Palangoje planuojama statyti Muzikos ir meno namus

Palangos tiltas, 2023-02-27
Peržiūrėta
1088
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga žiemą / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Palanga žiemą / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šalia pagrindinės Palangos koncertų salės planuojama statyti mažesnę salę, o jos idėja – ilgiau nei dešimtmetį svarstomi Muzikos ir meno namai. Tačiau kiek miestui tai kainuos ir kas finansuos statybas, kurorto savivaldybė kol kas nežino.

Projektuojamame pastate numatoma įrengti apie 300 vietų akustinę salę, kurioje galės repetuoti ir koncertuoti tiek solistai, maži muzikos kolektyvai, tiek ir orkestrai bei chorai iš Palangos ir visos Lietuvos, čia vyks kameriniai koncertai, teatro spektakliai. 

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šios statybos suplanuotos, kai buvo nuspręsta buvusios vasaros estrados vietoje statyti dabartinę miesto koncertų salę. 

„Statyba nėra nauja idėja – dar prieš gerą dešimtmetį apsisprendus Palangoje pastatyti modernią koncertų salę buvo nutarta greta jos pastatyti ir mažesnį kultūros reikmėms skirtą pastatą – Muzikos ir meno namus“, – BNS sakė Š.Vaitkus.

Pagal paviešintus projektinius pasiūlymus ovalo formos, apie 12 metrų aukščio pastatas požeminiais koridoriais bus sujungtas su šalia esančia pagrindine miesto koncertų sale.

„Dar statant koncertų salę buvo suprojektuoti požeminiai praėjimai į būsimuosius namus“, – teigė Palangos meras. 

Anot jo, Muzikos ir meno namų projektas bus parengtas šiais metais ir tik tada paaiškės, kiek statyba gali kainuoti, bus ieškoma lėšų. 

„Parengus projektą ir žinant sąmatas, paaiškės preliminari būsimojo pastato kaina. Tiksli kaina paaiškės pasibaigus rangos darbų konkursui. Parengus projektą bei gavus statybos leidimą bus ieškoma finansavimo šaltinių“, – sakė Š.Vaitkus. 

Palanga turi profesionalų pučiamųjų orkestrą, tęsiantį dar grafų Tiškevičių laikais kurorte suformuotas pučiamųjų muzikos tradicijas. Būsimieji Muzikos ir meno namai taps ir pagrindine orkestro baze. 

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Šalia pagrindinės Palangos koncertų salės planuojama statyti mažesnę salę, o jos idėja – ilgiau nei dešimtmetį svarstomi Muzikos ir meno namai.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių.  „Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai...


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje, pėsčiųjų pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje, planuojama atstatyti mineralinio vandens biuvetę – tokius ketinimus kurorto vadovams, Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams bei pavaduotojams, taip pat – atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams pristatė verslininkai, šios idėjos autoriai.Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius