Palangos miesto biblioteka nuo balandžio 27 d. atnaujina veiklą

Palangos tiltas, 2020-04-24
Peržiūrėta
1709
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-974 „Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinųjų sąlygų” ir užtikrinant darbuotojų bei lankytojų saugą, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje balandžio 27 d.–gegužės 11 d. lankytojai aptarnaujami laikantis šių sąlygų:
 lankytojai aptarnaujami nuo 10 val. iki 16 val.
 įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus;
 susidarius lankytojų eilei, laukiama prie pažymėtų laukimo linijų laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo;
 grąžinamos ir išsirinktos knygos dedamos į nurodytas vietas;
 knygas išsirinkti galima tik iš tam skirtų lentynų;
 grąžintos knygos karantinuojamos 24 valandas;
 lankytojai aprūpinami vienkartinėmis pirštinėmis;
 darbuotojai lankytojus aptarnauja dėvėdami kaukes arba apsaugines veido priemones, pirštines;
 periodiškai dezinfekuojami paviršiai ir vėdinamos patalpos;
 lankytojai, turintys peršalimo arba į gripą panašių simptomų neaptarnaujami, jų lankymasis bibliotekoje draudžiamas.
Skaityklose vartotojai neaptarnaujami (interneto, periodikos, kraštotyros ir vaikų literatūros).
Renginiai ir mokymai neorganizuojami.
Mokamos paslaugos neteikiamos (išskyrus skaitytojo pažymėjimo įsigijimą).

INFORMACIJA LANKYTOJAMS:

Lankantis bibliotekoje būtina laikytis asmens higienos reikalavimų:
 rankų higiena – plauti vandeniu su muilu arba trinti rankoms skirta dezinfekcine priemone;
 kosint ir/ar čiaudint prisidengti burną ir nosį nosinaite arba sulenkta alkūne;
 neliesti veido rankomis.

Rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir/arba sergantiems lėtinėmis ligomis) nerekomenduojama lankytis bibliotekoje.
Lankytojai, turintys peršalimo arba į gripą panašių simptomų neaptarnaujami, jų lankymasis bibliotekoje draudžiamas.
Saugokime save ir kitus!

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka reiškia solidarumą bei paramą kovojančiai Ukrainai ir informuoja, kad biblioteka yra pasirengusi teikti nemokamas paslaugas prieglobstį radusiems Ukrainos gyventojams.


Nuo vasario 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas atnaujina savo veiklą, jame vėl bus teikiamos ambulatorinės konsultacijos ir stacionarinės paslaugos.  


Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.


Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.


Liepą veiklą kurorte pradėjo Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras, besirūpinsiantis miesto gyventojų sveikata bei aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysiantis įdomių nemokamų sveikatai naudingų veiklų.


Palangos viešoji biblioteka šį pavasarį švenčia garbingą 80-mečio jubiliejų. Prisiminkime keletą bibliotekos istorijos epizodų…


Pagal ES struktūrinių fondų programą Vilniuje yra vykdomas projektas „Virtuali aklųjų biblioteka (VAB)”, kurio tikslas – išsaugoti ir populiarinti lietuvių kultūrą, gerinant elektroninių leidinių prieinamumą žmonėms su regos negalia. Tačiau, pasak Palangos viešosios bibliotekos direktoriaus Kęstučio Rudžio, Palangos viešojoje bibliotekoje jau du metus veikia kompiuteris, skirtas akliesiems.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius