Palangoje modernizuojamas gatvių apšvietimas

Palangos tiltas, 2022-01-20
Peržiūrėta
1593
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje modernizuojamas gatvių apšvietimas

Palangos gatvėse vyksta darbai – seni ir netaupūs gatvių apšvietimo šviestuvai keičiami į energiją taupančius LED šviestuvus. Šiuo darbų etapu iki vasario planuojama pakeisti šviestuvus Malūno gatvėje bei pėsčiųjų take, Vasario 16-osios, Jūratės ir Žvejų gatvėse.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, kad šiuo metu kurorte didžiąją dalį šviestuvų vis dar sudaro senos kartos šviestuvai, kurie neefektyviai naudoja elektros energiją, tad energijos sąnaudos gatvių apšvietimui vis dar didelės, o apšvietimas ne visose gatvių atkarpose yra kokybiškas. „Pakeitus senus šviestuvus į LED, gatvės bus ne tik geriau apšviestos, bet ir pavyks sutaupyti – planuojama, kad modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos sumažės apie 40 procentų“, ­– sakė meras.

Ne mažiau svarbu ir yra vairuotojų bei pėsčiųjų saugumas - tinkamas gatvių apšvietimas yra vienas iš esminių veiksnių saugumui gatvėse užtikrinti, kadangi leidžia sumažinti nelaimingų atsitikimų, eismo įvykių skaičių, prisideda prie nusikaltimų prevencijos bei kuria jaukesnio miesto įvaizdį tamsiuoju paros metu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Mieste intensyviai vyksta gatvių tvarkymo ar pasirengimo gatvių remontui darbai. Dėl to kurį laiką gyventojai gali patirti laikinų nepatogumų, tačiau jau neilgai trukus galės džiaugtis geresnėmis eismo sąlygomis.


Įgyvendinant ES projektą „Gatvių apšvietimo modernizavimas Palangos mieste, II etapas”, dalyje kurorto gatvių vyksta intensyvūs darbai.


Net ir besibaigiant rudeniui Palangoje ir Šventojoje intensyviai vyksta gatvių statybos bei rekonstrukcijos darbai. 


Šylant orams mieste įsibėgėja gatvių tvarkymo darbai, pokyčiai laukia ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Planuojant ateities darbus, rengiami ir dalies miesto gatvių sutvarkymo techniniai projektai. Mieste vyksta ir daugiau infrastruktūros plėtros darbų. 


Palangos gatvėse vyksta darbai – seni ir netaupūs gatvių apšvietimo šviestuvai keičiami į energiją taupančius LED šviestuvus. Šiuo darbų etapu iki vasario planuojama pakeisti šviestuvus Malūno gatvėje bei pėsčiųjų take, Vasario 16-osios, Jūratės ir Žvejų gatvėse.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Baigiantis metams, gatvių infrastruktūros gerinimo darbai Palangoje nesustoja: praėjusią savaitę pradėta Sodo gatvės atkarpos ties parduotuve „Liepa“ rekonstrukcija. Jai pasibaigus, bus pagerintos šiame ruože automobilių statymo sąlygos, nutiestas šaligatvis ir įrengtas naujas apšvietimas. Antrojo rekonstrukcijos etapo darbai iki metų pabaigos bus baigti ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius