Palangos Botanikos parkas šeštadienį padvelkė šimtmečio senumo istorija

Palangos tiltas, 2011-09-14
Peržiūrėta
1569
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Botanikos parkas šeštadienį padvelkė šimtmečio senumo istorija

„Čia gamta derinama su menu“ – tokiu Botanikos parko architekto E. F. Andre šūkiu vadovaudamiesi Palangos kultūros centro specialistai dėliojo šventės programą. „Siekėme šeštadienį parką padaryti tokį, kuris atspindėtų ne vieną konkretų laikotarpį, o viso šimtmečio dvasią“, - sakė šventės organizatorė, Kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Būtent E. F. Andre šimtosios mirties metinės – data, minima ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje – suteiks išskirtinumo šiemetinei Birutės parko dienai.

 

Šventiniai pasivaikščiojimai

Palangiškiams ir svečiams skirti renginiai šeštadienio vidurdienį prasidėjo simbolinių vartų atkėlimu prie centrinio įėjimo į parką. Čia pat esančiame Sodininko namelyje visą dieną veikė Birutės parko paštas, į kurį užsukęs kiekvienas lankytojas galėjo atsiimti antspauduotą laišką – kvietimą į šventinius pasivaikščiojimus po parką.

Lankytojus Sodininko namelyje pasitiko ir Palangos prancūzų klubo nariai, pristatę leidinius apie parko architektą E. F. Andre, o girininkas Stasys Jonaitis besidomintiems papasakojo, kokius augalus Palangoje puoselėjo bei norėjo matyti E. F. Andre, taip pat – kur parke juos galima atrasti.

Sodininko namelyje visi norintieji tradiciškai buvo vaišinami arbata.

 

Perteikė laikmečio dvasią

Dailiosios lyties atstovės galėjo dar geriau pajausti šimtmečio dvasią – joms buvo suteikta galimybė persirengti 19 a. laikmečio drabužiais bei  taip pasidabinusioms įsiamžinti. „Tam tikslui turėjome keletą suknelių, pavadinome jas E. F. Andre motinos suknelėmis“, - sakė A. Latonienė.

Atrakcijų buvo numatyta ne tik damoms – po parką važinėjo Grafų Tiškevičių laikų automobilis. Parko lankytojai ne tik galėjo prie jo įsiamžinti, bet ir išbandyti – pasivažinėti.

 

Pagarba E. F. Andre

Palangos dailininkai, susibūrę į plenerą, skirtą E. F. Andre, savo kūrinius šeštadienį pristatė Birutės parko lankytojams. Visuose darbuose atsispindi anturijos motyvai – gėlės, tai iš Pietų Amerikos į Europą atvežė būtent E. F. Andre.

 „Šis pleneras – Palangos dailininkų dovana E. F. Andre ir parkui“, - teigė A. Latonienė.

Norintieji geriau susipažinti su garsiojo parko architekto veikla buvo pakviesti apsilankyti rūmų koplyčioje Lietuvos muziejaus iniciatyva pristatomoje parodoje „Parkų kūrėjas Eduardas Andre”.

 

Mini spektaklis

„Šviesite gyvenimo bekelėse“ – toks buvo grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių šūkis. Juo remdamiesi ir sudarėme šventės programą“, - sakė A. Latonienė.

Prie parko tvenkinio įvyko teatro akcija „Švieskime gyvenimo bekelėse“. Mini spektaklio metu buvo skaitomi grafų Tiškevičių laiškai, pasamprotavimai.

O štai prie oranžerijos įkurtame gyvajame kampelyje staigmenos laukė mažųjų parko lankytojų. Jų dėmesį traukė ne tik čia prižiūrimi augintiniai, bet Klaipėdos klounų tearto „Dulidu“ aktorių parengta klounų programa.

 

Meilės dainos

Pasiilgusiuosius romantikos ansamblis „Mėguva“ pakvietė į meilės dainų popietę. „Kadangi parke visuomet buvo daug vietos skiriama rožėms, gėlių motyvas dominavo ir meilės dainų popietės metu“, - kalbėjo A. Latonienė.

Šventinius renginius užbaigė Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymas rotondoje.

Floristikos kompozicijos

Visos šventės metu lankytojų akį džiugino dailininkų E. Ir G. Ačų sukurtos floristikos kompozicijos. Akylūs renginio dalyviai turėjo galimybę užsidirbti ir prizų – tereikėjo pastebėti visus floristų Birutės parke įamžintus grafų Tiškevičių giminės šūkius bei juos išvardinti atėjus į Sodininko namelį.

Birutės parko dienos renginius organizavo Palangos kultūros centras bei Botanikos parkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Pasakiška Palangos vila „Anapilis”, kurią su didžiule meile, neišpasakytai  atsakingai ir kruopščiai Palanga atnaujino iš pagrindų, puikus ir inovacijų kupinas Palangos kurorto muziejus, naujas atostogų kultūros tradicijas žadantis „Palangos parko festivalis“ ir mūsų eurovizinė princesė Monika Liu vakar atvertė dar vieną puikų kultūros renginių naujose Palangos erdvėse puslapį....


Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Paskutinį rugpjūčio šeštadienį Baltijos jūros pakrantę ties Palanga nušvies šimtmečio laužai, priminsiantys istoriją bei sukurs bendrumo jausmą. Šis projektas jau ne vienerius metus vykdomas daugelyje Baltijos valstybių, o Lietuva prie jo prisijungė, minėdama atkurtos Lietuvos šimtmetį. Prie Šimtmečio laužų visi kviečiami rugpjūčio 25 d. 20.30...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Iš „Auksinio fenikso” apdovanojimų ceremonijos, šiemet surengtos  Anykščių kultūros centre, praėjusį penktadienį Palanga sulaukė puikios žinios – „Auksinis feniksas“  Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui įteiktas kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui.


„Čia gamta derinama su menu“ – tokiu Botanikos parko architekto E. F. Andre šūkiu vadovaudamiesi Palangos kultūros centro specialistai dėliojo šventės programą. „Siekėme šeštadienį parką padaryti tokį, kuris atspindėtų ne vieną konkretų laikotarpį, o viso šimtmečio dvasią“, - sakė šventės organizatorė, Kultūros centro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas