Palangoje ir Šventojoje sparčiai tvarkomos gatvės

Palangos tiltas, 2014-10-24
Peržiūrėta
2025
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tvarkomi šaligatviai ties J. Janonio ir Kastyčio g. sankryža.
Tvarkomi šaligatviai ties J. Janonio ir Kastyčio g. sankryža.

Palangoje bei Šventojoje intensyviai tvarkomos gatvės. Daugelis rugsėjį pradėtų darbų jau juda link pabaigos.

Remontuoja J. Janonio g. atkarpą
Palangiškiai džiaugiasi, kad rugsėjį buvo pradėtas J. Janonio gatvės atkarpos nuo Žvejų g. iki Gintaro g. remontas. Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, šios gatvės atkarpos remontui lėšos skirtos iš Kelių direkcijos finansuojamos Kelių priežiūros ir plėtros programos, o šiais metais numatytus atlikti darbus planuojama baigti iki gruodžio vidurio.
„Jau paklojome visą remontuojamos atkarpos asfaltbetonio dangą ir galime pasidžiaugti, kad spėjome tai padaryti esant geriems orams. Šiuo metu klojame naujus šaligatvius, – sakė J. Janonio gatvę remontuojančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, pridūręs, jog tuo pačiu buvo keičiami susidėvėję šulinių dangčiai.

Pakeitė J. Piktuižio g. dangą
Kelininkai triūsė ir apverktinos būklės buvusioje J. Piktuižio gatvėje.
„Šiuos gatvės remonto darbus finansavo ir Savivaldybė, ir Kelių direkcija“, – aiškino K. Jakubauskas.
Šį rudenį pakeista J. Piktuižio gatvės važiuojamosios dalies danga bei gatvės važiuojamąją dalį skiriantys bortai, padėtas pagrindas naujiems šaligatviams. Patys šaligatviai, kaip sakė K. Jakubauskas, bus pakloti pavasarį.

Naujos stovėjimo vietos
Daugiausia lėšų iš Kelių direkcijos finansuojamos programos skirta suremontuoti keblumų vairuotojams kėlusiam pravažiavimui iš Taikos į Sodų gatvę. Esant siaurai važiuojamajai daliai, čia būdavo sudėtinga pravažiuoti tiek greitosios pagalbos ar ugniagesių automobiliams, tiek šiukšliavežėms ar kitoms didesnėms transporto priemonėms.
„Tačiau jau netrukus minėtų problemų nebekils, nes ir ši atkarpa bus sutvarkyta – bus įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, paklota nauja asfalto danga, šaligatviai, atnaujintas apšvietimas“, – sakė darbus čia vykdančių Palangos komunalininkų vadovas K. Skierus, pridūręs, jog trečiadienį darbų vadovas minėjęs, jog visiškai sutvarkyti šį objektą betrūksta vienos gražios nelietingos dienos.
Siauri pravažiavimai daugiabučių namų kvartaluose – opus klausimas, kadangi, projektuojant juos, nebuvo įvertinta, kad po keliasdešimties metų automobilių skaičius, o kartu ir poreikis juos parkuoti, gerokai išaugs. Todėl šiai problemai spręsti Palangoje kasmet skiriamas dėmesys – platinami pravažiavimai, didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius.
Papildomos automobilių stovėjimo vietos rengiamos ir Sodų gatvėje. Šie darbai bus baigti iki gruodžio vidurio.
„Šaligatviai pertvarkomi ir įrengiamos vietos automobiliams stovėti ne tik Sodų, bet ir Druskininkų gatvėje, – sakė Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Violeta Staskonienė. – Šiems darbams lėšų skirta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, o pabaigti juos planuojama iki lapkričio vidurio“.
K. Skierus paminėjo, jog čia darbai įpusėję – baigiami pagrindai bei jau klojamos šaligatvio plytelės, kitą savaitę, jei orai bus palankūs, atitinkamose sekcijose bus klojama asfalto danga.

Šventojoje darbai tęsiasi
Šventojoje taip pat tęsiami gatvių tvarkymo ir rekonstrukcijos darbai. Vasarą buvo pakeista Šventosios gatvės atkarpos nuo Kopų iki Mokyklos gatvės važiuojamosios dalies ir šaligatvio danga. Kaip sakė K. Skierus, rugsėjį pabaigta sutvarkyti atkarpą nuo Mokyklos g. iki Žuvėdrų g. Čia taip pat įrengtas ir naujas apšvietimas, atlikti gatvės ženklinimo darbai.
Toliau vyksta Jūros gatvės rekonstrukcija atkarpoje nuo Ošupio tako iki Mėguvos g. Per kelis rekonstrukcijos etapus, kuriuos planuojama baigti iki 2016 m. pabaigos, bus iš pagrindų atnaujinta gatvės danga bei įrengtas asfaltu dengtas dviračių takas. Bus ne tik išplatinta važiuojamoji gatvės dalis, bet ir paklotos naujos komunikacijos, įrengtas naujas apšvietimas, mažosios architektūros elementai – suoliukai ir šiukšliadėžės. Atnaujinta gatvė bus pritaikyta ir neįgaliesiems.

Rekordiškas gatvių skaičius
Daugiabučių namų rajonuose gatvių tvarkymo darbai pradėti rudenį, nes vasarą nenorėta sukelti papildomų nepatogumų nei čia gyvenantiems palangiškiams, nei pas juos atvykstantiems svečiams. Todėl atnaujinti gatves nuspręsta pasibaigus aktyviam kurortiniam sezonui.
Kasmet kurorte atnaujinamos labiausiai to reikalingos gatvės, įrengiama naujų vietų automobiliams statyti daugiabučių namų kvartaluose. Tiek palangiškiai, tiek kurorto svečiai atliktus darbus pastebi ir teigiamai įvertina.
Per pastaruosius keletą metų Palangoje atnaujintas rekordiškas gatvių skaičius. Nuo 2011-ųjų iš pagrindų rekonstruotos Žvejų ir Kęstučio gatvės. Anksčiau nei planuota baigta Jūratės gatvės rekonstrukcija – prasidėję 2012 m. pabaigoje ir planuoti baigti 2016-aisiais, darbai baigti jau šią vasarą. Rekonstruotoje Jūratės g. aikštėje šiuo metu įrenginėjamas muzikinis fontanas.
Per paskutiniuosius keletą metų Palangoje taip pat sutvarkytos Senojo Turgaus g., Virbališkės takas, Medvalakio g., Laukų g., Vasario 16-osios g., Taikos g. atkarpa, įrengta naujų automobilių stovėjimo vietų daugiabučių namų rajonuose.

Palangos miesto savivaldybės inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Žuvėdrų gatvė Šventojoje tapo patogesnė bei saugesnė – baigti šios maždaug 860 metrų ilgio gatvės remonto darbai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje bei Šventojoje intensyviai tvarkomos gatvės. Daugelis rugsėjį pradėtų darbų jau juda link pabaigos.


Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 11 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio viduryje prasidėjusi visų šventojiškių laukta Jūros gatvės rekonstrukcija sparčiai juda į priekį – kaip patikino darbus atliekančios UAB „Žemkasa“ technikos direktorius Vitas Ramanauskas, jeigu orai leis, šiemet suplanuota sutvarkyti atkarpa nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės gali net „pailgėti“ pora šimtų metrų.


Šventojoje esanti Jūros gatvė jau netrukus pradės keisti savo veidą – antradienį pasirašyta šios gatvės rekonstrukcijos darbų sutartis su UAB „Žemkasa“. Atnaujinimo darbai gali prasidėti jau liepos mėnesį.


Birželį prasidės Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vasarą pasitinkantys šventojiškiai turi kuo pasidžiaugti – birželį ketinama pradėti Jūratės gatvės rekonstrukciją.


Palangos senosios kapinės tvarkomos puikiai

Sandra ŠENKER, 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

,,Palangos tilto“ redakcija gavo anoniminį skundą, jog prastai tvarkomos senosios Palangos kapinės.


Šventojoje tvarkomas Mokyklos gatvės šaligatvis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Miestą prižiūrintys Palangos komunalininkai kibo į darbus Šventojoje. Savaitės pradžioje ėmęsi tvarkyti Mokyklos gatvės šaligatvį, šią pėstiesiems skirtą dalį atnaujinti jie žada iki lapkričio vidurio. 


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius