Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-04-19
Peržiūrėta
357
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Greitosios medicinos pagalbos ekipažai vėl varžysis Palangoje
Šiųmetės Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės rengiamos jau dvyliktą kartą. Antrus metus iš eilės šis įspūdingas reginys smalsuoliams bei ypač reikalingas renginys medikams vyks Palangoje gegužės 17-19 d. Iš viso žaidynėse ketina dalyvauti 24 komandos iš Lietuvos ir 5 užsienio medikų komandos iš Estijos, Kazachstano, Ukrainos. Dalyvių skaičius šiemet taip pat įspūdingas – didžiausio Lietuvos kurorto gatvėse išvysime apie 250 dalyvių.

Paskelbta atranka į mados festivalį
Kviečiami jaunieji, 14-20 metų, dizaineriai dalyvauti atrankoje į jaunimo alternatyvios mados festivalį „IKRA MADA KILiMAS“, kuris įvyks 2018 m. rugsėjo 8 d. Palangoje. Konkurso dalyvius atrinks ir geriausias 3 kolekcijas įvertins profesionalūs dizaineriai. Daugiau informacijos rasite „Facebook“:
https://www.facebook.com/events/2039542896297439/. Atrankos anketa:https://goo.gl/k4RfSJ

Seimas pradėjo svarstyti Šventosios jūrų uosto valdymo klausimą
Seimas pradėjo svarstyti susisiekimo ministro Roko Masiulio pristatytas Šventosios valstybinio jūrų uosto ir Žemės įstatymų pataisas (projektai Nr. XIIIP-1933, Nr. XIIIP-1934), kuriomis siekiama pertvarkyti Šventosios valstybinį jūrų uostą į ne valstybinį, o jo valdymą patikėjimo teise perduoti Palangos miesto savivaldybei. Anot pasiūlymo iniciatorių, toks Šventosios valstybinio jūrų uosto reorganizavimas turėtų teigiamą įtaką jo administravimui, būtų operatyviau sprendžiamos regioninės problemos.
Priėmus pataisas, Šventosios jūrų uosto žemę, akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdytų, naudotų ir ja disponuotų Palangos miesto savivaldybė. Pasak ministro, numatoma, kad Šventosios jūrų uosto naudojimo taisykles ir Šventosios jūrų uosto laivybos taisykles tvirtintų Palangos miesto savivaldybės taryba.
Šiuo metu Šventosios valstybinio jūrų uosto įstatyme nustatyta, kad Šventosios valstybinis jūrų uostas yra Lietuvos valstybės nuosavybė, o jo steigėja yra Vyriausybė.
Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 93 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete, papildomu – Kaimo reikalų ir Aplinkos apsaugos komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 22 d.

Savivaldybėje – palangiškio tapytojo Jono Vaišės darbų paroda
Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112), antrojo aukšto fojė, atidaryta palangiškio tapytojo Jono Vaišės (1938-04-16 – 2013-10-09) darbų paroda. Ji skirta menininko 80-osios gimimo metinėms pažymėti. Savivaldybės fojė papuošė devyni tapytojo darbai. Juos parodai parinko menininko žmona Gražina Vaišienė. „Tai – paskutiniu jo gyvenimo penkmečiu sukurti darbai. Šie paveikslai kurį laiką buvo eksponuojami miesto viešojoje bibliotekoje. Dabar, minint J. Vaišės 80-ąsias gimimo metines, norėjosi menininko darbus dar kartą parodyti Palangos visuomenei“, – sakė G. Vaišienė.
J. Vaišė labai mėgo gamtą, tad tapė peizažus, savo darbuose jis įamžino ir jūrą, Palangą. Dailininkas yra surengęs autorines parodas Palangoje, Klaipėdoje, Plungėje, Kretingoje. Šio menininko paveikslai plačiai pasklidę ne tik po Lietuvą, bet ir po užsienį. Palangos miesto savivaldybės administracijos antrojo aukšto fojė J. Vaišės darbai bus eksponuojami iki gegužės 18 dienos.

Balandžio 21 d. – žygis „10 000 žingsnių aktyvumo ir pažinimo link“
Minint sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metį, balandžio 21 d. 11 val. kviečiami visi Palangos miesto gyventojai ir ne tik į žygį, kurio metu laukia 5 stotelės. Stotelėse vyks mankštos, atpalaiduojamieji ir kvėpavimo pratimai, varžybos, masinis šokis „flashmob“, žaidimai ir kt.
Laukia prizai ir atminimo dovanėlės. Rinktis reikia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriuje (Gedimino g. 5, Palanga). Būtina išankstinė registracija tel. 8 687 42358, el. p. [email protected]

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai Palangoje
2018 m. balandžio 23-29 d. visoje Lietuvoje jau aštuonioliktąjį kartą pažymima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „KARTU MES KURIAME ATEITĮ“. Palangos viešoji biblioteka savo lankytojams dovanos įspūdingą šventinę savaitę.
Balandžio 24-25 dienomis kviečiame į mokymus „Išmanieji įrenginiai ir jų galimybės“, kurių metu, atsižvelgiant į lankytojų pageidavimus, bus supažindinama su išmaniųjų įrenginių specifika, naudojimosi subtilybėmis ir galimybėmis. Būtina užsiregistruoti iš anksto, galima atsinešti savo išmanųjį įrenginį arba naudotis bibliotekos turimomis planšetėmis. (Interneto skaitykla)
Balandžio 26 d. 18 val. kino projekto „Izraelio kinas tavo mieste“ trilerio „Betliejus“ (2013, rež. Yuval Adler) peržiūra bibliotekos renginių salėje. Kino juosta – Venecijos kino festivalio Venecijos dienų programos pagrindinio prizo ir 6 aukščiausių Izraelio kino Oskarų „Ophir“ laimėtoja. (Renginių salė)
Balandžio 27 d. 12 val. bibliotekos mažuosius bičiulius, lankytojus ir skaitytojus drąsiai leistis į beribes vaizduotės padanges ir kūrybinėse dirbtuvėse išsiaiškinti kaip atsiranda knygos ir kiek žmonių prisideda prie to, kad jos atsirastų, kviečia garsus grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas Kęstutis Kasparavičius. (Renginių salė)
Balandžio 27 d. 16.30 val. kviečiame į susitikimą su rašytoja, poete ir muziejininke Aldona Ruseckaite. Talentingai ir įdomiai propaguojamų lietuvių rašytojų biografinių romanų autorė gerai žinoma mūsų bibliotekos skaitytojams. Neseniai savo gerbėjus nudžiuginusi ilgai brandintu romanu, skirtu literatūros klasikui V. Mačerniui, autorė pristatys jį mūsų bibliotekoje. Knygoje – daugybė atsiminimų, laiškų, kūrybos fragmentų, laikmečio istorijos momentų. (Renginių salė)
Balandžio 28 d. 14 val. Palangos „Grubusis“ teatras pristatys spektaklį „Laikykis, Vydūne!“, skirtą Vydūno 150-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui. Scenarijaus autorius ir režisierius Virginijus Milinis. (Palangos Šventosios pagrindinė mokykla)
Bibliotekų savaitės metu eksponuojamos parodos:„Dingusi Palanga“. Senųjų fotografijų reprodukcijos iš įvairių privačių kolekcijų, Kretingos muziejaus, Palangos Kurorto muziejaus, Palangos viešosios bibliotekos kraštotyros fondo. (Parodų salė); Guodos Korsakaitės eksperimentinė tapybos darbų paroda „Jiems“ – maža, asmeninė dedikacija ir padėka Jiems – kompozitoriams, rašytojams ir jūrai, jos amžinajai muzikai. (Skaityklos salė); Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Ką ošia medžiai“. (Interneto skaitykla). Spalvingos vaikų darbų parodos vaikų literatūros skyriuje: Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ paroda „Draugystės receptas“; mokytojos Rimos Baukaitės auklėtinės Viktorijos Nevulytės personalinė darbų paroda „Kelionė erdve“ ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ mokinio Ryčio Šimkaus darbų paroda „Kelias“.

Gimnazistai – projekte ,,Žydų literatūros puslapius atvertus“
Balandžio 11 d. Palangos senosios gimnazijos teatro studija „Kuprinė“ (vadovė – dramos mokytoja Rimtautė Radzevičienė) dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje surengtame jidiš literatūros spektaklių festivalyje „Žydų literatūros puslapius atvertus“. Jis vyko Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre. Teatro studijos dalyviai taip pat dalyvavo to paties pavadinimo respublikiniame projekte. Jo metu susipažino su litvakų rašytojų, rašiusių jidiš kalba, kūryba. Mokiniai, skaitydami jidiš rašytojų kūrinius ne tik sužinojo apie Lietuvoje nepelnytai primirštą be galo turtingą jidiš literatūrinį palikimą, bet praturtino žinias apie Lietuvos žydų gyvenimą, tradicijas, mąstymo ypatumus bei gyvenimo būdą. Gimnazijos teatro studija pasirinko M. Kulbako poezijos kūrinius ir pagal juos pastatė spektaklį „Nebylystė“. Anot vadovės R. Radzevičienės, spektaklio idėja – sukurti mūsų Žemėje tvyrančią amžiną nesaugumo nuotaiką. Dar 1970 metais lietuvių poetas A. Mikuta rašė: ,,Pasaulis tragiškas kaip dar nesprogusi mina, kuri klajoja po maištingus vandenynus...“ Šio eilėraščio eilutės spektaklyje skamba lyg malda dabartinių gimnazistų lūpose.
Baigiamasis projekto „Žydų literatūros puslapius atvertus“ renginys vyko balandžio 11 dieną – Yom Hashoah dienos išvakarėse. Yom Hashoah yra hebrajų kalbos trumpinys, reiškiantis Holokausto kankinių ir didvyrių atminimo dieną.
Projekto organizatoriai, Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Geros valios fondas, siekė iš nepelnytos užmaršties bent mūsų atmintyje prikelti Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusias žydų bendruomenes, kurios kūrė Lietuvos valstybę ir tikėjo, jog čia jų namai bei jų ateitis.

Palangos senosios gimnazijos bibliotekos vedėja Aurelija JAZBUTIENĖ

Dovydas Žemaitaitis – tarp geriausių ekonomikos ir verslo olimpiadoje

Balandžio 7 dieną Vilniaus universiteto Kauno fakultete įvyko jau 24-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada, kurioje dalyvavo 81 mokinys iš Lietuvos miestų ir rajonų. Tarp jų – ir Palangos senosios gimnazijos II klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis. Jis konkurse užduotis atliko kartu su metais ar net dvejais už save vyresniais garsių Lietuvos mokyklų, gimnazijų ir licėjų mokiniais ir iškovojo garbingą ketvirtąją vietą. Paklausus, kas labiausiai motyvuoja jį siekti tokių aukštų rezultatų, būti geriausiu ekonomikos srityje, Dovydas atsakė, kad jį skatina olimpiadoje įgyjama patirtis bei žinios, kurios galbūt mažiau akcentuojamos mokyklinėje programoje. Anot Dovydo, laimėti ekonomikos ir kitas olimpiadas jam padeda pasitikėjimas savimi, loginis mąstymas, intuicija bei, žinoma, sėkmė. Ekonomistu būti jis neplanuoja, bet galvoja apie nuosavą verslą, ir žinios, kurias jis įgyja dabar, dalyvaujant olimpiadose ir konkursuose, ateityje turėtų praversti. Dovydui olimpiados užduotys pasirodė sunkokos, tačiau įveikiamos, šiek tiek pritrūko praktikos, kurios jis tikisi įgyti ateityje. Šioje olimpiadoje taip pat dalyvavo ir nuo laimėtojų nedaug atsiliko IVA klasės mokinys Edgaras Nausėda. Olimpiadai mokinius ruošė ekonomikos mokytoja metodininkė Rasa Abelkienė.

Palangos senosios gimnazijos IIIC klasėDeimantė VAIČIŪTĖ

Bibliotekoje filmo apie homeopatiją pristatymas
Kasmet balandžio mėnesį Pasaulinė informavimo apie homeopatiją organizacija (WHAO) skelbia savaitę, skirtą jos įkūrėjo Samuelio Hanemano gimimo dienai atminti ir homeopatijai populiarinti.Balandžio 20 d. 16.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje gydytoja Andželika Karpovičpristatys šių laikų labiausiai prieštaringai vertinamą medicinos sritį bei amerikiečių režisierės Laurel Chiten filmą „Tik vienas lašas“ .
Anot režisierės Laurel Chiten, šis filmas tarsi leidžia homeopatijai tarti „savo žodį“ ir kviečia žiūrovus patiems susidaryti nuomonę iš viso to, ką jie matys ir girdės.

„Tapk krepšinio žvaigžde“
Balandžio 16 d. Palangos sporto centro arenoje šėlo mažosios sportininkės. Lietuvos Moterų krepšinio lygos antrus metus vykdomas projektas „Tapk krepšinio žvaigžde“ ir vėl atvyko į mūsų miestą. Projekto tikslas – skatinti mergaites sportuoti ir lankyti krepšinio treniruotes.
Susitikti su projekto koordinatore, garsia krepšininke Rima Valentiene susirinko visos treniruotes lankančios žaidėjos. Mergaitės noriai vykdė įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių žaidėjų A. Naidėnienės, G. Šniokaitės, G. Paulauskaitės, S. Kaupytės nurodymus. Treniruotės metu palangiškės žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo metimų varžybose. Mergaitės ne tik sportavo, bet ir gavo dovanų.

Trenerė Daiva MAŽIONIENĖ

Palangoje išrinktas saugiausias darželis
Siekiant nuo mažens ugdyti vaikų saugaus eismo įgūdžius, skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių ir policijos bendradarbiavimą, antrą kartą, balandžio 10 d., buvo organizuotas Palangos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų konkursas Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos salėje. Policijos organizuotame renginyje dalyvavo penkių lopšelių-darželių auklėtinių komandos.Į konkursą atvykęs policijos bičiulis Amsis vaikus džiugino bendru šokiu ir pokštais. Greičiausiai judėti, sudėti dėliones ir sumaniausiai atsakyti į svarbius jų saugumui klausimus pavyko Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ komandai.Nugalėtojai buvo apdovanoti pliušiniais policijos bičiuliais Amsiais, prizininkai – diplomais, ir visi dalyviai – dovanėlėmis. Pirmosios vietos laimėtojų komandai buvo įteikta pereinamoji taurė bei lentelė, žyminti apie saugiausią Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigą 2018 metais.

Jurgita RINKEVIČIENĖ
Palangos policijos komisariatas

Komisijos patarimas Elenai Kuznecovai
Palangos miesto savivaldybės Etikos komisija, įvertinusi tyrimo dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Elenos Kuznecovos elgesio atitikties Lietuvos Respublikos viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms medžiagą, 2018 m. balandžio 10 d. priėmė sprendimą nefiksuoti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimo bei rekomenduoti Palangos miesto savivaldybės tarybos narei E. Kuznecovai ateityje griežtai laikytis Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto bei 11 straipsnio 1 ir 2 dalyje nustatytų reikalavimų. Primename, kad „Palangos tiltas“ rašė, kad ji prieš pustrečių metų svarstant sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo mieste, nenusišalino nuo balsavimo, nors kaip UAB „Palangos vandenys“ akcininkė turėjo tai padaryti.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius