Palangos pliaže rastos šerniukų gaišenos lieka mįsle – tyrimai ligos nepatvirtino

Palangos tiltas, 2022-11-09
Peržiūrėta
1448
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Lapkričio 3 dieną Palangos pliaže aptiktos aštuonios jūros skalaujamos šernų gaišenos. Kad toks reiškinys – itin retas ir neįprastas, pripažino tiek komunalininkai, tiek veterinarijos tarnybos atstovai. Manyta, kad šerniukai krito dėl Afrikinio kiaulių maro (AKM) – karščiuojantys norėjo atsigaivinti, tad ir atsidūrė vandenyje. Vis dėlto, šiandien gauti tyrimų rezultatai šią versiją paneigia.

„Šernai nesirgo AKM – visų mėginių atsakymas neigiamas“, – pirmadienio popietę 15min informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas. 

Apie tai, kad „Palangoje kone kas 100 metrų Baltijos jūroje mėtosi padvėsę 5 ar 6 šernai“, redakcijai lapkričio 3 dieną pranešė skaitytoja Justina. 

Vaikščiodama paplūdimiu ji aptiko ir nugaišusį ruonį.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius 15min patvirtino šerniukų kritimo Palangos pliaže faktą: „Išskirtinis atvejis, kad vienu kartu tiek kritusių rastume“.

Manyta, kad šerniukai krito dėl ligos, tad buvo iškviesta VMVT, paimti mėginiai. Iš viso paplūdimyje aptiktos 8 gaišenos.

„Vaizdas tikrai nėra įprastas. Įprastai gyvūnai nelenda į vandenį. Retas atvejis. Dėl ko jie taip elgėsi, galime tik spėlioti. Gali būti, kad jie buvo sergantys. Sergantys gyvūnai karščiuoja, nori atsivėsinti, juos troškina. Galbūt dėl to brido į jūrą. Bet tai tik spėlionės. Vakarų Lietuvoje vis dar tarp šernų pasitaiko Afrikinio kiaulių maro atvejų“, – tuomet teigė R.Gorbačiovas.

Pirminiai spėjimai nepasitvirtino. Lieka neaišku, kaip šerniukai atsirado paplūdimyje, kodėl lipo į jūrą ir nugaišo. 

Medžiotojai gaišenas išvežė utilizuoti.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 15-17 dienomis, Drevernoje ant Kuršių marių kranto įvyko 16-oji Klaipėdos universiteto (KU) organizuojama nacionalinė jūros mokslų ir technologijų konferencija „Jūros ir krantų tyrimai 2024“.


2024 m. gegužės 13 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Lapkričio 3 dieną Palangos pliaže aptiktos aštuonios jūros skalaujamos šernų gaišenos. 


Palangos „Kuršiai“ oficialiai paskelbė, kad prie komandos vairo lieka vyr. treneris Povilas Šakinis.


Palangos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. birželio 1 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Susirgimų COVID-19 skaičius Palangoje, kaip ir visoje šalyje, deja, auga – šiuo metu kurorte koronaviruso infekcija serga 106 asmenys, per praėjusią parą, antradienį, rugsėjo 14 d., nustatyti 22 nauji susirgimai. Siekiant išvengti šios pavojingos ligos, raginame gyventojus laikytis saugumo priemonių, o tuos, kurie dar nepasiskiepijo nuo COVID-19 ligos, skatiname suskubti tai padaryti.


Savivaldybė informuoja, kad vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. vasario 24 dienos įsakymu Nr. A1-209, profilaktiniai vienkartiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo.


Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą ragina neprarasti budrumo – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu. Paguodos žinia telefoninių sukčių apgautiems palangiškiams – vyksta ikiteisminiai tyrimai. Vadinasi, yra įtariamieji.


Šiandien įvykęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo posėdis buvo neregėtai karštas: dėl partijos kandidato Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje Palangos rinkėjai sudaro apie pusę visų rinkėjų, buvo diskutuojama dvi su puse valandos. Prezidiumas nepatvirtino Gedimino Valinevičiaus kandidatu į Seimą.


Nuolat skubėdami neretai pamirštame savo sveikatą. Atrodo, kad visas problemas išsprendžia gydytojo paskirta vaistų tabletė ar taip išpopuliarėję maisto papildai, todėl dažnai net nepastebime iš pasalų prislinkusios klastingos ligos, kurios požymių neišdavė nei simptomai, nei pati moderniausia instrumentinės diagnostikos įranga. Apie tai, kodėl svarbūs kraujo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius