Palangos policijos pareigūnai jau turi naujus namus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-12-22
Peržiūrėta
2353
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Garbūs svečiai perkirpo simbolinę juostelę.
Garbūs svečiai perkirpo simbolinę juostelę.

Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti rekonstruoti, ir netrukus juose galės pradėti kurtis pareigūnai.

Galės jaustis kaip savo namuose
Iškilmingą statybos darbų pabaigos šventę pradėjęs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pasidžiaugė, kad nuo šiol pajūrio kurorto policijos pareigūnai turės daug geresnes darbo sąlygas bei galės miestiečiams ir poilsiautojams teikti gerokai kokybiškesnes paslaugas.
„Šiandien – dviguba šventė. Visų pirma, jūs, Palangos policijos pareigūnai ir pareigūnės, tikrai esate nusipelnę dirbti kitokiomis nei iki šiol sąlygomis, kurios keldavo ne pasigėrėjimą, o pasibaisėjimą. Naujas pastatas – tam tikra valstybės padėka už jūsų kasdienį darbą, kasdienį vargą. Jis jau baigtas rekonstruoti ir iš išorės, ir iš vidaus. Tiesa, kol kas jis dar be tikrojo gyvybės pulso, bet artimiausiu metu pareigūnai jau galės persikelti“, – kalbėjo ministras.
Pasak S. Skvernelio, dabar Palangos žmonės ir kurorto svečiai turės galimybę miesto centre gauti tas paslaugas, kurias jiems teikia policijos pareigūnai.
Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pritarė ministrui. Jis kalbėjo, jog dabar, rekonstravus buvusį poilsio namų pastatą, naujose komisariato patalpose tapo gerokai jaukiau, o tai skatins policijos pareigūnus dirbti iš širdies, pagerinti darbo kokybę ir darbovietėje jaustis kaip savo namuose.
„Jau tampa gera tradicija, kad kasmet atidarome rekonstruotus arba naujai pastatytus komisariatus. Tai labai svarbu, kad ar nukentėjęs nuo piktavalių, ar dėl kitų priežasčių turintis kreiptis į policijos pareigūnus žmogus, atėjęs į komisariatą, nepagalvotų, jog pagalbos reikia ne jam, o tokiomis sąlygomis dirbantiems policijos pareigūnams. Kad nepagalvotų, jog į bėdą pakliuvo ne jis, o pareigūnai, dirbantys tokiuose pastatuose. Tikiu, kad Palangos pareigūnams tikrai šiandien didelė šventė. Linkiu, kad žmonės jus gerbtų, mylėtų, ir jumis pasitikėtų“, – kalbėjo L. Pernavas.

Patogu ir pareigūnams, ir gyventojams
Į šventę atvykęs Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus teigė, kad, policijos komisariatui persikėlus į miesto centrą, pareigūnams bus patogiau užtikrinti operatyvų reagavimą į įvykius, teigiamų pokyčių pajus ir kurorto gyventojai bei svečiai.
„Iki šiol policijos komisariatas buvo įsikūręs miesto pakraštyje, nuo centro nutolęs maždaug tris kilometrus. Tad gyventojams, ypač neturintiems savo automobilio, pasiekti policijos komisariatą nebuvo labai patogu. Šis komisariatas tarnaus ne tik policijos pareigūnams, bet ir Palangos bendruomenei, ir čia atvykstantiems svečiams. Visų palangiškių vardu dėkoju tiek finansavusiems šį objektą, tiek stačiusiems jį“, – sakė Š. Vaitkus.
Susirinkusius šventės svečius, statybininkus, Palangos PK pareigūnus pasveikino ir sėkmingų darbų palinkėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas. Jis padėkojo ne tik savo pažadus ištesėjusiems statybų rangovams – bendrovei „Irdaiva“, – bet ir daug dėmesio rekonstrukcijos darbams skyrusiam buvusiam Lietuvos policijos generaliniam komisarui S. Skverneliui ir kitiems Policijos departamento prie VRM darbuotojams.

Apžiūrėjo patalpas
Naująjį Palangos policijos komisariato pastatą palaiminus į šventę atvykusiam Telšių vyskupui augziliarui Jo ekscelencijai Linui Vodopjanovui buvo perkirpta simbolinė juostelė. Palangos policijos komisariato viršininko Alvydo Katkausko lydimi garbūs svečiai bei į ceremoniją atvykę palangiškiai turėjo galimybę apžiūrėti rekonstruotąjį pastatą – nuo kabinetų, kuriuose jau pradedami montuoti baldai iki grotuotų laikinojo sulaikymo kamerų bei sunkiomis plieno durimis užrakinamų areštinių.
Pasak A. Katkausko, galima džiaugtis ne vien pagerėsiančiomis pareigūnų darbo sąlygomis – policijos pareigūnai galės greičiau atvykti į įvykio vietas, o ir palangiškiams bus daug patogiau atvykti į komisariatą.
„Pirmieji įkurtuves naujajame pastate sausio pabaigoje švęs Migracijos tarnyba bei Prevencijos skyrius. Paskutinieji įsikels kriminalistai“, – sakė A. Katkauskas.
Kol kas pastato viduje dar vyksta smulkūs apdailos darbai.
„Privalėjau įkurtuvių nekantriai laukiančius pareigūnus iki Naujųjų metų pakviesti į naujojo komisariato vidų“, – sakė pagal sutartį iki kitų metų balandžio 5 dienos visus darbus atlikti privalančios bendrovės „Irdaiva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Vitas Lopinys.

Sveikinimai ir dovanos
Apžiūrėję rekonstruotas patalpas svečiai susirinko į aktų salę. Čia skambėjo sveikinimo kalbos, linkėjimai. Palangos policijos pareigūnus sveikino Seimo narys Pranas Žeimys, Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės, Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovai.
Neapsieita ir be dovanų – generalinis komisaras L. Pernavas A. Katkauskui įteikė laikrodį, kad šis skaičiuotų jau nebe rūpesčio dėl komisariato rekonstrukcijos, o kiek įmanoma ramesnio darbo valandas, o Palangos meras Š. Vaitkus įteikė austą Palangos herbą.
Visi naujojo Palangos policijos komisariato pastato atidarymo iškilmėse kalbėję svečiai pasidžiaugė, kad dabar pareigūnai bus arčiau miesto gyventojų. Dabartinis kurorto policijos komisariatas yra įsikūręs Vytauto gatvės pradžioje, nuo kurio iki miesto centro – net 4 kilometrai.
Kasdien po keliolika kartų į komisariatą važinėdami policininkai veltui eikvojo brangų kurą, nepatogumai kamavo ir miesto gyventojus, nes iki komisariato nevažiavo visuomeninis transportas.
Tiesa, nemažas atstumas iki centro buvo savotiška papildoma bausmė pažeidėjams, kurie atvežti į komisariatą atgal į miestą gaudavo pėdinti pėsčiomis.
Naujas policijos komisariatas įsikūrė kurorto centrinėje dalyje – Ganyklų gatvėje, rekonstravus buvusį valstybinės įmonės „Baltijos“ poilsio namų administracijos pastatą.
Naujojo komisariato plotas siekia apie 2 tūkst. kvadratinių metrų, erdviuose ir šviesiuose kabinetuose dirbs per 70 pareigūnų. Įrengtos patogios sulaikymo kameros, poilsio patalpos darbuotojams, garažai tarnybiniam transportui.
Bendra policijos komisariato pastato rekonstrukcijos projekto sąmata siekia beveik 5,3 mln. litų. Statybos darbai finansuojami iš Policijos departamento lėšų.

Jūsų komentaras:

Burbulas... 2014-12-25 08:46 (. / IP: 86.100.63.40)
kiek bezdelninkų sulėkė.. - tą šniūrą reikėtų panaudoti kitur..Jokia čia šventė-kai Lietuvos kriminalinė padėtis apgailėtina...Vien iš už krūmų rinkimas baudų- neišgelbės!..

Taip pat skaitykite

Per policijos reidą Palangoje įkliuvęs vienas Žemaitijos gyventojas, kuriam pareigūnai nustatė lengvą girtumo laipsnį, liko nenubaustas, nes policijos tyrėjai nesugebėjo įrodyti jo kaltės.


Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. 


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, taip pat ir palangiškiai pareigūnai, netrukus į tarnybą važiuos naujaisiais „Seat Leon Sportstourer" automobiliais, kurie yra universalūs, modernūs, kokybiški, ekonomiški ir greiti. Automobiliuose sumontuota visa sklandžiam pareigūnų darbui reikalinga įranga, yra vieta kompiuteriui ir...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Šiandien įprasta manyti, kad emigracija išskiria šeimas, išvykę išsilavinę tautiečiai svetimose šalyse dirba nekvalifikuotus darbus, o į tėvynę atvyksta nebent pailsėti ar aplankyti čia pasilikusių artimųjų, tačiau grįžti čia gyventi nenori. Almos ir Valentino Gruzdžių šeima – gražus pavyzdys, paneigiantis šį stereotipą:...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Žiemą kai kuriose Palangos gatvėse buvo pastatyti eismą ribojantys ženklai, kad komunalininkai galėtų lengviau nuvalyti gatves. Daugiausia ženklų buvo pranešančių apie vienpusį eismą, tačiau pažeidinėjančių šiuos ženklus buvo ne vienas ir ne keli, o ženkliai daugiau. „Tikrai daug žmonių pažeidinėja šiuos laikinus kelio ženklus, tačiau mes jų bausti negalime, kadangi Palangos savivaldybė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius