Palangos „Kuršių“ treneris nemėgsta detalių, tačiau įrodė, kad moka „lipdyti“ čempionus

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-11-30
Peržiūrėta
463
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien Marius Kiltinavčius, Palangos reprezentacinio krepšinio klubo „Kuršiai“ vyriausiasis treneris, vaikšto pakelta galva: su 11 pergalių ir 4 pralaimėjimais kurorto krepšininkai rikiuojasi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyrinės lentelės viršuje, o komandos puikus žaidimas įkvepia naujoms pergalėms. Marius, beje, yra žinomos atlikėjos Ievos Zasimauskaitės vyras. Muzikos pasaulyje – jis taip pat nepėsčias: buvo prieš dešimtmetgį populiarumo viršūnę pasiekusios vaikinų grupės N.E.O. narys. Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubui du NKL trofėjus padėjęs užtarnauti M. Kiltinavičius, lygos čempionų žiedą, žinoma, mielai užsimautų ir su Palangos „Kuršiais“.
– Gerbiamas treneri, kas slypi už Palangos „Kuršių“ pergalių?
– Vyrai tikrai sunkiai dirba, labai stengiasi, tai – viena pagrindinių, kaip aš sakau, trumpalaikės sėkmės priežasčių.
– Tai, kad komandą subūrėte, liaudiškai tariant, „iš nieko“, tik apsunkino jūsų užduotį. Ypač kad komandos komplektacija prasidėjo tik po vidurvasario...
– Išties, nebuvo lengva komandą suburti, ypač per trumpą laiką. Bet mes labai stengėmės, ir klubas padarė puikų darbą. Mes vis dar esame ieškojimų kelyje – nesu ir nesame visiškai patenkinti savo žaidimu.
– Kas jūsų netenkina?
– Na, kai kurios detalės. Jų net minėti nelabai norėčiau, nes eiliniam žiūrovui vargu ar jos yra įdomios. Bet esmė ta pati: mes dar mokomės daug dalykų. Turėjome daug problemų su žaidėjų traumomis – turėjome ilgą laiką verstis su šešiais ar septyniais žaidėjais.
– Kuri komandos grandis yra stipriausia, o kuri silpniausia?
– (Šypsosi). Neabejoju, kad mūsų varžovai gerai jau išanalizuoja mūsų žaidimą. Žinau, kad reikia dar nemažai nuveikti gerinant komandos puolimą, žinoma, ir gynyboje reikia daryti mažiau klaidų. Daug kas taisytina.
– Ar jums nerimo nekelia, kad kol kas daug rungtynių vos ne vienas „ištempia“ Jalen‘as Riley? Kas nutiktų, jeigu jis išeitų iš rikiuotės?
– Jūs neteisus taip sakydamas. Visiškai netiesa. Jis, tiesa, kol kas pelno daugiausiai taškų komandai, bet žaidimas susideda iš labai daug elementų. O mes ir be jo esame laimėję, beje. Žinoma, jis – mūsų lyderis puolime, bet kiti žaidėjai padaro viską, kad jis galėtų mesti ir pelnyti taškus.
– Ar jus tenkina naujųjų legionierių, ypač Olaniyi Adedoyin Akikugbe, žaidimas?
– Na, jie mokosi, daug dalykų jiems – nauji, žiūrėsime kaip jiems ir jūsų paminėtam žaidėjui seksis.
(Šią savaitę Palangos „Kuršiai“ paskelbė, kad pasibaigus peržiūros laikotarpiui nuspręsta nepratęsti sutarties su Olaniyi Adedoyin Akikugbe. Taip pat klube naujas veidas – komandą papildys 24-erių vidurio puolėjas Matas Jucikas, praėjusius du sezonus atstovavęs Klaipėdos „Neptūno” klubui, o šį sezoną persikėlęs rungtyniauti į Jūrmalos „Betsafe Jūrmala” gretas).
– Jeigu būtų jūsų valia, kokį dar žaidėją įsigytumėte? (interviu įvyko prieš Mato Juciko įsigijimą).
– Jeigu būtų mano valia, norėčiau, kad visi esami žaidėjai stiprėtų – ir individualiai, ir kaip komanda.
– Ar manote, kad „Kuršiai“ gali šiame NKL sezone siekti iki finalinio ketverto?
– Įmanoma viskas, jeigu mes išmoksime ištaisyti savo klaidas, jeigu gerinsime žaidimą ir eisime visi kaip komanda į priekį.
– Kaip jums atrodo „Kuršių“ kaip NKL krepšinio klubo organizacija, palyginti su kitais lygos klubais?
– Manau, kad Palangos klubo organizacija tokio lygio čempionate yra išskirtinai aukštame lygyje ir dėmesys yra kreipiamas į kiekvieną detalę, į kurias galbūt pro pirštus žiūri kitų klubų vadovybės.
– Ar paminėtumėte detalių?
– (Šypsosi). Ko nemėgstu, tai minėti detalių... Dauguma dalykų – buitiniai, esmė, kad klubas visiškai pasirūpina žaidėjų buitimi, žaidėjams belieka galvoti tik apie krepšinį ir savo tiesioginį darbą – kuo geriau žaisti.
– Ar nereikėtų komandoje daugiau palangiškių?
– Aš esu už tai. Jau dabar prie komandos treniruočių prisijungia keletas perspektyvių penkiolikmečių. Jie – gan neblogi, bet ateitis parodys, kokie žaidėjai jie taps.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos Kuršiai“ parklupo prieš NKL čempionus

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 18 | Rubrika:

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose, Marijampolėje, 87:70 (22:18, 28:13, 20:15, 17:24) susitvarkė su „Palangos Kuršių“ (1-4) ekipa ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų.


Vasaros pabaigoje šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros karate stovykla. Stovykloje vaikai ir jų treneriai ne tik aktyviai praleido laisvalaikį, bet ir įgavo naujų žinių bei patirties, kėlė savo meistriškumą. Palangiškis, karate mokyklos ,,Shodan” treneris Rimantas Visockis šioje...


Šiandien Marius Kiltinavčius, Palangos reprezentacinio krepšinio klubo „Kuršiai“ vyriausiasis treneris, vaikšto pakelta galva: su 11 pergalių ir 4 pralaimėjimais kurorto krepšininkai rikiuojasi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyrinės lentelės viršuje, o komandos puikus žaidimas įkvepia naujoms pergalėmsJo nepastebėti tiesiog neįmanoma: su 2 metrais ir 16 centimetrų jis yra aukščiausias kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas per visą klubo istoriją, nors jo rekordas bus trumpalaikis – kitą savaitę „Palanga“ sulauks 2 metrų 24 centimetrų monstro iš Amerikos. 22 metų milžinas iš Olandijos, Bobas Van Zijverdenas...


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Jaunieji kurorto krepšininkai, kuriuos treniruoja Lietuvos nusipelnęs treneris Regimantas Juška, praėjusį savaitgalį džiaugėsi išskirtine pergale – jie tapo „Jr. NBA Lietuva“ čempionato nugalėtojais. Šią savaitę mažieji krepšininkai Palangos sporto centre sulaukė už šią iškovotą pergalę padėkų. Treneris atskleidė, jog tokios...


Palangos „BC Palanga“ ekipa kartu su krepšinio naujienų puslapiu „BasketDream.lt“ tęsia 2016/2017 metų sezono komandos pristatymą. Šį kartą apie artėjantį sezoną, komandos jaunimą ir unikalumą kalbėjo 64 metų specialistas, „BC Palanga“ fizinio rengimo treneris Arvydas Dočkus. Gerai Lietuvoje žinomas treneris Palangos klube dirba jau nuo 2011...


Palangos Botanikos parkas atveria naujas praeities atodangas – šią savaitę archeologai rado tris XII amžiaus kuršių gyvenvietes, aptiko retų radinių. Kuršių gyvenvietės aptiktos atsitiktinai – pradėjus tvarkyti Botanikos parko inžinerinius tinklus. Klaipėdos Universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto studentams atkasant sluoksnelį po sluoksnelio, pasirodė, kad vos...


Šalies menininkų dėmesys – kuršių kraštui

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 19 | Rubrika: Sveikata

Liepos pabaigoje Šventojoje vyks jau ketvirtasis šalies menininkų vasaros pleneras. Kaip „Palangos tiltui“ sakė projekto įgyvendintojas skulptorius Petras Baronas, šįsyk kūrėjų dėmesys bus skirtas istoriniam, kultūriniam, archeologiniam kuršių žemių paveldui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius