Palangoje apsilankė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Ukrainos prezidentas Volodomyr Zelensky (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-07-07
Peržiūrėta
2527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos oro uoste Ukrainos prezidentą Volodomyr Zelenski pasitiko Palangos meras Šarūnas Vaitkus
Palangos oro uoste Ukrainos prezidentą Volodomyr Zelenski pasitiko Palangos meras Šarūnas Vaitkus

Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.

„Didelė garbė Palangai – šiandien mūsų kurorte apsilankė net dviejų valstybių vadovai – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ukrainos Respublikos Prezidentas Volodymyras Zelensky. Visų palangiškių vardu Ukrainos prezidentui padovanojau unikalų suvenyrą – šviesios atminties palangiškio tautodailininko Alberto Žulkaus kūrinį – medžio dirbinį su gintaru. Lietuvos ir Ukrainos Prezidentai, lankydamiesi Palangoje, pasigrožėjo Birutės parku ir Gintaro muziejumi. Neabejoju, kad iš mūsų kurorto jie išsives puikius prisiminimus“, – savo „Facebook“ įraše dėstė Š. Vaitkus.

V. Zelensky į Vilnių atvyko antradienį. Vilniuje įvyko trišalis Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininko Charles‘io Michelio susitikimas.

Susitikime daug dėmesio skirta ES Rytų partnerystės asocijuotųjų šalių eurointegracijos perspektyvoms, Ukrainos reformų įgyvendinimui ir saugumo padėčiai Ukrainoje aptarti.

Susitikime buvo aptartas ir nerimą keliantis Rusijos karinių pajėgų telkimas Kryme ir prie sienos su Ukraina.

Trečiadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas vyksianti Lietuvos ir Ukrainos rengiama tarptautinė Ukrainos reformų konferencija. Dėl pandemijos iš 2020 metų perkeltos konferencijos esminis tikslas – kartu su Ukrainos tarptautiniais partneriais aptarti šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtinti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei reformų procesui.

Ukrainos reformų konferencija dėl vis dar neaiškios COVID-19 situacijos vyks mišriu formatu – dalis dalyvių atvyko į Vilnių, dalis prisijungė virtualiai. Renginyje dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda ir Volodomyr Zelensky, premjerai Ingrida Šimonytė ir Denysas Shmyhalas, dalyvius sveikino Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Konferencijos dalyviai – Ukrainos, Europos Sąjungos (ES) ir NATO, kitų valstybių užsienio reikalų ministrai ir  pareigūnai, tarptautinių organizacijų, tarptautinių finansinių institucijų, verslo ir pilietinės visuomenės atstovai.

O trečiadienį, antroje dieno pusėje, Ukrainos ir Lietuvos Prezidentai V.Zelenskis ir G.Nausėda antroje dienos pusėje atvyko į pajūrį.

Prezidentas G.Nausėda Ukrainos Prezidentui V.Zelenskiui aprodė ir Klaipėdos uostą. 

Beje, Palangos meras Šarūnas Vaitkus jau antradienį Vilniuje bendravo su Ukrainos vadovu V.Zelensky Prezidentūroje surengtame G.Nausėdos priėmime Valstybės dienos proga. Š.Vaitkų lydėjo sutuoktinė Vilma.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas bei kavinės „Armėniški šašlykai“ direktorius Darius Miklovas po konflikto savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu per spaudą ieško „nukentėjusiųjų“ nuo savivaldybės tarnautojo, bet artimiausi D. Miklovo kaimynai J. Basanavičiaus gatvėje rėžia...


Statybų bendrovė „Statpala“ yra viena iš pagrindinių Palangos krepšinio klubo „Palanga“ rėmėjų. Šios bendrovės direktorius bei klubo „Palanga“ prezidentas Viktoras Jasinskas įsitikinęs, jog sėkmingesni visuomenės nariai yra morališkai įpareigoti padėti kitiems. „Remdamas sportą, ypač krepšinį, pirmiausia galvoju...


Palangoje apsilankė Vokietijos ir Lietuvos prezidentai

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Lie­tu­vo­je su vals­ty­bi­niu vi­zi­tu lan­kęsis Vo­kie­ti­jos pre­zi­den­tas Joa­chi­mas Gauc­kas, šeštadienį kartu su Lietuvos pre­zi­den­te Da­lia Gry­baus­kai­te apsilankė Palangoje.


Vakar Palanga sulaukė itin aukštų užsienio svečių – vakar, penktą valandą, į Palangos aerouostą iš Vilniaus nusileido Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus lėktuvas. Jis atskraidino ne tik Slovakijos vadovą, bet ir jo žmoną Silviją, Slovakijos ambasadorių Vilniuje, jo žmoną, aukštus Slovakijos prezidentūros ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnus – iš viso 19 Slovakijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius