Palangiškiai ir kurorto svečiai džiugiai paminėjo Baltijos kelio 30-metį

"Palangos tilto" informacija, 2019-08-26
Peržiūrėta
505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.
Paminėti šios svarbios datos kurorto gyventojai ir miesto svečiai rinkosi šventiškai nusiteikę. Daugelis jų rankose laikė po kardelį, dalis žmonių turėjo lietuviškos simbolikos, Trispalves ar specialiai šiam paminėjimui pasirinko lietuvybę akcentuojančią aprangą.
Jūros tiltas ta proga buvo padabintas trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos –¬ vėliavomis.
Gyvoji grandinė penktadienio vakarą nusidriekė skambant legendinei dainai „Bunda jau Baltija“, o jai nutilus, dangų nuspalvino geltonos, žalios ir raudonos spalvų spalvinis fejerverkas.
Tačiau net ir nutilus dainai „Bunda jau Baltija“ palangiškiai bei kurorto svečiai neskubėjo skirstytis – dainavo liaudies dainas, dalijosi prisiminimais, kaip prieš 30 metų susikibę už rankų vieningai stovėjo Baltijos kelyje.
Rugpjūčio 23 d. Palanga kartu su visa Lietuva minės svarbią sukaktį – vienybės simboliu tapusio Baltijos kelio ¬ trisdešimtmetį. Ta proga kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami susiburti pajūryje ir dar kartą sukurti gyvą žmonių grandinę.
Gausus būrys norinčiųjų paminėti Baltijos kelio 30-metį susirinko ir Šventojoje, ties skulptūra „Žvejo dukros“. Ši skulptūrinė kompozicija Baltijos kelio 30-mečiui paminėti pasirinkta ne atsitiktinai –„Žvejo dukros“ simbolizuoja tris Baltijos šalis, kurios su viltimi žvelgia į Vakarus, laukdamos pagalbos.

“Palangos tilto” inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Išgyvename nuostabų, gerumo, bendrystės ir kalėdinio stebuklo laukimo kupiną laikotarpį. Dar kelios dienos, ir į kiekvienus namus pasibels gražiausios žiemos šventės ¬– šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai.


Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  


Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Praėjusį šeštadienį Kelmėje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 25-ečio minėjimas-sąskrydis, kuriame dalyvavo ir grupelė Palangos šaulių.


Palangos viešojoje vaikų bibliotekoje vyko popietė „Mažųjų vaikų Velykėlės“. Jų metu buvo atidaryta piešinių paroda „Pavasario spalvų žaismas“.


Karšta sriuba šaltą žiemos dieną šildė susirinkusius į kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos, Palangos Rotary klubo ir kai kurių kitų miesto įmonių surengtą labdaros renginį „Gerumo jūra“, vykusį  praėjusį šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje, ties Birutės alėja. Šis  renginys  buvo skirtas paremti Palangos...


Savaitgalį praūžė Palangos kurorto sezono atidarymo šventė „Myliu Palangą!“, kurios kurorto verslininkai labai laukia – miesto svečiai paprastai plačiai atveria savo pinigines. Kokia miesto kavinėms, restoranams ir viešbučiams buvo ši šventė? Ar buvo susilaukta daug svečių? Ar turistai nepabūgo lietaus šventės metu?


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


„Sakykite, kodėl Palangoje yra tiek daug apleistų, nenaudojamų pastatų? Jūsų kurortas  -labai gražus, bet tiek griuvenų, pastatų vaiduoklių nesame matę nė viename Europos kurorte“, - naiviai stebėjosi į redakciją užėjęs svečias iš Lenkijos Rafalas Kosčiukevičius. Nesulaukęs aiškaus atsakymo, jis fotografavosi prie mūsų redakcijos, Vytauto g. 87, jau daugelį metų be gyvos dvasios...


Gyvuliška jėga išvertė penkis kelio ženklus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 14 | Rubrika: Kriminalai

Ankstyvą penktadienio rytą palangiškiai nustėro pamatę vandališko elgesio padarinius. Ramioje miesto dalyje ant žemės sugulė net penki kelio ženklai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius