Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas Latvijos statybos apdovanojimuose: oro uosto rekonstrukcija pripažinta geriausiu inžineriniu projektu

Palangos tiltas, 2023-03-13
Peržiūrėta
1114
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas Latvijos statybos apdovanojimuose: oro uosto rekonstrukcija pripažinta geriausiu inžineriniu projektu

2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvijos metų statybos apdovanojimai) kategorijoje „Inžinerinio statinio rekonstrukcija“.

„Tokio masto ir specifikos objektuose net patį mažiausią darbą reikia iš anksto labai kruopščiai planuoti. Techniniai reikalavimai nepaprastai griežti, o procesui būtinos ne tik žinios, bet ir gerai organizuotas komandos darbas. Norėdami statybos darbus atlikti per nustatytus terminus ir tinkamai, oro uosto rekonstrukcijos procese dalyvavo apie 300 statybos specialistų iš Latvijos, Lietuvos ir Ukrainos. Vykdydami šį projektą mes sau kėlėme pačius aukščiausius reikalavimus ir tikrai nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mūsų komandos profesionalumą įvertino ir Latvijos konkurso žiūri, kuri skyrė pirmą Latvijos metų statybos apdovanojimo“ vietą“, – pasakoja „A.C.B.“ valdybos narė Anna Priščepa.

Palangos oro uosto rekonstrukcijos darbai buvo pradėti 2021 metais, o objektas perduotas eksploatuoti 2022 metais. Projektas buvo sudėtingas ne tik dėl aukštų kokybės reikalavimų, bet ir dėl labai trumpo termino. Darbams vykdyti oro uostas buvo uždarytas tik 45 dienoms. 

Vykdant rekonstrukcijos darbus buvo atnaujinta beveik 2,3 kilometro ilgio ir 45 metrų pločio kilimo-tūpimo takas, taip pat riedėjimo takas ir lėktuvų aikštelės, rekonstrukcijos darbai apėmė maždaug 470 000 kv.metrų plotą. Lygiagrečiai buvo atnaujintos ir oro uosto inžinerinės ir apšvietimo sistemos. 

Rekonstrukcijos metu signalinių žiburių sistema pertvarkyta taip, kad taptų efektyvesne ir draugiškesne aplinkai – senosios lempos pakeistos taupiais LED žiburiais. Atliekant šiuos darbus nutiestas maždaug 100 kilometrų ilgio kabelių tinklas ir įrengta daugiau nei 600 naujų žiburių. Įdiegus šiuos sprendimus, elektros energijos suvartojimas vien tako apšvietimui po rekonstrukcijos turėtų sumažėti maždaug 20 proc.

„Visus projekto darbus profesionaliai valdė, atliko didelė mūsų ir rangovo specialistų komanda, kuriai, tikiu, šis apdovanojimas bus nuveiktų darbų simbolinis įprasminimas“, - teigia Arnas Dūmanas, Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento direktorius.

Latvijos metų statybos apdovanojimai vyksta kasmet. Konkursas organizuojamas siekiant populiarinti saugius, kokybiškus ir estetiniu atžvilgiu kokybiškus pastatus ir statinius, kurie statomi Latvijos Respublikos teritorijoje arba už jos ribų, jei už projekto realizavimą atsakingi Latvijos piliečiai – statybininkai, projektuotojai, konstrukcijų gamintojai ir kt. 

Apie Lietuvos oro uostus

Daugiau naujienų - Lietuvos oro uostų svetainėje

Bendraukime Twitter arba Linkedin

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. 


Trečiadienį (birželio 22 d.) Palangoje lankęsi LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, vadovaujamo Mykolo Majausko, nariai domėjosi Šventosios uosto statybos darbų eiga.


Prieš pusantro mėnesio pradėta Palangos oro uosto aerodromo rekonstrukcija baigta. Jos metu įvykdyti visi planuoti darbai: atnaujintas lėktuvų kilimo ir tūpimo, riedėjimo takas, rekonstruotas orlaivių peronas, atnaujintos inžinerinės ir apšvietimo sistemos. Ketvirtadienį, spalio 19 d., po 45 dienas trukusios pertraukos, oro uostas atnaujins savo veiklą ir priims pirmuosius reguliarius...


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Rugsėjo 6 dieną keleiviams ir orlaiviams vartus užvers Palangos oro uostas – nuo tos dienos jo teritorijoje darbuosis statybinė technika (generalinis rangovas „A.C.B.“). Vos per maždaug pusantro mėnesio bus atnaujintos visos esminės oro uosto aerodromo dalys.


Praėjusių metų rudenį skelbtą Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri jau turi analogiškos patirties rekonstruojant Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną orlaivių riedėjimo taką, kai kurias perono dalis, o oro uosto...


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


„Palanga SPA LifeBalance“ įvertintas pasauliniu lygmeniu: šių metų sausį vienintelis iš Lietuvos viešbučių patekęs tarp finalininkų „WorldSpaandWellnessAwards 2018“ apdovanojimuose, vasario 25 d. šis šeimos viešbutis gavo geriausiojo titulą Rytų Europos kategorijoje. Nugalėtoją rinko kompetentinga tarptautinė komisija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius