palangiškė Justė Jocytė užkariavo Prancūzijos moterų krepšinio olimpą ir prancūzų širdis

Palangos tiltas, 2023-05-24
Peržiūrėta
7135
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškė Justė Jocytė užkariavo Prancūzijos moterų krepšinio olimpą ir prancūzų širdis

Džiugi žinia antradienį, gegužės 23 d., pasiekė Lietuvą ir, žinoma, Palangą. Krepšinio žvaigždė, palangiškė Justė Jocytė kartu su savo klubo komanda tapo Prancūzijos moterų krepšinio čempionė!

„Sveikiname, Juste! Džiaugiamės ir plojame atsistoję!“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino merginą įraše Facebook.

„Pastarąjį kartą mačiau Justę pernai prieš pat rugsėjo pirmąją, kuomet ji kartu su tėveliu lankėsi Palangos savivaldybėje. Tuomet sveikinome mūsų jaunąją sporto žvaigždę kartu su Lietuvos merginų U18 rinktine Kretoje vykusiame Europos U18 čempionate iškovojus pirmąjį aukso medalį po 14 metų pertraukos. Ir būtent mūsų Justė labiausiai prisidėjo prie šios istorinės pergalės. Šiandien ir vėl septyniolikmetė palangiškė džiugina mus naujais pasiekimais ir dar vienu aukso medaliu!“ – istorija pasidalino Palangos meras.

Pernai vasarą, pasibaigus atostogoms, ji vėl išvyko į Prancūziją, kur žaidė buvusios NBA žvaigždės Tony Parkerio valdomame Vilerbano ASVEL klube. Čia, anot Justės, vyriausiajai komandos narei yra 33 – eji metai, o Justei – jauniausiajai – dabar vos septyniolika. 

„Tad suprantama, kad mūsų mergaitei tikrai nėra lengva, bet juk tai Justė!“ – pastebi Š. Vaitkus.

Kaip rašo spauda, trečiosiose finalo rungtynėse Liono ASVEL ekipa namuose Tony ir T. J. Parkerių akivaizdoje 74:68 įveikė Vilnev d'Asko ESB (ESB Villeneuve – d'Asq) komandą ir antrąjį kartą istorijoje tapo Prancūzijos čempione.

Justė antrajame finalo mače (85:72) buvo ASVEL lyderė ir per beveik 15 minučių pelnė 18 taškų (4/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 7/7 baudos). Tai buvo rezultatyviausias jaunosios palangiškės pasirodymas šį sezoną. Puikiai pasirodžiusi sportininkė sulaukė daugybės Prancūzijos spaudos pagyrų.

„Pernai vasaros pabaigoje, lankydamasi Palangos savivaldybėje, Justė pasakojo apie tai, ko norėtų pasiekti ateityje:  svajojanti gerose pozicijose žaisti Eurolygoje, o dar – po kelerių metų, kai jau nebebus „per jauna“, rungtyniauti moterų NBA lygoje,“ – priminė Palangos meras.

„Juste, linkime, kad visos Tavo svajonės išsipildytų, kad pelnytum dar ne vieną aukso medalį ir svarbiausia –  jokių traumų! Patys šilčiausi linkėjimai iš Palangos! Didžiuojamės Tavimi!“ – baigia įrašą meras Š. Vaitkus.

Norberto Grisay,  lesprogres.fr nuotrauka

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Svarbiausias „BioSil-WBBL“ 2023-2024 metų sezono renginys – finalo ketvertas – kovo 29-30 dienomis vyks Palangos arenoje, o finalo rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos per TV6.


Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Džiugi žinia antradienį, gegužės 23 d., pasiekė Lietuvą ir, žinoma, Palangą. Krepšinio žvaigždė, palangiškė Justė Jocytė kartu su savo klubo komanda tapo Prancūzijos moterų krepšinio čempionė!


Gruodis skaičiuoja paskutines besibaigiančių metų dienas bei minutes, ir jau tuoj tuoj pasitiksime gražiausias žiemos šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Laukdami jų, atverkime savo širdis artėjančiam kalėdiniam stebuklui bei pasidalinkime gerumu ir šiluma su tais, kuriems to reikia.  


"Palangos tilto" straipsnis, kurį anonsavome ir Facebook/Palangostiltas, "Palangos naujakurys prieš Kalėdas nubėgs 100 kilometrų per visą Lietuvos pajūrio zoną kviesdamas prisidėti prie mažojo Jokūbo, gimusio su perpus trumpesne koja, be šlaunikaulio, operacijos" mušė lankumomo rekordus - straipsnio anonsą Facebook-e pamatė 25 754 žmonės. 311 paspaudė...


Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius