Palangos pradinėje mokykloje vykdytas prevencinis projektas „Jausmų spalvos“ (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-10-21
Peržiūrėta
985
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pradinėje mokykloje vykdytas prevencinis projektas „Jausmų spalvos“ (FOTO GALERIJA)

Rugsėjo-spalio mėnesiais Palangos pradinėje mokykloje vyko prevencinio projekto „Jausmų spalvos“ veiklos, kurias sumanė ir įgyvendino švietimo pagalbos specialistės psichologė Monika Kalinina ir socialinė pedagogė Josana Viržintienė.

 „Jausmų spalvos“ – tai prevencinės programos „Bendraukime be sienų“ tęsinys, kurios metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į mokyklos bendruomenės narių emocinę savijautą.

 Šio projekto tikslas – padėti vaikams išreikšti jausmus, neigiamas emocijas, sumažinti įtampą mokiniams, turintiems bendravimo ir elgesio bei emocijų sunkumų, pasitelkus dailės terapijos metodą. Kūrybiniame procese mokinai plėtė savo pažintines kūrybines galimybes – toks procesas teigiamai įtakojo vaikų emocinę savijautą. 

Projekto pradžioje mokiniai kartu su mokyklos psichologe Monika diskusijų metu kalbėjo apie emocijas ir jausmus, jų išreiškimo būdą ir svarbą. Mokiniai kartu su socialinė pedagogė Josana mokėsi spalvų liejimo akrilu ant drobės meno technikos, kurią naudojo kurdami abstrakčius savo pačių paveikslus, išreikšdami savo jausmus, emocijas, maišydami įvairių spalvų gamą, atspindinčią jų dabartinę emocinę savijautą. Projektą užbaigė nuotaikinga ir spalvinga mokinių kūrybinių darbų paroda „Jausmų spalvos“. Vaikų kurti paveikslai suteikė jaukumo bei šilumos mokyklos erdvei ir džiugino kitų mokyklos bendruomenės narių akis. Mokiniai už kūrybines pastangas buvo apdovanoti prizais – žaismingais rašikliais.

Dėkojame visiems projekto dalyviams. „Kiekvienas iš mūsų į savo kūrinį įdeda dalį savęs“ (Montenis, Mišelis de.Esė). 

Josana Viržintienė, vyresnioji socialinė pedagogė   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2022 m. birželio 6 - 12  d. per visoje apskrityje Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 290 KET pažeidimų, tarp jų – net 16 neblaivių vairuotojų.


Palangos pradinėje mokykloje stengiamasi sukurti mokyklos erdves bei organizuoti ugdomąsias veiklas taip, kad mokiniai kuo daugiau galėtų įsitraukti į ugdymąsi patys, patirti bei išgyventi realią situaciją.


Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė 2021 m. spalio - lapkričio mėn. dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialiniame-meniniame projekte „ Skirtukas knygai 2021“ (toliau-projektas), kurį organizavo Kauno menų darželis „Etiudas“. Projekto tikslas – suburti respublikos ugdymo įstaigas paminėti Draugo dieną , kuriant skirtuką knygai.


Rugsėjo-spalio mėnesiais Palangos pradinėje mokykloje vyko prevencinio projekto „Jausmų spalvos“ veiklos, kurias sumanė ir įgyvendino švietimo pagalbos specialistės psichologė Monika Kalinina ir socialinė pedagogė Josana Viržintienė.


Tarptautinio dainų ir šokių festivalio „Mano tėviškės spalvos“ tradicijos Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje brandinamos nuo 2007 metų. Jo sumanytojas – renginių vedėjas, pedagogas, Rygos lietuvių tautinių šokių kolektyvo „Bijūnas“ vadovas Rolandas Žalnierius.


Spalio 9 d. rytą Palangos pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai pradėjo sveikais avižinės košės pusryčiais. Akcija skirta Pasaulinei košės dienai paminėti. Į ją įsijungė net 56 tūkstančiai Lietuvos pradinukų. Paskanavę kvapnios avižinės košės su persikais, obuoliais, miško uogomis, mokiniai susipažino su knygelės „Košės diena“ veikėjais...


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius