Palangos baseinas – vėl ant Konkurencijos tarybos stalo. Sprendimas bus priimtas tik po dviejų mėnesių

"Palangos tilto" informacija, 2023-02-21
Peržiūrėta
1177
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos baseinas – vėl ant Konkurencijos tarybos stalo. Sprendimas bus priimtas tik po dviejų mėnesių

Pirmadienį, vasario 20 d., posėdžiavusi Konkurencijos taryba surengė paskutinius klausymus Palangos savivaldybės ir Palangos baseino „byloje“. 

Palangos meras Šarūnas Vaitkus po jų paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje.

Dalyvavo Konkurencijos tarybos darbo grupė, kuri jau rudenį padarė savo nedviprasmiškas išvadas – Savivaldybė baseiną privalo perduoti valdyti privatininkams, ir mus ginę advokatai. Skundą parašę Vilniuje registruotos plaukimo mokyklos „Nemunas“ atstovas (dar visai neseniai iš viešų prieinamų duomenų šioje įmonėje dirbo tik vienas darbuotojas), nedalyvavo. Kodėl?

Nors ir labai tikėjomės, kad šiame posėdyje išgirsime kažką naujo ir kad mes – Savivaldybės atstovai, mūsų poziciją palaikiusi miesto bendruomenė, Prezidentas, kuriam vežėme tūkstančius palangiškių ir mus palaikančių šalies piliečių parašų – būsime apskritai išgirsti, deja, stebuklo neįvyko.

Konkurencijos tarybos darbo grupė ne tik pakartojo tuos pačius teiginius, kuriuos jau skaitėme rudenį mums atsiųstame pranešime, bet ir dar labiau sumenkino savivaldos teisę pačiai rinktis, kaip jai valdyti savo pačios pastatytą turtą ir teikti viešąsias paslaugas. 

„Palangos savivaldybės argumentai nėra reikšmingi“, „Savivaldybė neužtikrina galimybės konkuruoti dėl teisės teikti paslaugas“, „Savivaldybės paaiškinimai nekeičia tyrimo grupės išvadų“, „Paslaugų kaina nėra veikiama konkurencinės įtampos“ – visa tai ir panašiai šiandien nuskambėjo Konkurencijos Tarybos baigiamajame posėdyje. Ir buvo kalbama ne apie tris Palangos baseinus, iš kurių vienas, valdomas biudžetinės įstaigos, dempinguotų kainas kitiems dviem analogiškų paslaugų objektams, o apie vieną vienintelį Palangoje esantį baseiną, kurį Savivaldybė pati pastatė savo miesto žmonėms viešosioms ugdymo ir sveikatinimo paslaugoms teikti, o ne „bizniauti“.

„Mes tikimės, jog išklausymo posėdis skirtas ne tik išklausyti, bet ir įvertinti Savivaldybės poziciją, – kalbėjo mums atstovaujantys advokatai.  – Savivaldybė penkiolika metų laukė privačios iniciatyvos, bet jos taip ir nesulaukė. Į baseino statybas ir įrengimą investuota 6,2 mln. eurų viešųjų pinigų, nuo jo atidarymo 2019 metais moksleiviams suteikta 79 tūkstančiai kartų nemokamų apsilankymų“.

Mums atstovaujantys advokatai argumentavo, kad savivaldybės turi pareigą užtikrinti viešąsias paslaugas, ir, įgyvendinant šią pareigą, turi būti paisoma visuomenės, o ne privačių  asmenų interesų, bei ieškoma racionaliausių būdų savo turtui valdyti. Biudžetinė įstaiga, kuriai deleguotos šios funkcijos, nėra privilegijuota ir niekaip nevaržo bei negali varžyti privačių iniciatyvų. Net Konstitucinis Teismas nepasisakė, kad vidaus sandoriai, kuriuos gali vykdyti savivaldybės, prieštarauja tam tikroms Konkurencijos įstatymų normoms.

Mūsų advokatai priminė, jog, tuo atveju, jei Konkurencijos taryba priims sprendimą ir nurodys Palangai perduoti baseiną valdyti privatininkams, tokio sprendimo pasekmės nuvilnys labai plačiai ir palies ne tik kitų savivaldybių analogiškus objektus (dabar Lietuvoje daugelį baseinų valdo pačios savivaldybės), bet ir sporto centrus, muzikos mokyklas ir pan., kurie taip pat, be kitų, teikia ir atlygintinas viešąsias paslaugas.

Savo sprendimą Konkurencijos tarybą paskelbs balandžio 26 dieną. Labai neįprastas ir itin dviprasmiškas tokio ilgo termino nustatymas, juolab  kad šios institucijos darbo grupė praktiškai jau rudenį parengė ir paviešino savo verdiktą, o analogiški sprendimai po baigiamojo posėdžio buvo skelbiami praktiškai jau kitą dieną.

Labai įdomi detalė: Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas  antrai šešerių metų kadencijai buvo paskirtas  2017 m. balandžio 5 d. Tas pats asmuo Konkurencijos tarybos pirmininku ar nariu gali būti paskirtas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Tai reiškia, jog šių metų balandžio 4 d. pasibaigia dabartinio Konkurencijos tarybos vadovo įgaliojimai.

Tai ko delsia Konkurencijos taryba? Kodėl verdiktą dėl Palangos baseino norima paskelbti tada, kai Š. Keserauskas jau užbaigs savo kadenciją? Tai kažko baimė ar tiesiog dabartinio Konkurencijos tarybos vadovo nenoras dalyvauti šiame, kaip matyti, ganėtinai apytamsiame reikale?

Tad laukiame balandžio 26 dienos. Paskelbus mums nepalankų sprendimą, rankų nenuleisime ir teisybės ieškosime teismuose.

Pasidalinkite šia informacija su mūsų bendruomene,“ – sako mero Š. Vaitkaus įrašas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, vasario 20 d., posėdžiavusi Konkurencijos taryba surengė paskutinius klausymus Palangos savivaldybės ir Palangos baseino „byloje“. Palangos meras Šarūnas Vaitkus po jų paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad tyrimas dėl Palangos valdžios sprendimo perduoti baseino valdymą savo įmonei yra baigtas, o sprendimas turėtų būti priimtas pirmąjį šių metų ketvirtį išklausius savivaldybės atstovų.


Balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika demontavimo. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


Pirmadienį. gruodžio 21 d., vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nuotoliniame susitikime su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti su COVID-19 situacija bei jos valdymu susiję pagrindiniai klausimai bei sutarta, kad tokie LSA ir Premjerės susitikimai vyks reguliariai, kas dvi savaites. Šių susitikimų metu bus...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Nors penktąją šių metų savaitę (01.28 – 02.03) sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskubėjo. Buvo teigta, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius