Palangos meras Šarūnas Vaitkus siūlo riboti patekimą į kurortus: situacija yra grėsminga

"Delfi", 2020-12-09
Peržiūrėta
1774
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus siūlo riboti patekimą į kurortus: situacija yra grėsminga

Situacija Lietuvoje blogėja, o artėjančios šventės neramina ne tik epidemiologus. Kad situacija bloga, pripažįsta ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris tikina, kad reikėtų griežtesnių priemonių, o šventiniu laikotarpiu Vyriausybei siūlo įvesti ribojimus dėl patekimo į kurortus, neturint rimtų priežasčių. Jau dabar dalis lietuvių aktyviai rezervuoja viešbučius naujiesiems metams sutikti Palangoje. Paklausus Palangos mero Šarūno Vaitkaus, ar nebijo, jog karantinas gali pakoreguoti šiuos planus, jis tikino, kad Vyriausybė turėtų numatyti griežtesnius ribojimus.

„Reikia žiūrėti racionaliai į tai, kas vyksta visame pasaulyje, reikia tai vertinti. Taip, girdėjau, kad daugumos viešbučių rezervacijos yra užsakytos Naujiems metams, bet tai ir džiugina, ir kelia baimę. Šį savaitgalį Palangoje buvo labai daug žmonių, atvažiavę žmonės vaikščioja tiek Basanavičiaus gatve, tiek viešose erdvėse, ir tai truputį kelia nerimą, nes epidemiologinė situacija blogėja, manau, kad Vyriausybės sprendimai šiuo atveju turėtų būti griežtesni“, –  tikino Š. Vaitkus.

Anot Š. Vaitkaus, turėtų būti ribojamas žmonių pateikimas į kurortus. „Turi būti ribojimas patekimas į kurortus šventiniu laikotarpiu. Žinoma, tie žmonės, kurie yra rezervavę viešbučius ir turi NT Palangoje, Vyriausybė turės įleisti tuos žmones, dėl kitų žmonių tikrai rekomenduotume apriboti judėjimą, nes situacija yra bloga“, – dar kartą pakartojo Palangos meras.

Paklausus, kaip bus stengiamasi, kad būtų užtikrinama tvarka, kad žmonės nesibūriuotų, meras patikino, jog policijos laukia išties didelis iššūkis.

„Ne mes atliekame tokią funkciją, tai atlieka policija ir policija turi užtikrinti visus tuos reikalavimus, kuriuos priėmė Vyriausybė. Žinoma, policijai tai bus tikrai didžiulis darbas. Bet dar pakartosiu, kad siūlome Vyriausybei kuo greičiau priimti sprendimą riboti įvažiavimus visuose miestuose, nes situacija bus labai grėsminga. Natūralu, kad šiemet į pajūrį trauks labai daug žmonių, nors šiemet Palanga atsisakė fejerverkų, visų renginių, bet tikėtina, kad visu šventiniu laikotarpiu vienintelis važiavimas – į pajūrį. Tai gali būti grėsminga, mes laukiame sprendimų“, – sako meras.

Pasiteiravus Neringos mero Dariaus Jasaičio, kokie laukia ribojimai didžiausioms metų šventėms, pašnekovas tikino, kad Neringos situacija kiek kitokia nei Palangos.

„Turbūt keltas kels visus, kurie kelsis, o jeigu bus ribojimai, ir ar bus leidžiama visiems atvažiuoti – bus matyti, tačiau, kiek pamenu, kai tokie ribojimai buvo įvesti, mums reikėjo grąžinti nuo Smiltynės perkėlos tik kelias mašinas, kurios neturėjo pagrindimo, ko važiuoja į Neringą, bet mūsų situacija yra kitokia, čia parvažiuoja turintys būstą ir dažniausiai deklaravę gyvenamą vietą leisti savaitgalius, šventes. Mums bus labai sunku išrūšiuoti ir motyvuotai jų neleisti, nebent būtų apskritai šalyje uždraustas bet koks judėjimas ir tada reikėtų argumentuoti, kur judate“, – sako Neringos meras.

 

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2020-12-10 11:23 (IP: 172.69.190.58)
Nereikia perdėti, tuščia ta Palangą kaip po maro... Nesuprantu, kam tas vaizdavimas, kad yra žmonių... O realybėje tuščia, niūrų ir tuščias vaizdas... Kur ne kur pensininkas praeina ir vadina tai yra žmonių :))). Bet žinoma jei norisi piaro, lankstyti po tuščia Palangą su picom tada kas kito

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Penktadienį, lapkričio 10 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo penktajame Regionų forume Prezidentūroje. 


15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma dalyvavo priėmime Prezidentūroje. (NUOTRAUKOS)


Paaiškėjo mėnesį trukusių geriausio Lietuvos mero rinkimų, kuriuose buvo galima įvertinti, kuris iš keliasdešimties merų per besibaigiančią kadenciją labiausiai patenkino rinkėjų lūkesčius, rezultatai. Jau tradicija tapusi Alfa.lt iniciatyva atskleidė, jog būtent Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, portalo skaitytojų nuomone, turi pelnyti metų mero vardą. 


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Situacija Lietuvoje blogėja, o artėjančios šventės neramina ne tik epidemiologus. Kad situacija bloga, pripažįsta ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris tikina, kad reikėtų griežtesnių priemonių, o šventiniu laikotarpiu Vyriausybei siūlo įvesti ribojimus dėl patekimo į kurortus, neturint rimtų priežasčių. Jau dabar dalis lietuvių aktyviai rezervuoja viešbučius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius