Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010-12-07
Peržiūrėta
1338
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.

 

Perkūnija žiemą – ne retas reiškinys pajūryje

Kalėdinės eglutės įžiebimo metu palangiškius ir atvykusius miesto svečius nustebino ne sniego lavina, nesiliovusi kritusi ant jų, tačiau ėmusi griausti perkūnija. Ji pasigirdo ir savaitei prasidėjus. Žiemos metu toks reiškinys, atrodo, retas ir tikrai netikėtas, tačiau, kaip papasakojo Meteorologinių prognozių skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė, žiemą prie jūros išgirsti perkūniją – ne toks ir stebinantis dalykas. „Tai – susidariusių labai galingų debesų padarinys. Pirmadienį jūra buvo šilta – 8 laipsniai šilumos, o oro temperatūra siekė 8 laipsnius šalčio, todėl susidarė terminis skirtumas“, - teigė I.Marcinonienė.

 

Palangoje – keletas ŽIV infekuotų gyventojų

Lietuvoje nuo 1991-ųjų metų gruodžio 1-ąją minima Pasaulio kovos su AIDS diena. Tądien visame pasaulyje organizuojamos įvairios akcijos tam, kad padidinti informuotumą apie ŽIV/AIDS.  Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Vilijos Pečkauskienės duomenimis, Lietuvoje nuo 1988 iki 2010 metų spalio buvo užregistruoti 1675 ŽIV atvejai, Klaipėdos apskrityje – 478 atvejai, iš jų Palangoje – 5. ŽIV dažniausiai užsikrečia vyrai, vyraujantis amžius – 20-44 metai.

Daugiausiai virusu užsikrečiama vartojant nesaugius intraveninius narkotikus, tai yra, nešvarias adatas, švirkštus, kuriais buvo švirkščiami intraveniniai narkotikai (75 proc.), 17 procentų žmonių užsikrėtė per lytinius santykius. Visiems žmonėms primenama saugotis ir taip išvengti ŽIV ir AIDS – saugotis lytinio akto metu, tikrinti kraujo donorus dėl ŽIV, naudoti apsaugos priemones kontaktuojant su krauju, jo produktais, sterilizuoti patikimus instrumentus (adatas, švirkštus, vartojant narkotikus naudoti vienkartinius švirkštus ir adatas, ŽIV infekuotos moterys nėštumo metu turi vartoti viruso dauginimąsi slopinančius vaistus, gimdyti atliekant cezario pjūvio operaciją ir nežindyti kūdikių.

 

Pirkimo – pardavimo kvitus galės atsispausdinti patys

Klaipėdos AVMI informuoja, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. verslo liudijimus įsigiję gyventojai prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitus (FR0508 forma) nemokamai gali atsispausdinti iš Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklalapio adresu http://www.vmi.lt/lt/?itemId=21569 arba įsigyti blankų leidyklų parduotuvėse. VMI primena, kad gyventojai, įsigiję prekybos verslo liudijimus, parduodami prekes gyventojams, įsigijusiems prekybos verslo liudijimus, privalo išrašyti kvitus, o kitiems pirkėjams kvitai išrašomi jų pageidavimu.

 

LKF taurės turnyre „Naglis“ pralaimėjo „Techasui“

Praėjusį sekmadienį Palangos krepšinio komanda „Naglis“ Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre susitiko su Panevėžio komanda „Techasas“ ir jai nusileido rezultatu 79:66. Taip baigėsi LKF taurės turnyro I etapas. Panevėžiečiai tapo paskutiniaisiais II etapo dalyviais. Pirmąsias rungtynes buvo laimėję kurorto krepšininkai (84:78). Palangos ekipoje rezultatyviausias buvo Laurynas Mikalauskas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius, Vilmantas Dilius surinko 12 taškų, o Chrisas Lowe – 11, jis atkovojo 7 kamuolius.

 

„Palangos vėtrungė“ – vėl televizijos projekte

Palangiškiai šokėjai „Palangos vėtrungė“ šeštadienį vėl mojo iš televizijos ekranų. Šokių projekte „Šok su manim“ jie savo talentą demonstravo jau antrą kartą, palikdami dar gilesnį įspūdį. Trenerių Birutės Gikarienės ir Girėno Lekio mokomi šokėjai geba palikti neišdildomų akimirkų, kurių vis norisi daugiau.

Pirmąjį kartą nuvykę į Vilnių ir dalyvavę tiesioginio eterio metu „Palangos vėtrungės“ šokėjai puikiai atliko savo vaidmenį ir sulaukė pasiūlymo toliau bendradarbiauti. Nuolat laurus skinanti įvairiuose projektuose šokių grupė neliko nepastebėta, tad vėl leidosi į kelionę, taip tik dar labiau garsindama Palangos vardą.

 

Atvirukai paštu vėl tapo populiarūs

Palangos „Jūros paštas“ informavo, kad prieš šventes žmonės siunčia daugiau siuntų bei laiškų. Ypač prieš Kalėdas žmonės siunčia sveikinimų atvirukus paštu - tai tapo vėl labai populiaru. Kaip pastebėta, kasmet siunčiančiųjų sveikinimus nemažėja - skaičius išlieka panašus. „Jūros pašto“ duomenimis ypatingai daug įmonių siunčia sveikinimus savo lojaliems klientams.

.

Antikorupcinis seminaras ligoninės darbuotojams

Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba rengia antikorupcinio švietimo seminarą Palangos reabilitacijos ligoninės darbuotojams. Renginio metu STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas  skaitys paskaitą „Antikorupcinė politika: teorija ir praktika“,  pristatys Lietuvos antikorupcinės politikos gaires, naujausias antikorupcines iniciatyvas medicinos srityje, Nacionalinės kovos su korupcija programos nuostatas, diskutuos korupcijos prevencijos klausimais. Seminaras vyks  Palangos reabilitacijos ligoninėje (Vytauto g. 153, Palanga). Pradžia – 16 val.

 

„Metų Kultūros šviesulio“ rinkimuose – 5 kandidatai

Lietuvos radijo „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ renka 2010-ųjų Metų kultūros šviesulį – žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Pagal klausytojų laiškus išrinkti ir skelbiami penki kandidatai.

Danutė Budrytė-Samienė – Jurbarko Kultūros centro direktorė, Konstantino Glinskio teatro režisierė, Audrys Karalius – kaunietis architektas, architektūrinių ir tarpdisciplininių renginių organizatorius bei kuratorius, Marytė Matevičienė – Šilutės rajono Bikavėnų „Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro“ direktorė, gražiausios rajone respublikinės kaimo kapelų šventės „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ įkūrėja ir palangiškis Nerijus Stasiulis – Palangos kultūros centro direktorius, kuris atgaivino tradicinius kurorto renginius naujais akcentais, kuria ilgalaikius kultūrinės traukos objektus ne sezono metu: žiemą – ledo skulptūrų, Baltijos jūros šalių Kalėdų, pavasarį – velykinių margučių alėją.

 

Susitiko su broliu Benediktu

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre į susitikimą pakvietė brolis Benediktas. Jame dalyvavo Palangos pedagogai, panorę pajusti artėjančių švenčių dvasią. Neveltui popietė buvo pavadinta „Gyvenkime gerumu ir viltimi“. Kaip paminėjo brolis Benediktas, būdamas jaunas jis ne itin reaguodavo į posakį, jog mylėtume vieni kitus, tačiau laikui bėgant jis pats vis mieliau ištaria šiuos žodžius. Gėrio visuomet trūksta, norisi jo kuo daugiau pajusti nors prieš šventes, tokiu tikslu ir buvo kviestas brolis. Jis taip pat papasakojo ir apie onkologinį centrą Klaipėdoje, kuriame uoliai dirbama su žmonėmis, kurie praranda viltį gyventi.

 

A.Sendrauskas pristatė savo knygą

Pirmadienį V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje fotomenininkas Adas Sendrauskas pristatė savo sudarytą knygą „Palanga. Dailės įžvalgos“. Į susitikimą atvyko palangiškiai ir mokyklos bendruomenės nariai, panorę sužinoti, kokia gausi Palanga menininkų atžvilgiu. A.Sendrauskas supažindino ir su kurorto istorija bei tais, kurie visokeriopai puošia miestą ir palieka ilgaamžį prisiminimą. „Palanga nėra didelis miestas, tačiau kiek daug jame menininkų, jų – apie 60“, - patikino A.Sendrauskas, laikydamas rankoje vertingą knygą.

 

Žiemą užmiršo naujas gatves

Rytų kvartale gyvenanti laikraščio skaitytoja skundėsi, kad šiemet nutiestos Rudens ir Žaros gatvės žiemą buvo užmirštos. „Į gatves sudėjo ne vieną milijoną litų, nutiesė šaligatvius, o žiemą jais praeiti neįmanomą – visi užsnigti, todėl žmonės eina gatvėmis. Ar komunalininkai negali kartais ir į šias gatves atvažiuoti, sniegą nuo šaligatvių nustumti?“ – klausė palangiškė. Prašome Palangos komunalininkus redakciją informuoti, kodėl tai nėra daroma iki šiol.

 

Įsilaužė į automobilį

Sekmadienį komisariate užregistruotas Elektrėnų gyventojo V.L., gim. 1958 m., pareiškimas, kad gruodžio 5 dieną 11 val., Karklų g. esančio namo kieme sugadinus automobilio „Honda CRV” vairuotojo pusės priekinių durelių  ir užvedimo spyneles, iš automobilio  pavogtas vyriškas švarkas ir trys plaukų kirpimo mašinėlės. Žala – 1139 litai.

 

Pavogė suoliukus

Pirmadienį į policijos komisariatą kreipėsi ,Palangos botanikos parko direktorius ir pranešė, kad lapkričio 22 dieną pastebėjo, jog iš Botanikos parko teritorijos pavogti du suoliukai. Žala – 2184 litai.

 

Suklastojo parašą

Spalio 26 dieną į policijos komisariatą kreipėsi Jonavos rajono gyventojas  R.K., gim. 1964 m., ir pranešė dėl galimai suklastoto jo parašo, kurio pagrindu buvo sudarytos sutartys 2007 metų lapkričio 9 dieną ir 2007 metų lapkričio 10 dieną bei sutarčių priedai su AB „TEO LT“ dėl fiksuoto telefono ryšio paslaugų teikimo, interneto paslaugų užsakymo, skaitmeninės televizijos retransliavimo paslaugų užsakymo. R.K. nurodo, jog pagal neva jo sudarytas sutartis, paslaugos turėjo būti teikiamos adresais Palangoje, Zanavykų g. ir Malūno g. esančiuose pastatuose. Taip pat pareiškėjas nurodo, jog jis nėra sudarinėjęs ar pasirašęs jokių sutarčių su AB „TEO LT” dėl paslaugų teikimo Palangos mieste. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 30 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 11 21 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius