Palangoje atsiras progimnazija

Palangos tiltas, 2020-03-09
Peržiūrėta
1911
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo naujų mokslo metų Palangoje atsiras progimnazija: miesto Savivaldybės tarybos sprendimu vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką nuo 1938-ųjų savo darbo metus skaičiuojanti buvusi Palangos antroji vidurinė mokykla, 1997 m. gavusi ekonomikos mokslų profesoriaus, Lietuvos banko organizatoriaus, „lito tėvu“ vadinamo Vlado Jurgučio (1885–1966) vardą, iš pagrindinės mokyklos bus reorganizuota į progimnaziją, rašo Kretingos rajono laikraštis "Pajūrio naujienos."

Palangoje – šešios mokyklos

Šiuo metu Palangos miesto savivaldybėje yra 6 bendrojo ugdymo mokyklos: 2 gimnazijos – Senoji gimnazija ir regioninė Sanatorinė mokykla, trys pagrindinės mokyklos – „Baltijos“, Vlado Jurgučio ir Šventosios – bei viena pradinė mokykla.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, mokiniai, baigę pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį (VIII kl.), toliau tęsia mokymąsi Senojoje gimnazijoje pagal pagrindinio ugdymo antrąją dalį (IX–X kl.), todėl mokinių, kurie pasilieka mokytis Vlado Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų devintose klasėse, kasmet mažėjo. „Baltijos“ pagrindinė mokykla vykdo pradinio ugdymo (I–IV kl.), pagrindinio ugdymo (V–X kl.) programas ir specialiojo ugdymo programą, kuri skirta 7–20 metų mokiniams mokytis pagal pritaikytas pradinio, pagrindinio ugdymo programas, o baigusiems pagrindinio ugdymo programą, sudaromos sąlygos mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą iki 21-erių metų. Į „Baltijos“ pagrindinės mokyklos specialiąsias lavinamąsias I–X klases be jokių apribojimų priimami asmenys, turintys įgimtų ar įgytų didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių iš Palangos ir kitų miestų savivaldybių teritorijų, todėl šios mokyklos pertvarkyti neplanuojama.

Šventosios pagrindinė mokykla yra vienintelė mokykla Šventosios seniūnijoje, todėl ir šios mokyklos pertvarka kol kas nėra numatoma.

Nebeliko IX–X klasių

„Nuo 2017–2018 m. m. Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje nebekomplektuojamos devintos klasės, nes neliko norinčių mokytis šios mokyklos devintoje klasėje, todėl Palangos mieto savivaldybės taryba priėmė sprendimą nuo 2020-ųjų rugpjūčio 31 dienos pakeisti Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos tipą į progimnaziją. Mokykla vykdys pradinio ugdymo (I–IV kl.) ir pagrindinio ugdymo pirmosios dalies (V–VIII klasės) programas“, – paaiškino L. Valuženė, pridūrusi, jog Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos keitimas į progimnaziją neturės įtakos pedagogų ir aptarnaujančio personalo darbo krūviui.

Paklausta, kaip keitėsi mokinių skaičius ir klasių komplektai Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje per paskutinius metus, Švietimo skyriaus vedėja sakė, jog nuo 2009-ųjų, kai Vlado Jurgučio vidurinė mokykla buvo reorganizuota į pagrindinę mokyklą, kasmet joje buvo komplektuojamas vis didesnis pradinio ugdymo klasių skaičius. Pavyzdžiui, 2009–2010 m. m. mokykloje mokėsi 445 mokiniai, buvo 19 klasių komplektų, iš jų – nė vieno pradinės, IX–X – keturios; 2015–2016 m. m. mokėsi 473 moksleiviai, buvo 20 klasių komplektų, iš jų 9 pradinės ir 2 IX–X kl. Šiais, 2019–2020, m. m. Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje mokosi 549 mokiniai, IX–X kl. nėra, o pradinių klasių sukomplektuota 11.

Siekė reorganizacijos

Pasiteiravus, ar Vlado Jurgučio mokyklos bendruomenė neprieštarauja sprendimui dėl vidaus struktūros pertvarkos, L. Valužienė patikino, kad mokyklos bendruomenė aptarė siūlomus mokyklų tinklo pertvarkos pakeitimus ir sutiko iš pagrindinės mokyklos jos tipą pakeisti į progimnaziją.

Švietimo skyriaus vedėjai paantrino mokyklos direktorė Laimutė Benetienė.

„Tokia pertvarka buvo mūsų mokyklos siekiamybė, – sakė L. Benetienė. – Pagrindinio ugdymo pirmosios dalies programą – aštuonias klases – baigę mūsų mokiniai jaučiasi esą gerai parengti ir renkasi tęsti mokslą gimnazijoje. Tad jau ne pirmi metai mes orientavomės į tai, jog tapsime progimnazija.“

Pasak direktorės, siekdama tapti progimnazija mokykla jau kelerius metus dalyvauja respublikiniuose projektuose, atitinkamai savo kvalifikaciją kelia pedagogai, dalyvaujantys tiek respublikiniuose, tiek užsienyje rengiamuose mokymuose.

Šį straipsnį paskelbė "Pajūrio naujienos"

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos valdžiai supaprastinus lošimo namų steigimo tvarką, kurorto viloje-galerijoje „Ramybė“, Vytauto gatvėje, šių metų pabaigoje turėtų įsikurti pirmasis kazino Palangoje. Į pastato atnaujinimą jo savininkai ruošiasi investuoti apie 1,5 mln. eurų.


Kaip informavo Savivaldybė „Palangos tiltą“, šiuo metu įgyvendinamas kapinių plėtros projektas, kuriuo numatyta esamą kapinių teritoriją (beveik 4400 kv. metrų) sutvarkyti ir pritaikyti laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Nuo spalio 16 dienos Vlado Jurgučio progimnazija pasitraukė iš Norfos ir X faktoriaus konkurso – projekto „Muzika suartina“.


Palangos miesto kapinėse atsiras 627 papildomos kapavietės

"Palangos tilto" informacija, 2021 01 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto kapinėse sparčiai mažėja vietų, todėl Palanga turi ieškoti galimybių išplėsti šią amžinojo poilsio vietą. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus antradienį, sausio 19 d., paskelbė žinutę socialiniame tinkle Facebook, kad jau yra parengtas kapinių plėtros techninis projektas ir išduotas statybą leidžiantis dokumentas. „Juo numatyta esamą...Nuo naujų mokslo metų Palangoje atsiras progimnazija: miesto Savivaldybės tarybos sprendimu vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką nuo 1938-ųjų savo darbo metus skaičiuojanti buvusi Palangos antroji vidurinė mokykla, 1997 m. gavusi ekonomikos mokslų profesoriaus, Lietuvos banko organizatoriaus, „lito tėvu“ vadinamo Vlado Jurgučio (1885–1966) vardą, iš...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje atsiras Vytauto Kernagio alėja

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 27 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai kurorte dažnai koncertavusį maestro Vytautą Kernagį nusprendė įamžinti jo vardu pavadindami alėją. V.Kernagio vardas bus suteiktas dar tik projektuojamai alėjai, vesiančiai nuo J.Basanavičiaus gatvės iki Meilės alėjos.


Šventoji pastaruoju metu iš pamirštos „podukros“ tampa gulbe – vis gražinamos miestelio gatvės, atsiranda naujų objektų, pasitarnausiančių tiek vietiniams gyventojams, tiek ir svečiams. Šiuo metu intensyviai plušama Šventosios gatvėje, kur rekonstruojamas pėsčiųjų takas. Kaip teigė Šventosios seniūno pavaduotojas Alvidas...


Pačiame miesto centre, priešais Šventosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią vis dar tebestūkso sovietinius laikus menantis paminklas žuvusiems sovietų kariams, o karių kapinės užima visą skverelį, vieną brangiausių miesto vietų. Nors rusų turistų kurorte dėl geopolitinių įtampų gerokai sumažėjo – anksčiau miesto valdžia bijojo, kad imdamasi žygių prieš...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius