Palangos maksimalistas - vienuoliktokas Dovydas Žemaitaitis

***, 2018-12-24
Peržiūrėta
268
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Lietuvos Maximalistai” – tai jau 16 metų Lietuvoje vykstantis konkursas, kurį organizuoja prekybos tinklas „Maxima” ir stipendijomis skatina talentingus bei pažangius šalies moksleivius. Iš daugiau nei 500 talentingų Lietuvos vaikų, dalyvavusių konkurse, 2018 metais į geriausiųjų gretas pateko ir Palangos senosios gimnazijos III klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis, kurį konkurse dalyvauti paskatino šeima.

Reikalaujama aukštų rezultatų
„Tikrai nieko daug nesitikėjau iš šio konkurso, jame dalyvauti paskatino pusseserė, užpildžiau anketą paskutinę dieną, bet kažkaip iš 500 dalyvių patekau į geriausiųjų gretas. Anketa buvo gana didelės apimties, svarbus buvo ir motyvacinis laiškas, pasiekimai, asmenybė. Rašyti apie save nėra labai lengva. Aš pretendavau į pažangumo kategoriją, kurioje vertinami buvo akademiniai pasiekimai, pažymių vidurkis, olimpiados, konkursai. Svarbu buvo pristatyti savo idėjas, veiklą po mokyklos“, – kalbėjo D. Žemaitaitis. Konkurso pažangumo kategorijoje reikalaujama aukštų pasiekimų įvairiose srityse, labai gerų pažymių bei motyvuotos asmenybės. Vienuoliktokas gali pasidžiaugti puikiais akademiniais pasiekimais – per paskutinius porą metų yra laimėjęs 1-2 vietas miesto ir mokyklos fizikos, matematikos, chemijos, geografijos bei ekonomikos olimpiadose. Aukšti pasiekimai ir už mokyklos ribų: I-oji vieta pelnyta respublikiniame geografijos konkurse „Gaublys 2018“, II-oji vieta Klaipėdos regiono meninio skaitymo konkurse Meninių kompozicijų grupėje. Jis buvo geriausias Klaipėdos rajono 10-12 klasių ekonomikos olimpiadoje, IV vieta Respublikinėje ekonomikos olimpiadoje. Be to, Dovydas savarankiškai domisi fizika, astronomija, ekonomika, verslu ir technologijomis. Jis pasakoja, kad šie mokslai dažnai verčia jį panirti į futurologiją – ateities prognozavimo mokslą.

Įkvepia sėkmingų žmonių gyvenimo istorijos
Jaunas, į tiksliuosius mokslus linkęs žmogus turi gausybę veiklos, pomėgių ir interesų. Būdamas septyniolikmetis dirba su suaugusiaisiais žmonėmis. Jis džiaugėsi, kad mokymai, seminarai, nuolatinės informacijos paieškos, jaunam žmogui atvėrė duris ir suteikė šansą įsilieti į profesionalų komandą. Jo projektai realizuojami Artimųjų Rytų rinkoje. „Aš domiuosi 3D grafika. Šiuo metu turiu galimybę atlikti praktiką Klaipėdoje, pripažintoje studijoje „Lancin“. Dirbame su užsienio klientais, apimame pasaulinę rinką. Daugelis projektų iškeliauja į Artimuosius Rytus. Susidomėjau šia sritimi pats, tobulinausi, vykau į įvairiausius mokymus, seminarus. Vėliau mane pastebėjo reikiamas žmogus, pasikvietė pabandyti. Pabandęs, pamažu tapau komandos dalimi. Daug laiko skirti tam negaliu dėl mokslų, bet per atostogas ir laisvu laiku mielai mokausi iš savo srities profesionalų. Užsiimame architektūrinėmis vizualizacijomis, kuriame trumpametražius filmukus. Šie produktai dažnai būna skirti rinkodarai“, – kalbėjo Dovydas.
Paklausus, kas labiausiai jį motyvuoja siekiant tikslo, jis atsako, jog sėkmingi žmonės ir jų gyvenimo istorijos bei pasiekimai suteikia jam daugiausiai motyvacijos. Gimnazisto manymu, kiekvienas jų yra įvairiapusės asmenybės, iš kurių galima daug išmokti nepaisant jų srities. Dovydas save apibūdina kaip drąsų, smalsų ir motyvuotą vaikiną. Vienuoliktoko auklėtoja Aušra Ševeliova apie savo auklėtinį gali pasakyti tik gerus žodžius. Anot jos, Dovydas yra intelektualus, pareigingas, mandagus, patikimas bei kūrybingas žmogus.

Džiaugiuosi Palangos proveržiu
„Esu jaunas žmogus, gimęs ir augęs Palangoje. Galėčiau paminėti tai, kad Palanga – išskirtinis miestas. Matau, kad kurortas eina tobulėjimo keliu. Džiaugiuosi, jok kasmet nemažai lėšų investuojama į kurorto infrastruktūros tobulinimą. Žaviuosi augančiais naujais pastatais – šiuo metu statomu baseinu, sutvarkyta Palangos koncertų sale. Mieste galima pasigrožėti fontanais, skulptūromis. Kultūrinis gyvenimas, miesto estetika čia tikrai klesti. Esu gan užimtas žmogus, bet stengiuosi rasti laiko pasportuoti, mėgstu organizuoti mokyklos renginius, įsijungiau į „Dreams and Teams“ projekto veiklas. Tai yra Lietuvos tarptautinio olimpinio komiteto (LTOK) bei Britų tarybos Lietuvoje iniciatyva, kuria siekiama skatinti Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą, įrodyti, jog sprendžiant kasdienes problemas ir iššūkius viena universaliausių priemonių yra sportas. Projektas rengė labai įdomius mokymus, kurie skatino rinktis sportą ir kaip bendravimo priemonę“, – pasakojo gimnazistas.

Prasmę galima surasti kasdieniuose dalykuose
Teiravomės, ar sunku jaunam žmogui rasti teisingą savo gyvenimo kelią? Dovydas prasitarė, jog savo tikrojo kelio ieško kasdien. „Stengiuosi prasmės ieškoti kasdieniuose dalykuose, greitai priimu sprendimus, esu pakankamai spontaniškas. Jei turiu keletą pasirinkimų, stengiuosi eiti link užsibrėžtų tikslų. Noriu būti atviras visoms gyvenimo kelyje pasitaikiusioms galimybėms, juk niekada nežinai, ką galima atrasti visai čia pat. Manau, kad motyvacija ir didžiulis noras tobulėti nesustabdo nė vieno. Bet šiandieninė švietimo sistema, stebint iš šono, tikrai yra taisytina. Tai yra viena pirmųjų Lietuvos ateities problemų. Mokykloje mums labai daug duodama praeities, kultūros, istorijos žinių, bet mes neturime, kad ir lietuvių kalbos programoje, naujausių autorių, bent ne seniau nei prieš 10 metų parašiusių savo kūrinius. Nejau visi geriausi kūriniai – praėjusių šimtmečių? Apmaudžiausia tai, kad labai pasigendu elementaraus žmonių kūrybiškumo skatinimo, kas yra kiekvieno žmogaus gyvenimo būtinybė. Labai daug man davė Palangos S. Vainiūno meno mokyklos mokytoja, mano auklėtoja Lendrūna Moncevičienė. Ji mokė tapybos, kompozicijos. Tai buvo mano gyvenime pagrindinis žmogus, išmokęs visame kame ieškoti kūrybiškumo“, – atviravo pašnekovas.

Lietuva ganėtinai greitai tobulėja
Dabar D. Žemaitaitis neįsivaizduoja savo gyvenimo be „modeliavimo, tekstūravimo ar renderinimo“. Jam džiugu dirbti su Dovydu Augaičiu, kuris – vienas pagrindinių 3D studijos įkūrėjų. „Esu daug keliavęs su tėvais, pastaruoju metu pradėjom keliauti su Jaunimo projektais. Tenka stebėti nemažai pasaulio šalių. Apgailestauju, kad labai dažnas lietuvis skundžiasi blogomis gyvenimo sąlygomis, uždarbiu, valdžia. Aš nematau dėl ko skųstis. Neseniai atradau Žmogaus socialinės raidos indeksą, kuris visame pasaulyje matuoja gyvenimo kokybę. Lietuva jame užima 35 vietą iš 189. Tai yra pakankamai aukšta vieta. Esame pirmame penktadalyje. Lietuva ganėtinai greitai tobulėja aukštųjų technologijų srityje, paminėti galėčiau visas lazerių bendroves, stipriai pirmaujančias pasaulyje. ES Lietuvai atvėrė kelią į pasaulį. Už ES lėšas atgijo miestų, miestelių ir netgi kaimų infrastruktūra. Lietuva nuolat keičiasi, gražėja“, – džiaugėsi savo kraštu jaunas žmogus.

Diskusijomis kalnų nenuversi
„Manau, kad lietuviai diskutuotųjų tauta, o diskusijomis kalnų nenuversi. Politikuojant darbai stoja. Mano siekis kurti, dirbti, keisti. Labiau norėčiau pats kažką padaryti, sukurti, gal pradėti verslą, o ne diskutuoti apie tai. Norėčiau, kad Palangoje būtų platesnis veiklos pasirinkimo spektras, daugiau darbo vietų. Juk į kurortą galėtų atkeliauti aukštosios technologijos. Keičiant universitetų lygį, sustabdytume ir protų nutekėjimą, galbūt šie žmonės prisidėtų prie šalies augimo, pakistų demografiniai rodikliai“, – kritikavo tuščiažodžiavimą moksleivis.
Pasiteiravus, ar yra pasaulyje žmogus, į kurį lygiuojasi, D. Žemaitaitis atviravo, kad tikrai taip. Šiuo metu jį labai žavi milijardieriaus Elon Musk asmenybė. Tai yra gyvenime nemažai pasiekęs žmogus, kuris nori pakeisti pasaulį. Verslininkas, filantropas, išradėjas, inžinierius Elon Musk yra „SpaceX“ vadovas, „Tesla Motors“ vadovas ir produktų kūrėjas, „SolarCity“ ir „OpenAI“ tarybos pirmininkas. Vienas iš jo tikslų yra kova su visuotiniu atšilimu per atsinaujinančios energijos gamybą ir vartojimą. Jis yra Paypal įkūrėjas. Jo vizijos siekia net patį Marsą. Gal kada nors žmonės ten atsidurs. Pasiteiravus, ar jo gyvenime svarbūs pinigai, vaikinas atsakė, jog ne. Jį kur kas labiau traukia kitos vertybės: „Pinigai gyvenime yra tik priemonė pasiekti užsibrėžtus gerokai vertingesnius tikslus“. Jis linkėjo visiems jauniems žmonėms drąsiai siekti savų tikslų, būti motyvuotiems, o svarbiausia – nenuvertinti ir savo šalies, būti patriotais.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Lietuvos Maximalistai” – tai jau 16 metų Lietuvoje vykstantis konkursas, kurį organizuoja prekybos tinklas „Maxima” ir stipendijomis skatina talentingus bei pažangius šalies moksleivius. Iš daugiau nei 500 talentingų Lietuvos vaikų, dalyvavusių konkurse, 2018 metais į geriausiųjų gretas pateko ir Palangos senosios gimnazijos III klasės mokinys...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Į Palangą rinkosi jaunieji lyderiai Palangos senosios gimnazijos moksleiviai Ugnė Butkevičiūtė, Gabija Gliožerytė, Gintarė Jasiūnaitė, Deividas Kryževičius, Dovydas Žemaitaitis ir Adomas Šimkus kartu su Klaipėdos „Vėrtungės“ ir „Aitvaro“ gimnazijos dvylika lyderių kovo 14 dieną baigė vykdyti „Dreams and teams“ projektą.


„Didžiausios svajonės – dalyvauti savo miesto 1000 km lenktynėse bei startuoti kokiame nors ne Lietuvos čempionate. Tačiau jei nerasime rėmėjų, vargu ar šioms svajonėms bus lemta išsipildyti“, – atsidūsta šventojiškis, Senosios gimnazijos vienuoliktokas Tomas Jurevičius, pernai tapęs jauniausiu šalies automobilių sporto istorijoje...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius