Palangiškiai aktyviai įsijungė į akciją „Padėkime Ukrainos žmonėms“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-10
Peržiūrėta
1464
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Kubilius pasidžiaugė palangiškių dosnumu.
A. Kubilius pasidžiaugė palangiškių dosnumu.

„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos žmonėms“ dieną, apsilankė buvusioje Smilčių“ pradinėje mokykloje, į kurią nuo spalio 10-osios Palangos gyventojai ir verslininkai nešė ir vežė ukrainiečiams skirtą paramą.
Akciją „Padėkime Ukrainos žmonėms“ inicijavo Ukrainos garbės konsulas Klaipėdoje palangiškis Genius Vygantas, į ją įsijungė septynių Lietuvos archivyskupijų Caritas centrai. Palangoje pagrindiniai akcijos talkininkai buvo TS-LKD Palangos skyrius, kurio nariai visą mėnesį šešias dienas per savaitę po porą valandų budėjo buvusios „Smilčių“ pradinės mokyklos pastate. Ir dar budės, nes iki ketvirtadienio palangiškių suaukoti rūbai bei daiktai, padėsiantys Ukrainos žmonėms ištverti artėjančią žiemą, bus rūšiuojami ir pakuojami į akcijos simbolika bei užrašu „Palanga“ pažymėtas dėžes. Kaip sakė akcijos talkininkai, tokių dėžių jau dabar supakuota apie 50. Jose daiktai išskirstyti: kur batai, kur miegmaišiai, kur šilti marškiniai, vaikiški rūbai, kiti daiktai. Manoma, kad iki ketvirtadienio bus supakuota dar apie 100 dėžių. Tada visa siunta bus išvežta į Klaipėdą, iš ten – Vilniun, kur suplauks septyniose archivyskupijose surinkta parama. O jau iš Lietuvos sostinės karavanas su labdara pajudės į Ukrainą, kur bus perduotas šios valstybės Caritas organizacijai.
Kaip vakar TS-LKD pirmininkui A. Kubiliui bei jį lydėjusiems asmenims, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkui, Palangos merui Šarūnui Vaitkui, Palangos savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei bei TS-LKD frakcijai priklausantiems Tarybos nariams sakė akcijos koordinatorius Dainius Želvys, palangiškiai į akciją įsijungė nuo pat pirmosios dienos. Kasdien po 5-7, o kartais ir daugiau palangiškių, kai kurie jų – net po kelis kartus nešini šiltais rūbais – storomis kojinėmis, megztiniais, šalikais, pirštinėmis, antklodėmis – ir higienos priemonėmis, ir kitais būtiniausiais daiktais, kurie pagelbės likusiems be pastogės ukrainiečiams, ateidavo į buvusios „Smilčių“ mokyklos pastatą. Patys pirmieji jau spalio 10-ąją atėjo Rimantas ir Violeta Pupeliai iš Saulėtekio tako, nekart labdarą nešė Vanda Narmontienė iš Zuikių tako, Nijolė Kapčienė, Antanas ir Vida Galdikai – visus palangiškius sunku ir suminėti.
Prie akcijos prisidėjo ir verslininkai bei įmonės. Dalis jų, kaip ir kai kurie gyventojai, pervesdavo lėšas į specialią sąskaitą, kiti skirdavo lėšų tam tikriems daiktams įgyti, kurie dažniausiai buvo perkami centruose „Armijai ir civiliams“. Beje, kaip pajuokavo A. Kubilius, praktiškai viskas, kas buvo parduodama šiuose centruose, akcijos „Padėkime Ukrainos žmonėms“ metu buvo išpirkta.
Į akciją įsijungė ir Palangos Caritas skyrius, Palangos parapijos bendruomenė, kitos visuomeninės organizacijos.
 

Jūsų komentaras:

"Pakazūcha"... 2014-11-14 11:46 (. / IP: 86.100.63.40)
o kas pades Lietuvos žmonėms?, -Kai pasiteiravus klasėje vaikų- kas valgėte pusryčius? -tai vos 7, pasakojo mokytoja... Kiek galima " nematyti" apsimetinėti, ir bijoti įvardinti - kiek yra nuskurdinta mūsų tauta? p.s. Seimūnai Lietuvoje gyvena ypatingai prabangiai, ir jiems LIETUVA baigiasi sulyg užrašu "Vilnius" ...

Taip pat skaitykite

Seimui 2022-uosius metus paskelbus Lietuvos jaunimo metais, juos aktyviai minės ir Palangos miesto savivaldybė. Kaip sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, jau šį mėnesį bus paskelbtas Palangos jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursas, kurio vienas iš prioritetų – Lietuvos ir Europos jaunimo metų paminėjimas.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte. Po atviru dangumi, Jūratės ir Kastyčio skvere bei J. Basanavičiaus gatvėje vyksiančiame renginyje, kurio tikslas – surinkti lėšų karo pabėgėlių reikmėms, bus akcentuojama tautų bendrystė, skambės tautinė muzika, bus...


Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Mokslo ir žinių dieną atšventė aktyviai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 09 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet Mokslo ir žinių diena buvo minima šeštadienį, tad iškilus dilemai, kada visgi pakviesti mokinukus į mokslo metų pradžios šventę, kurorte nuspręsta atšvęsti dukart – šeštadienį ir pirmadienį. Šeštadienį Palangos sporto centro stadione susirinkusieji smagiai ir aktyviai leido laiką „Rugsėjo 1 dienos...


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Ar tikrai šių laikų jaunimui yra nesvarbi jų pačių kalba ir ar tikrai lietuvių kalbos puoselėjimas toks neaktualus nūdienos gyvenime? Šiuos klausimus iškėlė Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), pakvietusi visus prisidėti prie projekto „Kalbą kuriu aš!“. Projekto tikslas – priminti ir parodyti mokiniams kalbos svarbą, pradėti populiarinti...


Pastaruoju metu kurorte vis aktyviau diskutuojama, kaip sukurti modernesnį kurortą ir jame geresnį gyvenimą žmonėms. Natūralu, jog metams bėgant ir situacijai menkai tesikeičiant žmonėms patikėti kažkuo geresniu pernelyg sunku. Apie dabartinę Palangą su „Palangos tiltu“ sutiko padiskutuoti Palangos miestą jau daugelį metų garsinantys, nepaisant jos klestėjimo ar nuosmukio, žymūs palangiškiai.


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius