Palangoje niokojami Holokausto aukų atminimo paminklai

Palangos tiltas, 2023-10-09
Peržiūrėta
952
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje niokojami Holokausto aukų atminimo paminklai

Palangos žydų bendruomenės pirmininkas Vilius Gutmanas kreipėsi į miesto merą ir policiją, prašydamas išsiaiškinti, kas kurorte piktybiškai naikina žydų atminimą.

Priešpaskutinę rugsėjo savaitę visa Lietuva minėjo dvi žydų bendruomenei itin svarbias datas – Lietuvos Holokausto aukų atminimo dieną ir Vilniaus geto antinacistinio pasipriešinimo ir likvidavimo 80-ąsias metines.

Rugsėjo 22-ąją ir Palangoje įvyko nepaprastai šiltas ir prasmingas renginys – miesto žydų bendruomenė su savivaldybės atstovais ir Vlado Jurgučio progimnazija moksleiviais bei mokytojais pagerbė Holokausto aukų atminimą, degė žvakutes, dėjo atminimo akmenėlius su užrašytais nužudytųjų vardais, skaitė ištraukas iš straipsnių apie Palangos žydų istoriją. Tačiau jau kitą dieną prie paminklinio akmens neliko nė ženklo apie atminties renginį – buvo nurinkti visi akmenėliai ir žvakės.

„Tai nemaloniai nustebino ne tik mane, bet ir iš Izraelio atvykusius svečius, kurie jau buvo skaitę apie išvakarėse įvykusį renginį“, – pasakojo Palangos žydų bendruomenės vadovas.

Maža to, patikrinęs kitus Palangos žydų aukų atminimo ženklus, V. Gutmanas pastebėjo, kad ir jie apgadinti – Lordo Jannerio stelos-rodyklės, žyminčios Palangos žydžių moterų ir vaikų žudynių vietą ir kapavietę Kunigiškių miške, apgadintos, o Vytauto gatvėje iš viso panaikinta su visu pagrindu.

„Tai nėra atsitiktinio praeivio darbas. Kažkam labai nepatinka, kad Lietuva mini Holokausto aukų atminimą. Kad pagerbiame žiauriai nužudytus nekaltus mūsų šalies piliečius. Kad šio tragiško istorijos tarpsnio faktus pasakojame jaunimui, kuris gali pasimokyti iš praeities klaidų ir jų nebekartoti”, – įsitikinęs Palangos žydų bendruomenės vadovas.

Jis kreipėsi į Palangos merą Šarūną Vaitkų ir policiją, prašydamas išsiaiškinti, kas ir kodėl piktybiškai niokoja Palangos žydų atminimo vietas ir imtis priemonių, kad ateityje to būtų išvengta.

Visa Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė tikisi ryžtingų Palangos vadovų veiksmų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse, atminimo žvakutės uždegtos bei simboliniai akmenukai padėti ant Holokausto aukų kapo Palangos civilinėse kapinėse.


Kasmet sausio 27-ąją pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Ta proga sausio 26 d. 11 val. Palangos žydų bendruomenė atidengia atminimo lentą, liudijančią Palangos žydų bendruomenės istoriją.


Palangos žydų bendruomenės pirmininkas Vilius Gutmanas kreipėsi į miesto merą ir policiją, prašydamas išsiaiškinti, kas kurorte piktybiškai naikina žydų atminimą.


Sausio 27 d., penktadienį, kviečiame paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir atidengti atminimo lentą kurorte stovėjusioms sinagogoms.


Dar nenuslūgus emocijų bangai dėl įžūlaus incidento Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, paaiškėjo, kad šią savaitę nukentėjo ir Šventosios bažnyčia – joje buvo pavogta aukų dėžutė.


Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, ketvirtadienį Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas kartu su Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistais bei Palangos žydų bendruomenės nariais aplankė Holokausto aukų Palangoje kapą, uždegė atminimo žvakutes bei padėjo akmenėlius.


Ketvirtadienio rytą, rugsėjo 23-ąją, minint Lietuvos žydų genocido dieną, Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, mero patarėjas Pranas Žeimys bei Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistai visų palangiškių vardu uždegę atminimo žvakeles Palangos miesto kapinėse, ant Palangos žydų genocido aukų kapo.


Pagerbtas Holokausto aukų atminimas Palangoje

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 27 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, sausio 27 d., Palangos miesto savivaldybės atstovai visų palangiškių vardu uždegė atminimo žvakutės Holokausto aukoms. Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, pagarba šių baisių istorinių įvykių aukoms atiduota bei atminimo žvakutės uždegtos Palangos miesto kapinėse, ant Palangos žydų genocido aukų kapo. Šioje vietoje 1958 m. buvo perlaidoti 1941...


Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius