Palangiškis – milijoninėje žemės sklypų aferoje

Palangos tiltas, 2016-04-28
Peržiūrėta
1459
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretingos teismą pasiekė neeilinė byla – palangiškis kaltinamas užvaldęs valstybei priklausiusius mažiausiai ketvirčio milijono eurų vertės žemės sklypus, iš viso 154 hektarus.
Nors byla perduota Kretingos teismui, manoma, kad jis narplioti žemių aferą atsisakys. Mat jo sprendimai užvaldant valstybės žemes užėmė nemenką vaidmenį. Jais vadovaudamiesi žemėtvarkininkai sako ir atkūrę teisę į garsių tarpukaryje žmonių – Amerikoje mirusio generolo, to meto krašto apsaugos ministro Stasio Dirmanto žmonos ir jos brolio prelato Konstantino Olšausko – žemes.
Beje, apgaulės sumanytoju teisėsaugininkų tituluojamo palangiškio Aivaro Vaizgėlos motina yra Klaipėdos apylinkės teismo teisėja.
Įpėdinių turtingi ir garsūs tarpukaryje žmonės – nei prelatas Konstantinas Olšauskas, nei jo sesuo – neturėjo, tad žemės buvo perėjusios valstybės žinion. Pareigūnai spėja, kad šių žemių paveldėjimo istoriją sužinojęs iš žemėtvarkininkų surezgė A. Vaizgėla. Tam jis pasitelkė Klaipėdos rajono gyventoją, kuris teismui pareiškė esą vaikų neturėjusi garsi tarpukario veikėjų šeima kaip įsūnį užaugino jo tėvą, buvusį tremtinį. Tam, kad spektaklis teisme pavyktų, samdyti net liudytojai. Taip vyras gavo žemių paveldėjimo teisę, žemėtvarkininkė parengė išvadas, kur žemes grąžinti. Šių išvadų kopijas aferos sumanytojas esą pardavė už beveik 400 tūkstančių eurų. Nuosavybė buvo grąžinta beveik 40 sklypų, išskaidytų kone po visą Lietuvą.
Vėliau, kai sukčiai esą susipyko dėl pinigų, paaiškėjo, kad istorija išgalvota, o teismui pateiktas klaipėdiškio tėvo rašytas prašymas atkurti nuosavybę – klastotė.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Donatas 2017-11-01 00:55 ([email protected] / IP: 99.126.245.17)
Kam kaltinti Rūta Janutiene, jeigu visi gudruciai smirdi cesnakais. Neeskite cesnako ir nesmirdesite. Viska pinigo troskulys uzgozia.

Taip pat skaitykite

Pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras atliko kasmetinį visos Lietuvos žemės sklypų masinį vertinimą ir nustatė žemės sklypų vidutines vertes.


Šalyje apleistų žemių plotas ir toliau stabiliai mažėja – šiuo metu Lietuvoje užfiksuota beveik 45,5 tūkst. apleistų sklypų, arba ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus, o bendras apleistos žemės plotas sudaro 26 tūkst. hektarų (ha), arba taip pat ketvirtadaliu mažiau nei praėjusiais metais. Daugiausia tokių žemių galima rasti Vilniaus rajono, Molėtų ir Utenos rajonuose.  Lietuvoje yra...


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Privaloma tvarka Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktose Palangos miesto savivaldybės Tarybos politikų deklaracijose – apstu įdomybių. „Palangos tiltas“ įsitikinęs, kad visuomenė turi žinoti, kiek ir kokio turto jų išrinktieji valdo, nors vienintelio laikraščio kurorte redaktorius, paskelbęs tokį straipsnį, rizikuoja savo ramybe.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar...


Vis labiau šylant orams Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ragina miesto gyventojus susitvarkyti savo žemės sklypus ir gyvenamąją aplinką.


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Kretingos teismą pasiekė neeilinė byla – palangiškis kaltinamas užvaldęs valstybei priklausiusius mažiausiai ketvirčio milijono eurų vertės žemės sklypus, iš viso 154 hektarus.


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Palangos miesto savivaldybės taryba buvo teisi, kai vadovaudamasi Kultūros paveldo departamento komisijos narių pastaba, jog pagal Palangos miesto centrinės dalies specialųjį paveldosauginį planą istorinėje kurorto dalyje negalima smulkinti žemės sklypų, nepatvirtino žemės sklypo J. Simpsono g. 16 detaliojo plano. Tokios išvados priėjo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas