Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-20
Peržiūrėta
837
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

 Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio ištraukas ir pateikiame mūsų skaitytojų dėmesiui.

„Mokinių savivalda – tai organizacija, vienijanti mokinius, tvarkanti mokyklos reikalus, padedanti ne vieniems, o visiems bendromis jėgomis spręsti problemas ir organizuoti renginius mokykloje“, – rašo G. Urnikytė.

Jaunoji žurnalistė pakalbino Palangos miesto mokyklų savivaldų pirmininkus ir pasidomėjo, kokias veiklas jie vykdo mokinių savivaldoje ir kaip jiems sekasi.

Palangos senosios gimnazijos parlamento prezidentė Brigita Miseliūnaitė teigia, jog naujovės sudomino mokinius.

„Kai 2012 metų pavasarį, gegužės 30 dieną tapau gimnazijos parlamento prezidentė, su pagalbininkais atgaivinome visą mokyklos parlamentą, – sakė B. Miseliūnaitė. – Kas mėnesį pradėjome organizuoti seniūnų susirinkimus. Gimnazijoje suorganizavome daug renginių: kalėdinį karnavalą, „Pižamdienį“, Teatro dieną, Valentino dieną, filmų vakarus, „Protmūšį“ ir kitus. Taip pat praėjusiais metais dalyvavome projekte „Kuriame Respubliką“, kur pristatėme naują mokyklos savivaldos modelį. Būtent tokį, koks veikia mūsų gimnazijoje. Ir tapome projekto laureatais – visoje Lietuvos Respublikoje! Dabar mūsų savivaldos modelis bus siūlomas įgyvendinti visos Lietuvos mastu, kaip pavyzdinis. Tad gera žinoti, kad mūsų parlamentas yra vienas iš stipriausių visoje Lietuvoje”.

O štai kaip patys projekto „Kuriame Respubliką” organizatoriai atsiliepia apie palangiškius: „Palangos moksleiviai pasirodė labai lyderiaujantys bei motyvuoti. Jų nuomone, veiksmingo mokyklos savivaldos valdymo modelio sėkmėje svarbiausia motyvuoti bei gerai apmokyti klasių seniūnus”.

Priešingai nei Brigita, buvusi Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos parlamento pirmininkė Ona Labžentytė stengėsi tęsti senas tradicijas, atkurti anksčiau pradėtą veiklą. „Atgaivinau keletą senų renginių, tokių kaip „Mokyklos talentai”, kurie jau buvo pamiršti, atkūriau penkerius metus pamirštus „Metų apdovanojimus”. Pradėjau mokykloje vykdyti seniūnų tarybos susitikimus, ko iki tol nebuvo. Išrinkta buvau 2011 metais, tada buvau vos septintokė ir štai būdama dešimtoke aš perdaviau valdžią naujai pirmininkei – Donatai Šiaudvytytei”, – pasakojo O. Labžentytė.

Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkei Donatai Šiaudvytytei atrodo, jog savivaldoje svarbiausia yra stipri komanda. „Kadangi labai norėjau tapti pirmininke, tai visa atkeliaujanti atsakomybė ir darbai man nekelia baimės – man tai malonumas. Aš jau planuoju į priekį: artėja vienas renginys,tada dirbsiu prie jo, o po atostogų vesiu tarybai mokymus, nes noriu padaryti iš jų stiprią komandą, o tai ir yra svarbiausia”, – įsitikinusi D. Šiaudvytytė.

Buvusi Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Jonė Dobrovolskytė sako, jog jai nereikėjo daug vadovauti.

„Mano pirmininkavimas nebuvo sudėtingas, mes daug dirbom komandoje. Aš, kaip pirmininkė, mažai vadovavau, kadangi buvo nemažai tikrai imlių, supratingų ir šaunių jaunesnių klasių mokinių bei dešimtokų, viską sprendėme kartu. Pagrindiniai mūsų darbai buvo mokyklos renginiai: kalėdinis karnavalas, kūrybos dienos, mokytojų diena, įvairios akcijos, atrakcijos, žymių datų paminėjimai ir panašiai. Be jokios abejonės, stengėmės išspręsti mokykloje kilusias problemas, padėdavome mokiniams“, – sakė J. Dobrovolskytė.

Dabartinė šios mokyklos tarybos pirmininkė mano, jog pirmininkaujant svarbiausia yra stengtis gerai atstovauti mokinių interesams ir dirbti kaip komandai. Pirmininkei dabar labai svarbūs artėjantys renginiai. Ji nori, kad viskas pavyktų ir kad mokiniams nebūtų liūdna.

„Gruodžio 20 d. bus karnavalas, kurį organizuoja „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių taryba. Jo tema: televizijos laidos. Po karnavalo bus nakvynė mokykloje, kurioje galės miegoti mokiniai, turintys tėvų leidimus. Nakvynės metu bus žiūrimi filmai, sporto salėje žaidžiamas tinklinis, stalo tenisas, vedami žaidimai ir karaoke vakaras. Po svarbesnių renginių tarybos mokiniai sprendžia mokinių problemas ir stengiasi jiems pagerinti gyvenimą mokykloje. Planuojame įrengti mokinių kambarį, kuriame visi mokiniai galėtų pailsėti, tyliai pasėdėti per pertraukas”, – vardijo pirmininkė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Lietuvos draudimas“ tęsia „Apsaugok mane“ tradicijas: rugsėjį Palangos miesto savivaldybėje visi moksleiviai bus apdrausti.


Balandžio 9 dieną miesto Taryba įveikė savo darbo pusiaukelę – dar po dviejų metų, 2023 pavasarį, rinksime naują miesto Tarybą. Priminsime, kad šioje Taryboje Tėvynės Sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turi 15 iš 21 Tarybos mandatų. „Į Palangos savivaldos istoriją be abejonės įeis ir dviejų opozicinių frakcijų šioje Taryboje susikūrimas....


Antrajame teisinių žinių konkurso “Temidė” etape rungėsi moksleivių komandos, geriausiai įveikę pirmąjį – protų mūšio – etapą, kuris vyko Klaipėdos apskrities miestuose ir rajonuose. Antrajame etape - “Pabėgimo kambarys” - moksleiviai greičiau nei per 45 minutes turėjo “pabėgti” iš kambario, spręsdami įvairias užduotis...


Palangos miesto PK pareigūnai rugsėjo 24 – 25 dienomis prie kurorto mokyklų tikrino kaip eismo taisyklių reikalavimų laikosi į pamokas dviračiais ir paspirtukais atvažiuojantys moksleiviai. Per dvi dienas patikrinta apie pusšimtis dviratininkų, nustatyti 29 pažeidimai.


Gerbiami Palangos miesto savivaldybės darbuotojai, tarybos nariai, seniūne, seniūnaičiai, visuomeninių organizacijų lyderiai ir visi miesto gyventojai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Vietos savivaldos diena. Tai svarbi bendruomenės šventė, kadangi tik nuo mūsų visų priklauso, kokią savivaldą sukursime ir koks bus mūsų kurortas ateityje. Visiems linkiu daug naujų...


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, praėjusį penktadienį įvertintos ir apdovanotos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Pernai laimėjusi „Auksinę krivūlę“ švietimo srityje, šiemet Palanga liko be...


Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 20 | Rubrika: O man ne dzin

Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio...


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius