Palangiškiai senojo pavyzdžio pasus keičia į biometrinius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-17
Peržiūrėta
813
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo 2008 metų pradžios pradėjus išrašinėti naujus europinio pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečių pasus, kurorte pernai jų išduota apie pusantro tūkstančio.

Išduodami bendra tvarka
Pasak Palangos policijos komisariato Migracijos poskyrio vyresniosios specialistės Ilonos Pociuvienės, tarnyba naujojo pavyzdžio pasus su biometriniais duomenimis išduoda bendra tvarka tiems piliečiams,  kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą kurorte. Elektroninėje laikmenoje įrašomas biometrinis identifikatorius – pirštų atspaudų, o nuo šių metų liepos ir veido skaitmeninis atvaizdas.

Kaina – 100 litų
Vyresniosios specialistės teigimu, naujojo pavyzdžio taip įvardijami vyšniniai pasai kainuoja 100 litų, o asmens tapatybės kortelė su papildomomis apsaugos priemonėmis – 80 litų. Tiesa, yra taikomos lengvatos  asmenims, sulaukusiems pensinio amžiaus, bei vaikams iki 16 metų. Vietinės rinkliavos mokestis už dokumento išdavimą siekia 50 litų, o neįgaliesiems, kurių nustatytas darbingumo lygis pagal senąją tvarką pirma ir antra grupė, mokesčio mokėti nereikia.
I.Pociuvienė atkreipė dėmesį, kad norint pasikeisti pasą, piliečiui turėti asmens tapatybės kortelę privaloma bet kuriuo atveju. Tik vaikams iki 16 metų šis dokumentas nebūtinas. Pernai asmens tapatybės kortelių išduota per tūkstantį šešis šimtus. Anot tarnybos vyresniosios specialistės, žmonės kreipiasi ir dėl pamestų dokumentų, ir norėdami pakeisti pasibaigus galiojimo laikui.
Kitų Europos Sąjungos šalių gyventojai už pasą moka vidutiniškai 30 eurų.

Būtinas ir kūdikiams
Tarnybos specialistė akcentavo, jog pagal galiojančią tvarką vykstantiems ir norintiems keliauti su vaikais, pasas reikalingas ir mažamečiui, nepriklausomai, kokio amžiaus jis būtų. „Ar tai būtų vos kelių savaičių ar mėnesių kūdikis, bet kuriuo atveju jis turi turėti dokumentą,  nes vien gimimo liudijimo nepakanka. Būtina pateikti prašymą bei nustatyto dydžio 4,5 x 5,5 formato juodai baltas nuotraukas. Išduodant dokumentus vaikams iki šešerių metų pirštų atspaudai neimami“, - apie tai, jog vaikui būtini dokumentai ir kad be jų toli nenuvažiuosi kalbėjo I.Pociuvienė.

Į JAV – tik su biometriniu pasu
Vykstantiems į Europos Sąjungos šalis galioja ir seno pavyzdžio Lietuvos Respublikos pasas bei į daugelį šalių galima vykti ir tik su asmens tapatybės kortele. Tačiau, anot I.Pociuvienės, vykstantiems į užsienio šalis, kur nėra bevizio įvažiavimo, tokias kaip Turkija, Egiptas, privalu turėti pasą, nes su asmens tapatybės kortele neįleidžiama. Specialistė pripažino, jog nemaža dalis palangiškių pasus keitėsi ir dėl kelionių į Jungtines Amerikos Valstijas. Nuo pernai lapkričio vidurio, įsigaliojus beviziam režimui su JAV, piliečiai, kurie turi biometrinius pasus, gali vykti turizmo tikslais ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui. Taip pat vykstantys turizmo tikslais į Kanadą viza nebūtina tiems piliečiams, kurie turi biometrinius pasus, o nuo 2011 metų į klevo lapo šalį bus įleidžiami tik su biometriniais pasais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės visuomenės sveikatos centras paskelbė ketvirtadienį, spalio 21 dieną, kad Palangoje ketvirtadienį nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, iš viso 181 savivaldybės gyventojas koronavirusu dar serga, o nuo pandemijos pradžios susirgo 2099 palangiškiai.


Statistikos departamentas skelbia, kad per parą, iš pirmadienio į antradienį, Palangoje patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 32 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios susirgo 1739 Palangos miesto gyventojai.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Palangoje koronavirusu šį trečiadienį, liepos 14 dieną, dar sirgo 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė. Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad privalomai testuotis dėl COVID-19 turės vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų, mažmeninės prekybos darbuotojai.


Per praėjusią parą šalyje nustatyti 853 nauji COVID-19 atvejai, deja, bet nuo šios infekcijos mirė dar 7 žmonės. Keturi asmenys mirė 60-69 metų amžiaus grupėje, po vieną – 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėje. Visi šie žmonės mirė ligoninėse. Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Statistikos departamentas, antradienį, kovo 30 d., koronaviruso atvejų...


Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“, kad antradienį, kovo 2 d., Palangoje nebuvo registruota koronaviruso atvejų. Šiuo metu mūsų savivaldybėje COVID-19 serga 28 asmenys, nuo pandemijos pradžios šia liga susirgo 968 palangiškiai. Nors buvo pranešta apie mirtis nuo koronaviruso Palangoje, dabar nei NVSC, nei...


Pirmadienį visame mieste vyravo šventinė nuotaika – buvo švenčiama mokslo metų pradžios šventė. Sveikinami buvo ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai. Įsimintiną šventę panoro surengti ir aktyvus visuomenės narys, politikas Justinas Masalskas, apsilankęs Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamojoje klasėje.


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Nuo 2008 metų pradžios pradėjus išrašinėti naujus europinio pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečių pasus, kurorte pernai jų išduota apie pusantro tūkstančio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius