Palangos Jūros šaulių choro turininga savaitgalinė odisėja

Palangos tiltas, 2017-05-04
Peržiūrėta
683
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos KJC Jūros šaulių choro, savaitgalį dalyvavusio ne viename renginyje, pasirodymai sulaukė palankių įvertinimų.
Palangos KJC Jūros šaulių choro, savaitgalį dalyvavusio ne viename renginyje, pasirodymai sulaukė palankių įvertinimų.

„Vyrai, užtraukime smagią dainą“, – šiuo Teisučio Makačino skambiu kūriniu Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų chorui (vad. Rimgaudas Juozapavičius) buvo suteikta garbė pradėti Tauragės VIII-ąjį tarptautinį vyrų chorų festivalį. Festivalis „Užtraukime, vyrai, dainą!”, gimęs kaip respublikinio lygio renginys, augo ir stiprėjo: palaipsniui plėtėsi jo geografija, koncertų maršrutai, buvo pripažintas tradiciniu, o šiemet – tarptautiniu, netgi pritariant lengvosios muzikos orkestrui.
Šiam festivaliui nuostabų firminį kūrinį „Tauro ragas kviečia dainai“ sukūrė kretingiškis chorvedys, dirigentas ir kompozitorius Aloyzas Žilys. Su šia nuostabia daina kasmet tradiciškai renginį užbaigia jungtinis festivalio dalyvių choras. Tai – neginčijamas tauragiškės meno vadovės Danutės Petraitienės pasiaukojančio darbo nuopelnas. Juk ne veltui jos drąsi idėja, atkaklumas, vizijos realumas aplenkė ir laiką, ir apimtis.
Festivalyje kiekvienais metais buvo ko pasimokyti, pasisemti idėjų, praplėsti naujų dalykinių pažinčių ratą, pamatyti kaip visi kartu augame ir tvirtėjame. Koncertinė programa buvo nepaprastai įvairi: puikiai skambėjo kariniai patriotiniai maršai, liaudies dainos, gražiausius prisiminimus gaivinantys populiariausi šlageriai ir, žinoma, nuostabūs klasikinės muzikos šedevrai. Svarbiausia, visi festivalio dalyviai rodo tik aukščiausios klasės profesionalumą. Visus žavėjo Kauno kultūros centro „Tautos namai“ vyrų choro „Perkūnas“ (vad. Romaldas Misiukevičius), LR VRM vyrų choro „Sakalas“ (vad. Romas Makarevičius), Tauragės KC vyrų choro „Mintauja“ (vad. Danutė Petraitienė), Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės „Aidas“ choro (vad. prof. Tadas Šumskas) aukštas muzikavimo lygis.
Kiekvienais metais festivalio publika džiugiai pasitinka Šakių ansamblio „Akordas“ balsingus ir elegantiškus vyrus, kuriems sumaniai vadovauja jauna ir žavi Dalia Zokienė. Džiugino Kretingos rajono kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Žilvinas“ (vad. Aloyzas Žilys), aukštu muzikiniu lygiu atlikęs lietuvių liaudies dainą „Pjaun broliukai“. Jaunuolių ansamblis iš Jurbarko „Bildukas“ (vad. Danutė Lapienė) pernai buvo pristatyti kaip patys jauniausi ir perspektyviausi festivalio dalyviai. Jauniausiais jie išliko ir šiemet, o entuziastingai atliekamas „Paryžiaus tango“ parodė jų tikrai išaugusią muzikinę brandą.
Latvių aukštos vokalinės kultūros tradicijos žiūrovams ne naujiena, todėl Dobeles miesto vyrų ansamblis „Optimisti“ (vad. Astrida Klasone) buvo sutiktas labai šiltai. Ypač maloniai visus nustebino svečiai iš tolimosios Gruzijos – Terjola mieto ansambllis „Maspindzelo“ (vad. Gocha Tchankvenadze ir Ineza Butskhirikidze). Gruzinų vokalas ko gero neturi pasaulyje lygių, nes tokius sudėtingus garsų akordus ir jų derinių išraišką gali pademonstruoti tik tokie dainininkai, kurių sieloje slypi tikroji Kaukazo kalnų dvasia. Beje, žiūrovai buvo be galo nustebinti išgirdę lietuvių liaudies dainą „Ne dėl žalio vyno“ dainuojamą lietuviškais žodžiais, tačiau pagal specifiškai gruzinišką aranžuotę.
Kitą savaitgalį Palangoje vyko Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos regiono meno kolektyvų apžiūra. Šiame renginyje sėkmingai pasirodė Klaipėdos šaulių moterų vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“ ir jaunoji šaulė Kristina iš Kretingos. Palangos KJC Jūros šaulių choro pasirodymas buvo įvertintas I laipsnio diplomu, o kitą dieną už dalyvavimą XI sveikatingumo renginyje „Pasirūpink ir savo sveikata“ choras vėl įvertintas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos padėka.
Gegužės 26 d. Palangos Jūros šaulių choro laukia dar vienas rimtas egzaminas, kur reikės Kaune įrodyti savo meninio pasirengimo lygį. Tikimės su šiuo savo iššūkiu puikiai susidoroti ir parvažiuoti su tinkamu savo darbo įvertinimu. Norime nuoširdžiai padėkoti Palangos miesto merui už pagalbą aprūpinant mus koncertine uniforma, Kurhauzo salės pasinaudojimo galimybe ir palaikymą sprendžiant kitas mūsų svarbias problemas.

Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių choro narys Donatas ŽUOLYS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Jūros šaulių vyrų choras susiformavo iš 1981 m. Arvydo Krisiukėno įkurto Palangos kultūros centro vyrų choro. Nuo 1985 m. chorui vadovavo Aloyzas Žilys, o nuo 2008 m. – Edmundas Jucevičius. Dabartinis choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius chorą veda nuo 2014 m.


Vis dar tebesiautėjant COVID – 19 šmėklai, palangiškiai vis vien surado ir laiko, ir entuziazmo tinkamai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31 - ąsias metines. Pirmiausia prie nepriklausomybės signataro Jono Basanavičiaus paminklo rinkosi Lietuvos šaulių sąjungos Palangos kuopos nariai, kurių pagrindą tądien sudarė miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų...


Intensyvus Palangos „Jūros šaulių“ choro savaitgalis

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Jūros vaikai

Šauliai nuolat dalyvauja visuose miesto šventiniuose renginiuose. O Palangos kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) šį savaitgalį dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos organizuotame meno kolektyvų apžiūroje, skirtoje pažymėti Šaulių sąjungos įkūrimo 100-metį bei Tauragėje organizuotame...


Praėjusį šeštadienį Kaune, karininkų ramovėje, vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime dalyvavo 191 delegatas. LŠS sudaro 10 rinktinių, veikiančių teritoriniu principu visose Lietuvos apskrityse. Šiandien rinktines sudaro daugiau nei 100 kuopų, įkurtų visuose Lietuvos rajonuose. Ir Šaulių sąjungai priklauso per 10 tūkst. narių....


„Vyrai, užtraukime smagią dainą“, – šiuo Teisučio Makačino skambiu kūriniu Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų chorui (vad. Rimgaudas Juozapavičius) buvo suteikta garbė pradėti Tauragės VIII-ąjį tarptautinį vyrų chorų festivalį. Festivalis „Užtraukime, vyrai, dainą!”, gimęs kaip respublikinio lygio renginys, augo ir stiprėjo:...


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


Praėjusį šeštadienį Kelmėje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 25-ečio minėjimas-sąskrydis, kuriame dalyvavo ir grupelė Palangos šaulių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius