Palangos miesto garbės piliečių sąrašas plečiasi – jame jau ir pirmoji moteris

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-03
Peržiūrėta
2142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto garbės piliečių sąrašas  plečiasi – jame jau ir pirmoji moteris

Sekmadienį palangiškiai traukė į Palangos kurhauzą, kur buvo įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos žymiai kurorto menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Taip pat išdalinta ne viena Palangos miesto vėliava. Šįkart jos atiteko tų daugiabučių namų, kurie jau atnaujinti, atstovams.

„Didžiuokitės, kad esate palangiškiai“
Iškilmingai ceremonijai vadovavęs renginių organizatorius Nerijus Stasiulis pirmiausiai priminė, jog palangiškiai švenčia „Palangos dienas“, šios šventės akcentai – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos minėjimas bei miesto vardo gimtadienis, itin reikšmingi įvykiai Palangai ir visai Lietuvai.
Sveikindamas susirinkusius Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus prisipažino, jog jam Palanga yra labai svarbi ir jis džiaugiasi būdamas jos dalimi, paskatino tuo džiaugtis ir mylėti Palangą visus miestelėnus. „Džiaugiuosi ir dėkoju Dievui, kad čia gimiau, kad čia augau, kad čia gyvenu. Čia, kur ošia jūra. Čia, kur visas miestas kvepia pušynais. Čia, kur nepakartojami saulėlydžiai ir baltas smėlis it sniegas. Čia, kur dvelkia mūsų kurorto įkūrėjų Tiškevičių dvasia. Čia, kur yra man brangi visuomenė. Čia, kur yra patys nuostabiausi žmonės. Aš didžiuojuosi palangiškiais ir visus nuoširdžiai myliu, tad kviečiu didžiuotis Palangos vardu, kad esate būtent kilę iš čia, čia gyvenate jūs ir jūsų šeimos, tai yra Dievo dovana. Visi būkite laimingi. Džiaukimės, kad gyvename, kad bendraujame, mylėkime vienas kitą, susitelkime“, – kalbėjo meras, pranešęs ir džiugią žinią, sulaukusią garsių plojimų: praėjusią savaitę Vyriausybė priėmė labai svarbų Palangai sprendimą – nusprendė finansuoti baseino ir viešosios pirties statybą. Dėl tokio žingsnio meras dėkojo ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir visiems kitiems prisidėjusiems. Meras atskleidė, jog S. Skvernelis savaitgalį lankėsi Palangoje ir buvo aptarta ne viena aktuali problema.

Įteiktos miesto vėliavos
Ketvirtus metus, kai švenčiamos „Palangos dienos“, puoselėjama tradicija apdovanoti miesto vėliavomis palangiškius. Šiemet nuspręsta, jog vėliavos bus įteiktos tų daugiabučių namų bendruomenėms, kurios jau gyvena atnaujintuose namuose. Kaip paminėjo renginio vedėjas, tai yra puikus pavyzdys, kaip susitelkia žmonės bendram tikslui, gražina ne tik savo gyvenamą aplinką, bet ir visą miestą. „Rodyti gražų pavyzdį reikia daug drąsos, daug žinių ir daug susitelkimo“, – teigė N. Stasiulis.
Meras miesto vėliavas įteikė Druskininkų g. 1 namo atstovui Dainiui Surbliui, Ganyklų g. 37 atstovei Oksanai Kokorevič, Ganyklų g. 41 atstovui Vyteniui Rimkui, Jūratės g. 26 bendruomenei, Jūratės g. 28 atstovui Albertui Remeikai, B. Oškinio g. 5 atstovei Reginai Skruibienei, Medžiotojų g. 10 atstovui Simonui Gedžiui, S. Nėries g. 3 atstovei Onai Veličkaitei, S. Nėries g. 5 atstovui Algimantui Vincentui Želviui, pasveikinti ir Sodų g. 1, taip pat Žemaitės g. 4 gyventojai.
Nepamirštas ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kolektyvas, kurio pastangomis ir atliekami daugiabučių atnaujinimo darbai. Vėliavą atsiėmė modernizavimo programos koordinatorė Kristina Viščiūnienė. Pagerbta ir želdiniais mieste nuolat besirūpinanti Gražina Kuleševičienė.
Dar viena miesto vėliava atiteko dailininkui Vidmantui Eidukaičiui, kuris neatlygintai padėjo organizuoti šventę.

Eito kelio pradžia
Šioje miesto garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonijoje turėjo būti apdovanotos dvi nusipelniusios moterys, palangiškių dėmesio nusipelnė ir Lenkijos mokslininkė Malgožata Omilanovska, tačiau dėl ligos ceremonijoje ji dalyvauti negalėjo. Pažadėta, jog artimiausiu metu jai regalijos bus įteiktos.
Nueitą menininkės G. Oškinytės-Eimanavičienės kūrybinį kelią ir nuopelnus apžvelgė Palangos „Grubiojo“ teatro režisierius Virginijus Milinis. Žymi palangiškė išties verta pagarbos, tai buvo regėti iš didžiulio darbų sąrašo.
G. Oškinytė-Eimanavičienė gimė 1942 m. sausio 19-ąją Kaune, aviacijos instruktoriaus Broniaus Oškinio ir Birutės Obelenytės-Oškinienės šeimoje. Gražina 1959 metais baigė Kauno vidurinę dailės mokyklą, Vilniaus valstybiniame dailės institute studijavo grafiką. 1965 metais, baigusi institutą, G. Oškinytė įgijo pramoninės grafikos specialybę.
Nuo 1965 m. G. Oškinytė-Eimanavičienė gyvena Palangoje. Ji dirbo dailininke Prekybos valdyboje, Architektūros skyriuje, „Naglio“ kino teatre, turėjo užsakymų Klaipėdos dailės kombinate.
Nuo 1967 m. G. Oškinytė dalyvavo parodose. 1971 m. ji suruošė pirmąją personalinę parodą Klaipėdos dramos teatre. Nuo 1978 m. grafikė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, dalyvauja kasmetinėse klaipėdiečių ir bendrose respublikinėse dailės parodose. Dailininkė autorines parodas yra eksponavusi Palangoje, Klaipėdoje, Kretingoje, Kėdainiuose, Šilutėje, Telšiuose, Rusnėje, Juodkrantėje, Molėtuose, Biržuose, Švėkšnoje, Plungėje, Liepojoje (Latvija), Jūrmaloje (Latvija), Kaliningrade (Rusija), Strasbūre (Prancūzija).
Grafikos darbuose dailininkė naudoja įvairias technikas – ofortą, akvatintą, lino, kartono raižinį, tušą ir plunksną, monotipiją, piešia pastele ir grafitu. Jos pasirenkamos temos – dažnai baltiškos, susijusios su gamta. Ji sukūrė darbų ciklus „Piliakalniai“, „Žemės rūbas“, „Labas ir sudie“, „Pajūrio formos“, „Klodai“ ir kt.
G. Oškinytė-Eimanavičienė sukūrė skulptūrą „Interliudija“ (1985), kuri puošė Vasaros estrados kiemelį, o dabar eksponuojama Skulptūrų parkelyje ir stelą E. Andrė atminti (2007) Palangos Birutės parke.

Sukūrė ne vieną logotipą
Dailininkė dirba heraldikos srityje – atkūrė Palangos herbą, sukūrė firminius ženklus daugeliui miesto įstaigų: vaikų darželiams „Nykštukas“, „Pasaka“, „Gintarėlis“, „Ąžuoliukas“, logotipus ansambliams „Mėguva“ ir „Bočiai“, S. Vainiūno meno mokyklai, Palangos viešajai bibliotekai, Trečiojo amžiaus universitetui, Botanikos parkui, Kurorto muziejui, Palangos frankofonų klubui, Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubui, ženklą „Palanga – kultūros sostinė 2013“. Palangos botanikos parko šimtmečiui ji sukūrė pašto ženklą, kalendorių, suvenyrinį leidinį „Birutės daina“, Senosios vaistinės įkūrimo 150-mečiui, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos 50-mečiui, J. Šliūpo 150-osioms gimimo metinėms, V. Jurgučio 112-osioms gimimo metinėms, Laiminančio Kristaus skulptūros atstatymo proga. Jau kelis dešimtmečius talkina organizuojant tradicinius kurorto renginius.
Menininkė aktyviai dalyvauja Palangos žemaičių kultūros draugijos veikloje, sukūrė jai logotipą. Kasmet išleidžia kalendorių „Metskaitlis“. Pagal dailininkės G. Oškinytės-Eimanavičienės piešinius ant Birutės kalno buvo atstatytas stogastulpis 1863 metų sukilimui bei jo dalyviams atminti. Daugeliui palangiškių sukūrė ekslibrisus. Nupiešė Palangos miesto planą, skirtą interjerui.
1983 m., įsikūrus Palangos menininkų kūrybinei grupei „Mostas“, tapo jos nare. Ji aktyviai dalyvauja jos veikloje, parodose, pleneruose, akcijose. Ji – tęstinio projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyvė. 2005 m. grafikei suteiktas Meno kūrėjo statusas.
2002 m. dailininkė suruošė jubiliejinę parodą „Abipus horizonto“, tuo pačiu pavadinimu išleistas katalogas. 2012 m. eksponuota jubiliejinė paroda „Šiapus horizonto“. 2013 m. išleistas kūrinių albumas „Sumanymai“, skirtas tėvo B. Oškinio 100-osioms gimimo metinėms. Ji taip pat iliustruoja knygas. 2015 metais Gražina sukūrė Kryžiaus kelio ciklą Kūlupėnų bažnyčiai.
Jos šiųmetinė jubiliejinė paroda bus pristatyta Seime ateinantį trečiadienį.

Sveikintojų gausa
Kai buvo įteiktos miesto garbės piliečio regalijos, žodis buvo suteiktas ir pačiai naujajai garbės pilietei. Visų pirma ji pasidžiaugė, jog šiemet Palangos miesto garbės piliečio vardas buvo suteiktas kultūros moteriai. „Tai, kad skyrė man, tikriausiai buvo pastebėta, kad aš jau 50 metų gyvenu Palangoje ir visi mano darbai susiję su Palanga“, – sakė menininkė, prisiminusi ir savo tėvelius, kurių dėka ir nukeliauta kūrybiniu keliu.
Ji dėkojo visiems bičiuliams, jos sumanymų rėmėjams, savo artimiesiems – sesei Dovilei, vyrui Arvydui, dukroms Miglei ir Gražinai, pasirinkusioms taip pat kūrybinį kelią.
Pasveikinti norinčiųjų naująją miesto garbės pilietę būta daug, net ir eilė susidarė. Daug menininkei skirta ne tik margų gėlių žiedų, kitokių dovanų, bet ir gražių žodžių.
„Gražina augo kūrybingoje šeimoje, mokėsi, kūrė. Tai, ką sukūrė, visi matome. Tikriausiai Palangoje nėra tokios šeimos, kuri neturėtų kokio Gražinos kūrinio. Ji ne tik kūrėja, bet ir nuostabi moteris, visuomenininkė, visuomet atjaučianti, rūpestinga, ištiesianti pagalbos ranką, nesame matę jos piktos“, – gražių žodžių negalėjo G. Oškinytę-Eimanavičienę sveikinęs Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo vardu Danius Puodžius.
Menininkė daug daugiau išgirdo gražių žodžių, skirtų ne tik jos kūrybai, bet ir jai pačiai, kas kalbėjo garsiai, o kas pašnabždėjo tyliai į ausį, tačiau niekas nesuabejojo, jog Gražina tikrai verta šio titulo ir visos jai skirtos pagarbos.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį šeštadienį, gruodžio 2 d., 16 val. Kurhauze vyks Palangos miesto savivaldybės gyventojų garbės apdovanojimų šventinis vakaras.


Trečiadienį Seime posėdžiavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumas, kuris patvirtino potencialių partijos kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą. Dabar kandidatai bus reitinguojami.


Palangos miesto garbės pilietė, dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, sausio 19 d. švenčianti gražų jubiliejų, sulaukė miesto vadovų sveikinimų. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, sveikindamas visų kurorto gyventojų vardu, padėkojo G. Oškinytei-Eimanavičienei už jos svarų indėlį į Palangos miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.


Birželio 17 d. 9 val. įvyks Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, jame 24 klausimai


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Palangos miesto garbės pilietis Danius Puodžius pirmadienį, spalio 28 d., minėjo savo 84 -ąjį gimtadienį, ta proga D. Puodžių pasveikino kurorto vadovai – miesto meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei mero patarėjas Pranas Žeimys.


Palangos miesto garbės piliečiai Vitalius Bernardas Litvaitis ir Romualdas Budrys kurorto gyventojų vardu pasveikinti gimimo dienos proga. Penktadienį, liepos 26 d., net du Palangos miesto garbės piliečiai – Vitalius Bernardas Litvaitis bei Romualdas Budrys – minėjo savo gimtadienius. Ta proga penktadienį visų palangiškių vardu juos pasveikino Palangos miesto meras...


Ar atkurtos valstybės istorijai reikšmingas didžiausio šalies kurorto pirmasis meras, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę? Ar į Lietuvos šimtmečio istoriją verta būti įrašyta kiekviena asmenybė, pelniusi Palangos garbės piliečio vardą? Kodėl  į šių metų sausio 30-ąją išleisto leidinio „Šimtmečio Lietuva. Visuomenė. Ekonomika....


Sekmadienį palangiškiai traukė į Palangos kurhauzą, kur buvo įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos žymiai kurorto menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Taip pat išdalinta ne viena Palangos miesto vėliava. Šįkart jos atiteko tų daugiabučių namų, kurie jau atnaujinti, atstovams.


Pasveikino naująjį Palangos miesto garbės pilietį J. Brindzą

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Palangos vadovai – meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė – pirmadienį pasveikino naująjį Palangos miesto garbės pilietį Joną Brindzą bei įteikė jam kvietimą dalyvauti gruodžio 14 d. vyksiančioje Kurhauzo atidarymo šventėje. Šio renginio metu J. Brindzai bus įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius