Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į virtualias dirbtuves „Kalėdinė popieriaus magija“

"Palangos tilto" informacija, 2020-11-30
Peržiūrėta
1750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į virtualias dirbtuves „Kalėdinė popieriaus magija“

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų.
Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris rodo etninės kultūros visumą ir santykį su dabartimi.
Ilgiausio Lietuvoje karpinio autorė virtualių dirbtuvių „Kalėdinė popieriaus magija“ metu padės išsikarpyti popierinių snaigių, užuolaidėlių, eglučių, angelėlių, atvirukų, žaisliukų ir kitų puošmenų. Karpydami kalbėsimės apie mūsų etninę kultūrą ir kalėdinio laikotarpio tradicijas.
Virtualiosios dirbtuvės duris atvers kasdien tuo pačiu laiku, bet kursime vis kitus karpinius.
Gruodžio 3 d. 14.30 val. išsikirpsime simetrišką gyvybės medžio ar kitą augalinę kompoziciją ir susikursime paveikslėlį.
Gruodžio 4 d. 14.30 val. išbandysime kelių rūšių užuolaidėlių karpymą.
Gruodžio 5 d. 14.30 val. karpysime pačias įvairiausias popierines puošmenas Kalėdoms.
Užsiėmimai vyks gyvai nuotoliniu būdu. Privaloma išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonais: (8 460) 54 559 ir 8 670 88 037. Užsiregistravusieji gaus prisijungimo nuorodas, kodus ir instrukcijas su pasiruošimui reikalingomis priemonėmis.
Liaudies meistrė ir pedagogė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė iš balto popieriaus lapo gali iškarpyti viską – medį, gėlę, vasarą, žiemą, žemę, dangų ir, kaip sako ji pati, „visą savo gyvenimą“. Ir tai nėra vienintelis jos talentas. Ji puikiai raižo raižinius, margina margučius, kuria eilėraščius, iliustruoja leidinius, dalyvauja edukacinėje ir visuomeninėje veikloje. Ne kartą yra tapusi respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureate.
Renginiai yra nemokami ir organizuojami įgyvendinant Palangos miesto etninės kultūros plėtros 2020–2023 m. programos projektą.
______________________
Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/lnmuziejus/ ir internetiniame puslapyje http://www.lnm.lt/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasitinkant svarbiausią pavasario šventę – šv. Velykas – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia burtis margučių marginimo dirbtuvėms.


Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius