Palangoje svečius pasitiks vaikų svajones nešantys flamingai

Palangos tiltas, 2021-08-10
Peržiūrėta
860
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje svečius pasitiks vaikų svajones nešantys flamingai

Antradienį, rugpjūčio 10 d., 11 val.  Palangoje startavo unikalus projektas „Svajones nešantys flamingai“, kurio metu bus siekiama atkreipti dėmesį į vėžio paliestus vaikus. Menininkės Jolantos Šmidtienės ir išmaniųjų sistemų autoriaus Tomo Stasiukaičio sukurti interaktyvūs rožiniai flamingai vaikų lūpomis pasakoja apie vėžiu sergančių vaikų svajones. Dviejų metrų aukščio flamingai, ne tik judės, bet ir priartėjus žmogui, kvies išgirsti vaikų svajones bei tai, ką jiems tenka patirti gydymo metu. Projekto atidaryme dalyvavo projekto autoriai ir kūrėjai. 

 „Šiuo projektu mes palydime paskutinį vasaros mėnesį ir pasitinkame pirmąjį rudens, kurį pasaulis mini kaip vėžiu sergančių vaikų mėnesį. „Mamų unija“ kviečia drauge pildyti karščiausias vėžiu sergančių vaikų svajones, kurios susijusios su galimybėmis, apie kurias nesusimąsto sveikų vaikų šeimos – galimybe užaugti, susitikti su draugais, bėgioti ir žaisti, eiti į darželį ar mokyklą, žaisti futbolą, šokti... Rožiniai flamingai – mūsų vaikų svajonių simboliai. Suteikite jiems galimybę pakilti ir išpildyti vaikų svajones,“ – sako vėžiu sergančių vaikų fondo „Mamų unija“ vadovė Justina Žukauskienė ir kviečia Palangos gyventojus bei svečius aplankyti Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankryžą, kurioje laikinai, iki rugpjūčio 23 d. įsikurs interaktyvūs flamingai.

 Specialiai projektui sukurtų septynių flamingų šeima nutūps ir skraidins vaikų svajones iš trijų Lietuvos miestų – Palangos, Kauno ir Vilniaus. Tad pakėlę sparnus Palangoje, flamingai nutūps Kaune netoli Soboro, vėliau Vilniuje, Rotušės aikštėje. 

Projektui pasibaigus, flamingai įsikurs fondo pastatytuose „Šeimų namuose“, kuriuose gyvena vėžio paliesti vaikai su šeimomis iš visos Lietuvos, kol mažiesiems atliekamos įvairios procedūros. 

 „Esame dėkingi Palangos merui Šarūnui Vaitkui, savivaldybėms darbuotojams, kurių pastangomis gražiausiame Lietuvos kurorte prie Baltijos jūros nutūps mūsų flamingai ir tokiu būdu primins, kad kiekvienas galime tapti labai didelės svajonės išsipildymo dalimi", -–sako J. Žukauskienė. 

 „Mamų unija“ - vienas didžiausią patirtį Lietuvoje turintis vėžiu sergančių vaikų paramos ir labdaros fondas, įkurtas 2008 m. Žmonių suaukotomis lėšomis fondas padėjo šimtams vaikų ir jų šeimoms, kurie stokoja pagalbos gydymui. 2020 m. pasitelkdamas geriausius kitų šalių pavyzdžius fondas atvėrė 2000 kv.m. „Šeimų namų“ duris, kur teikiama pagalba vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms.    

 Rožiniai flamingai visų labai lauks:

Palangoje: rugpjūčio 10-23 d. Naglio alėjos ir Šermukšnių g. sankryžoje. 

Kaune: rugpjūčio 24 d. - rugsėjo 6 d. prie Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro).

Vilniuje: rugsėjo 7-21 d. Vilniaus Rotušės aikštėje.

 www.mamuunija.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, rugpjūčio 10 d., 11 val.  Palangoje startavo unikalus projektas „Svajones nešantys flamingai“, kurio metu bus siekiama atkreipti dėmesį į vėžio paliestus vaikus. Menininkės Jolantos Šmidtienės ir išmaniųjų sistemų autoriaus Tomo Stasiukaičio sukurti interaktyvūs rožiniai flamingai vaikų lūpomis pasakoja apie vėžiu sergančių vaikų svajones. Dviejų metrų aukščio...


Vyriausybė pamažu lengvina griežto karantino šalyje sąlygas. Nuo gegužės 24 d. vėl gali veikti baseinai. Palangos baseinas informavo „Palangos tiltą“, kad yra pasiruošęs svečius priimti nuo birželio 1 dienos.


Su dideliais pokyčiais šią vasarą svečius pasitiks Šventoji – Savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų miesto biudžetą, numatė visą šios aikštės rekonstrukcijai užbaigti reikalingą finansavimą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį – Savivaldybėje pasirašyta dekoratyvinių augalų apželdinimo ir priežiūros paslaugų pirkimo sutartis, kurią įgyvendinus Kretingos gatvė neatpažįstamai atsinaujins.


Gimnazijos teatro studija „Kuprinė“Palangos senąją gimnaziją pradžiugino spektakliu „Traškančios žvaigždės“ pagal to paties pavadinimo žinomo vaikų ir paauglių rašytojo GendručioMorkūno apsakymą. 


Palangos vaikų svajonės, išsakytos artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, pildomos noriai – iš daugiau nei dvidešimties svajonių, išsakytų socialinės rizikos šeimose augančių mažųjų, kol kas tik vienos niekas neapsiėmė įgyvendinti. Tačiau, kaip viliasi šios labdaringos akcijos...


Palanga Kalėdas pasitiks su dirbtine egle

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 10 05 | Rubrika: Nuomonės

Palangos vadovai kartu su komunalininkais, architektūros bei kultūros specialistais jau dabar svarsto, kaip didžiausias šalies kurortas turėtų pasidabinti kalėdiniu laikotarpiu. Nutarta šiais metais miestiečius ir svečius sukviesti ne prie natūralios, o prie dirbtinės 15 metrų aukščio eglės, kaip ir kasmet papuošiančios centrinę Palangos aikštę.


Vasaros metu, kuomet mokiniai pamiršta apie mokyklas, ten vis tiek verda gyvenimas. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje jis itin matomas. Mokykla rugsėjo pirmąją savo mokinius pasitiks itin pasikeitusi, jau dabar aiškiai matyti, kaip keičiasi mokyklos išorė. Mokykloje vyksta rekonstravimo darbai, siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius