Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-04-20
Peržiūrėta
1923
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.

 

Popiet Neptūnas, kurio vaidmenį atliko Kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis, J.Basanavičiaus gatve pradėjo savo kelionę link jūros tilto, palikdamas savo pėdsaką – gintarais nuklotą grindinį. Papuošęs jais kiekvieną rekordinį margutį karieta buvo nuvėžintas iki tilto, prie kurio jau būriavosi būrys žmonių, norinčių pasigrožėti maišuose pūpsančiais gintarais. Išdidžiai pranešęs, kad bus išbarstyta 53 kilogramai gintaro, jis dar labiau sužadino norą skubėti kuo daugiau jų pririnkti. Nusidriekė šleifas žmonių, skubančių paskui pajūriu vaikščiojantį ir gintarus barstantį Neptūną. Rinkimo būdų žmonės prigalvojo įvairių – ne tik rieškučiom gaudė, pasitelkė į pagalbą kepures, išverstus skėčius, skubėjo pralenkti kiekvieną šalia esantį konkurentą ir pasiimti kuo didesnį gintaro gabalėlį.

Apdovanojimus gavo penki gausiausiai gintaro gabalėlių pririnkę žmonės. Daugiausiai, 640 gramų, pririnko moteris, kuriai atiteko apdovanojimas ir kaip vyriausiai rinkėjai. Jauniausia buvo pripažinta dviejų su puse metų mergaitė, nepristigusi ryžto konkuruoti su daug vyresniais. Dėmesio sulaukė ir tądien į šventę atvykę pasidabinę gintariniais papuošalais. Tarp moterų pasitaikė ir vienas vaikinas, kuris buvo pasipuošęs gintariniu auskariuku. Visi aktyvieji šventės dalyviai buvo apdovanoti kuponais paviešėti J.Basanavičiaus gatvėje esančiuose restoranuose ir kavinėse bei Gintaro meistrų gildijos prizais. Įspūdingiausias gintarinis margutis taip pat neliko užmaršty. Šventės pažiba bus padovanota Gintaro muziejui. Net ir siaučiantys smarkūs vėjai nesugadino šventiškos nuotaikos, tad „Gintarinis savaitgalis“ dar greitai nebus pamirštas. Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmasis liepos savaitgalis pajūryje eina ramiai – saulėtą šeštadienį kurorto centre buvo galima sutikti nemažai praeivių, o sekmadienį, jau nuo ankstyvo ryto pliaupiant lietui, poilsiautojų gretos menko.


Šeštadienį pajūrį nuplovęs įkyrus lietus poilsiautojų neišgąsdino.


Gintarinė Palanga kviečia įsimintinai ir netradiciškai praleisti savaitgalį – gegužės 13-15 dienomis didžiausiame šalies kurorte gerą nuotaiką skleis ypatingas renginys – „Gintarinis savaitgalis“, o šeštadienį, be kitų šventės svečiams siūlomų atrakcijų, pajūryje pažirs ir gintarų lietus.  


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....


Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.


Liaudiškoje vakaronėje šoko ir maži, ir dideli

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 02 04 | Rubrika: Kultūra

Penktadienio vakarą ant „Baltijos“ pagrindinės mokyklos salės parketo liaudiškų šokių ir žaidimų sūkuryje sukosi ir pradinukai, ir paaugliai, ir garbaus amžiaus sulaukę palangiškiai. Jau antrąjį kartą dvi valandas visus linksmino ir šokti kvietė „Mėguva“.


Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.


Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 14 | Rubrika: Miestas

Kone pirmasis saule ir šiluma palepinęs ilgasis savaitgalis Palangoje buvo ganėtinai ramus. Sugužėję atvykėliai bei vietiniai gyventojai mėgavosi saulėtu pajūriu ir pušyno kvapu ir, palyginus su kitais metų ilgaisiais savaitgaliais, neprikrėtė tunto eibių, išskyrus ilgapirščius, uoliai darbavusiuosius visomis, net šventinėmis dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius