Palangos gimnazistų pasiekimai chemijos ir biologijos olimpiadų finaliniuose etapuose

***, 2021-03-31
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos gimnazistų pasiekimai chemijos ir  biologijos olimpiadų finaliniuose etapuose

Kovo mėnesį Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugios žinios apie gimnazistų pasiekimus respublikinėse chemijos ir biologijos olimpiadose.
IE klasės mokinys Matas Junčys Lietuvos mokinių olimpiadoje 9 klasių grupėje apdovanotas Pagyrimo raštu, tai yra užėmė IV vietą. Tai svarbus pasiekimas, nes Matas respublikinėje chemijos olimpiadoje dalyvauja pirmus metus. Iki prizinės vietos jam pritrūko vos trijų taškų. Matas kartu su kitais geriausiais šalies jaunaisiais chemikais pirmąją dieną sprendė teorines užduotis, o antrąją – atliko eksperimentinę užduotį (bandymą). Mokinį olimpiadai ruošė chemijos mokytoja metodininkė Aušra Žemaitaitienė.
IE klasės mokinys Jokūbas Gudaitis (9 klasių grupėje) ir IIIA klasės mokinė Saulė Janavičiūtė (11 klasių grupėje) tapo Lietuvos mokinių biologijos olimpiados III vietų laimėtojai. Saulė pasakoja, jog savo laimėjimą ji vertina dvejopai-pirma, žinoma, džiaugiasi, kad įdėtos didelės pastangos mokantis buvo įvertintos. Taip pat ją užplūdo ir palengvėjimas, kad pasiekė tai, ko aplinkiniai tikėjosi. Saulė apdovanota ir specialiu laureato diplomu už trejus metus iš eilės laimėtas prizines vietas biologijos olimpiados finaliniuose etapuose. Paklausta, ar planuoja sieti ateitį su biologija, gimnazistė atviravo, jog dėl ateities dar nėra tvirtai apsisprendusi, bet mano, kad biologija, kaip veiklos sritis, būtų viena iš pasirinkimo galimybių. Saulės sėkmės receptas paprastas, tačiau reikalaujantis didelių pastangų- daug bei kantriai mokytis ir nebijoti bandyti, o jeigu ko nors nesupranti- įtikinti save, jog įmanoma suprasti tik įdėjus daug darbo.
Jokūbas, paklaustas apie užplūdusias emocijas paskelbus laimėtojus, pripažino, jog nesitikėjo išgirsti savo vardo, nes, jo manymu, vien patekti į šalies olimpiados etapą jau yra didelis laimėjimas, tad ši žinia jam buvo labai džiugi. Anot Jokūbo, sunkiausia dalis atliekant užduotis buvo klausimai apie genetiką. Jis teigia, kad, norint pasiekti tokį aukštą rezultatą, svarbiausi dalykai yra domėtis mokslu ir mėgti mokytis. Saulę ir Jokūbą olimpiadai ruošė biologijos mokytoja ekspertė Daiva Urbštienė.
Sveikiname mūsų gimnazistus bendromis mokytojų ir jų pačių pastangomis pasiekusius tokius solidžius laimėjimus. Garbė būti tarp geriausių visoje Lietuvoje. Gimnazija didžiuojasi jų pasiekimais.

Toma Tamošiūnaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės taryba papildė Palangos miesto savivaldybės mokinių skatinimo už mokymosi pasiekimus tvarką.


27-tąjį kartą KTU Cheminės technologijos fakultetas organizavo „Akademiko Jono Janickio chemijos konkursą“, kuris skirtas 8-12 klasių moksleiviams. Puikiai pasirodė IIE klasės gimnazistė Emilia Sebeckis, pelniusi II vietą.


Birželio 27 – liepos 1 dienomis Kaune vyko 8-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos komandos.


Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų.


Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų.


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Kovo mėnesį Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugios žinios apie gimnazistų pasiekimus respublikinėse chemijos ir biologijos olimpiadose.


Mokslo metų pabaigoje Palangos senoji gimnazija, sulaukusi rezultatų iš šalies olimpiadų ir konkursų, didžiuojasi savo ugdytiniais ir juos ruošusiais pedagogais.


Šiemet net trys Palangos senosios gimnazijos jaunieji biologai buvo iškviesti į 50-ąją Lietuvos mokinių biologijos olimpiadą, kuri vyko Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje ir moderniame Gyvybės mokslų centre Vilniuje. Tai – Austėja Daukšaitė (IA klasė), Ieva Marija Sokolovaitė (IIIE klasė), Reda Pocevičiūtė (IVB klasė).


Septintus metus savaitraščio „Veidas“ sudaromose savivaldybių reitingų lentelėse Palanga pastaruosius metus užima stabiliai aukštą vietą – pernai tarp 60 Lietuvos savivaldybių buvo 9-ta, ir nors šiemet smuktelėjo dviem pozicijomis žemiau – į 11-tą vietą, reitingo balų šiais metais surinko net daugiau nei pernai. Aukšto įvertinimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius