Palangos „Line“ – du koronaviruso atvejai, abu jie - įvežtiniai

"Palangos tilto" informacija, 2020-09-19
Peržiūrėta
204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Line“ – du koronaviruso atvejai, abu jie - įvežtiniai

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ šeštadienio, rugsėjo 19 d., rytą pranešė, jog Palangoje nustatyti du koronaviruso atvejai, abu jie – įvežtiniai. „Palangos „Line“ nustatyti du sergantys COVID-19 asmenys.

„Saugokite save. Vakar vakare (rugsėjo 18 d.) gauta žinia iš NVSC. Informuojame, kad Palangos „Line‘ nustatyti du sergantys COVID-19 asmenys. „Linas“ trečiadienį atsivežė 9 asmenis iš Radviliškio ligoninės, kurioje yra nustatytas COVID-19 židinys. Ketvirtadienį, atlikus testą 2 asmenims gautas teigiamas atsakymas. Jie izoliuoti ir bus išvežti gydytis į namus. Kontaktiniai asmenys izoliuoti, paimti tyrimai. Atsakymų dar nėra. „Line“ paslaugos neteikiamos. Epidemiologinę diagnostiką atlieka Šiaulių departamentas, sergantieji yra Radviliškio gyventojai. Klaipėdos departamento specialistai šiandieną atliko patikrinimą, pagal NVSC pavedimą. Todėl informaciją apie susirgimus gauta šiandien. Tik vieno dalyko nesuprantu, kaip galima išleisti ligonius iš ligoninės ir dar iš židinio, neatlikus testų ir neįsitikinus ar jie sveiki ir tik tada juos vežt?“ – stebisi Š.Vaitkus.

Tai patvirtino ir „Palangos lino“ direktorius Algirdas Jonaitis. „Tie pacientai pas mus buvo atvežti trečiadienį iš Radviliškio ligoninės. Mes tada dar nežinojome, kad ten – koronavirusas ir atsivežėme 9 pacientus. Vakar, sužinoję, kad toje ligoninėje daug atvejų, ištyrėme atvežtus pacientus ir paaiškėjo, kad du teigiami. Jiems visiškai nepasireiškė jokie simptomai“, – portalui Delfi pasakojo A. Jonaitis.

Nors Radviliškio ligoninėje koronavirusas išplito Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, Palangoje infekcija nustatyta pacientams iš minėtosios ligoninės Ortopedijos traumatologijos skyriaus. Šiems asmenims buvo atliktos sąnarių pakeitimo operacijos. A. Jonaitis teigė, kad nuo ketvirtadienio vakaro dėl nustatytų dviejų COVID-19 atvejų „Palangos lino“ veikla stabdoma.

„Procedūros sustabdytos. Rytoj–poryt jų dar nebus. Visi žmonės izoliuoti kambariuose. Maistą visiems nešame į kambarius. Tuos, kurie infekuoti, turi pasiimti savivaldybė ir išsivežti į Šiaulių apskritį. Kitos savaitės pradžioje vėl darysime tyrimus. Jeigu daugiau nieko nerasime, tai pradėsime dirbti“, – žadėjo direktorius.

Anot pašnekovo, dviem asmenims nustačius COVID-19, kai kurie pacientai iš sanatorijos išvyko namo, bet didžioji dalis liko.

Ketvirtadienį, rugsėjo 17 d., buvo ištirti visi iš Radviliškio ligoninės atvežti asmenys, penktadienį tiriami tie, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusias, pvz., gyveno viename kambaryje, šalia valgė, taip pat darbuotojai. Iš viso penktadienį paimta apie 30 mėginių. A. Jonaitis sakė, kad užsikrėtę asmenys su kitais kontaktavo nedaug.

„Nuo trečiadienio, kai atvežėme, vienas užsikrėtęs žmogus visai nebuvo procedūrose, tik valgyti buvo nuėjęs, o kitas žmogus buvo dviejose procedūrose. Viliuosi, kad nebus užkrėtę daug žmonių“, – sakė reabilitacijos centro vadovas. Kol kas likę septyni iš Radviliškio atsivežti pacientai, kuriems nepatvirtintas teigiamas COVID-19 rezultatas, neišsiųsti namo. Reabilitacijos centras laukia jų pakartotinių tyrimų rezultatų ir tolesnių Visuomenės sveikatos centro nurodymų. Jeigu tų, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusiais, rezultatai bus neigiami, A. Jonaitis žadėjo prašyti jų artimųjų, kad pasiimtų pacientus į namus 14 dienų karantinui.

Šiuo metu išsiaiškinta, kad kontaktą su užsikrėtusiais radviliškiečiais turėjo apie 10 pacientų ir kiek daugiau „Palangos lino“ darbuotojų. Visi turėję kontaktą darbuotojai jau yra saviizoliacijoje. Nepaisant to, kad koronavirusas patvirtintas Palangos reabilitacijos centro „Palangos linas“ pacientams, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kol kas duomenų apie tai neturėjo.

Primename, kad pirmieji du COVID-19 atvejai Radviliškio ligoninėje nustatyti dar antradienį rugsėjo 16 d.: susirgo darbuotojas ir pacientas. Kuris pirmasis užsikrėtė ir iš kur infekcija atkeliavo, kol kas duomenų nėra. Šiuo metu turimais duomenimis, patvirtintas 23-ims Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams bei 8 darbuotojams, iš kurių du dirba Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Izoliuoti visi Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai. Taip pat izoliuoti 37 darbuotojai, dirbantys Slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo – skubios pagalbos skyriuose. Radviliškio ligoninėje nuo ketvirtadienio dirba NVSC specialistai. Ligoninėje sustabdytos visos planinės procedūros, o pacientai, kuriems reikalinga skubi pagalba, nukreipiami į kitas gydymo įstaigas.

 


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Iš praėjusio sekmadienio į pirmadienį nustatyti 125 nauji koronaviruso atvejai: pusė atvejų židiniuose, daugėja susirgimų mokyklose. Per parą iš sekmadienio į pirmadienį šalyje patvirtinti 125 COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų 35 Kauno, 33 Vilniaus, 28 Šiaulių, 13 Telšių, 10 Klaipėdos, 3 Alytaus, 2 Tauragės apskrityse, – praneša...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą iš šeštadienio į sekmadienį – Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ šeštasdienio, rugsėjo 19 d., rytą pranešė, jog Palangoje nustatyti du koronaviruso atvejai, abu jie – įvežtiniai. „Palangos „Line“ nustatyti du sergantys COVID-19 asmenys.


Vilniaus apskrityje antradienį buvo patvirtinti 2 koronaviruso atvejai. Nacionalinis visuomenės  sveikatos centras sieja juos su rugpjūčio mėnesį Palangoje vykusiomis veteranų krepšinio varžybomis. Vertinama, kad šiuo metu yra susiję 3 atvejai.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo penktadienį, liepos 24 d.,, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt šeši nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Trylika iš jų – Kaune, susijusių su protrūkiu transporto įmonėje.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Palangos skyrius pateikė informaciją, kad š. m. gegužės 5 d. NVSC Palangos skyriuje gautas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Palangos mobiliajame COVID-19 tepinėlių ėmimo punkte nuo balandžio 7 d. iki šios dienos paimti 228 ėminiai. Iš jų 9 asmenims nustatytas koronavirusas. Dalis asmenų yra iš kitų regionų, tarp jų – ir keli palangiškiai, “Palangos tiltą” antradienį, gegužės 5 dieną, informavo Raimundas Grigaliūnas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie...


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


„Palangos line“ įdiegtas E-verslo sprendinys

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 25 | Rubrika: Miestas

Reabilitacijos centras „Palangos linas“ šiemet rugpjūčio mėnesį baigė įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamą Ekonomikos augimo veiksmų programą, kuria buvo siekta padidinti produktyvumą, įdiegiant įmonės poreikiams pritaikytą E-verslo sprendinį. Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicija į šią programą siekia iki 50 procentų lėšų ir sudaro 94 tūkst. 915 litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius