Palangos bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-26
Peržiūrėta
1999
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Antrąjį šimtmetį skaičiuojančioje iš Švedijos kilusio architekto Karlo Eduardo Strandmanno projektuotoje 1897-1909 metais statytoje Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šeštadienį – Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmės išvakarėse – šv. Mišių metu buvo konsekruotas naujas altorius. Altoriaus konsekracijos iškilmėms vadovavo Telšių vyskupas ordinaras Jonas Boruta.

Marmuro menkoje (viršutinėje altoriaus dalyje) tam parengtoje vietoje vyskupas J. Boruta įdėjo kankinio šv. Adalberto Vaitiekaus relikvijas, kurios simbolizuoja mūsų žemėje dar keliaujančios bažnyčios vienybę su tais, kurie jau danguje regi ir garbina Viešpatį. Didįjį ketvirtadienį pašventintu Šv. Krizmos aliejumi kryžiaus ženklu patapęs altoriaus mensą vyskupas konsekraciją palydėjo specialia malda, kurios žodžiai skelbia: „Pažvelk, Viešpatie, į šį altorių, paruoštą švęsti Tavo paslaptis. Tebūnie jis mūsų garbinimo ir padėkos Dievui centras. Tebūnie aukuras, ant kurio sakramentų pavidalu aukojame Tavo Sūnaus auką. Tebūnie stalas, ant kurio laužome gyvenimo Duoną ir geriame vienybės Taurę. Tebūnie šaltinis, iš kurio trykšta amžinasis išganymo vanduo“.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Marius Venskus, altoriaus konsekravimo iškilme pabaigti pavasarį pradėti presbiterijos – bažnyčios dalies, kurioje yra centrinis altorius, prie kurio aukojamos šv. Mišios, tvarkymo darbai.

„Bažnyčios altorius – tai vieta, ant kurios aukojama šv. Mišių auka. Altorius primena Kristų, kuris už visus žmones pasiaukojo ant kryžiaus. Kunigas ar vyskupas, aukodamas šv. Mišias, vos tik priėjęs prie altoriaus jį pagarbiai pabučiuoja, o per apeigas ir smilko jį apeidamas aplinkui. Šv. Mišių pabaigoje, palaiminęs susirinkusiuosius, vyskupas ar kunigas visada altorių vėl pabučiuoja, taip išreikšdamas pagarbą Jėzui Kristui ir bendrystę su visais kankiniais ir šventaisiais“, – aiškino klebonas.

Paklaustas, kas sukūrė naująjį altorių, M. Venskus sakė, jog kurta savo jėgomis. Rengiant projektą, darant jo brėžinius bei galvojant, kaip jis turėtų atrodyti, visų pirma siekta, kad naujasis altorius derėtų prie negotikinių didžiojo bei šoninių altorių, kurie 1904 m. buvo užsakyti Prancūzijoje, bažnytinių dirbinių meistro Fransua Dominyko Monnos dirbtuvėse Tulūzoje ir iš ten atgabenti į Palangos bažnyčią. Altoriaus eskizus įvertinęs vyskupas J. Boruta pritarė pasiūlytam projektui.

„Pagrindinius darbus atliko meistras Vidas Sabeckas, su marmuru dirbo palangiškis Liudvikas Beniušis, – sakė klebonas M. Venskus. – Beje, būtent šis meistras atnaujino ir paminklinę lentą, kuria pažymėta pirmosios Palangos bažnyčios altoriaus vieta“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje – iškilmingas naujų vargonų šventinimas. Šv. Mišias aukos ir vargonus pašventins Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.


Šventosios kurorto Švč. Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje netrukus suskambės nauji elektroniniai vargonai. 


Po to, kai spalio pradžioje populiarumo siekianti viena menkai žinoma muzikinė grupė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje nufilmavo skandalingą video siužetą, jos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos bendruomenė „renka dokumentus ir kreipsis“ dėl įvykio į prokuratūrą. Tačiau, regis, Bažnyčia atsuko kitą skruostą – Telšių vyskupija...


Dar nenuslūgus emocijų bangai dėl įžūlaus incidento Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, paaiškėjo, kad šią savaitę nukentėjo ir Šventosios bažnyčia – joje buvo pavogta aukų dėžutė.


Po to, kai Palangos Šv. Mergelės Ėmimo į Dangų bažnyčioje buvo nufotografuotas daug kam skandalingas vaizdo su garsiniu įrašu klipas, kuris jau papiktino ne vieną tikintįjį, Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo į jį stipriu įrašu Facebook (Meta). „Švelnu būtų teigti, kad Palangos bendruomenę supurtęs naujausias vienos jaunimo grupės dainos klipas mane nemaloniai nustebino, o Palanga bei...


Sekmadienį po neeilinių šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, švenčiančioje 110 metų sukaktį, palangiškiams suteikta galimybė užkopti į bokštą ir Palangą apžvelgti iš daugiau nei dvidešimties metrų aukščio. Minint tokią išskirtinę sukaktį, suskubta žmones nudžiuginti ir neeiline dovana. Tiesa...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Palangos bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 26 | Rubrika: Miestas

Antrąjį šimtmetį skaičiuojančioje iš Švedijos kilusio architekto Karlo Eduardo Strandmanno projektuotoje 1897-1909 metais statytoje Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šeštadienį – Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmės išvakarėse – šv. Mišių metu buvo konsekruotas naujas altorius. Altoriaus...


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ieškota vietos dvasios

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 14 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko Europos paveldo dienų renginys tema „Genius loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą“ – išskirtinę vietos dvasią.


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius