Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010-12-12
Peržiūrėta
1459
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.

 

G. Jacka sustabdė kurhauzo pastato ardymo darbus

Gavus paveldosaugininkų leidimą ir pradėjus kurhauzo ardymo darbus, buvo pastebėta, kad prie pastato vienos sienos yra pritvirtinta elektros kabelių dėžė. „Griaunant sienas, pastebėjome kibirkščiavimą, tada išvydome 380 vatų kabelį. Iškvietėme elektrikus, bet jie nieko nepadarė, nes kabeliu tiekiama elektra keliems kioskams J. Basanavičiaus gatvėje. Administracijos direktorius V. Kuznecovas, kuriam pranešėme apie situaciją, mano, kad turi būti išduotas leidimas elektros spintelei. Darbus laikinai sustabdėme, nes baisu, kad nenutrenktų ko nors. Tegul savivaldybė sprendžia, ką toliau daryti“, - sakė kurhauzo bendrasavininkas G. Jacka. Jis tvirtino, kad ketvirtadienį teismas nusprendė iš 2005-ais metais padaryto 100 tūkstančių litų užstato grąžinti jam 70 tūkstančių litų, už kuriuos bus atlikti kurhauzo ardymo darbai.

 

Prakartėlės bažnyčioje užtenka

Į redakciją užsukusi palangiškė išsakė savo pastebėjimą, jog mieste nėra prakartėlės. Tačiau, kaip patikino keletas kalbintų miestelėnų, užtenka ir prakartėlės bažnyčioje. „O kurgi reiktų ją įrengti, nemanau, kad lauke būtų gerai, J.Basanavičiaus gatvėje vaikšto dažnai švęsti mėgstantys žmonės, gali kas nors užkliūti, o be to, ir apsnigtų“, - savo nuomonę išsakė Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys Zigmas Dokšas. Pasak jo, dvi prakartėlės dvejintųsi, o dabar tikintieji tiksliai žino, kur ją rasti. Tai, jog religinė atributika turi būti bažnyčioje patikino ir Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis. Daugelio nuomone, „o kur gi kitur, jei ne bažnyčioje?“

 

Vedėjo pavaduotojas vyksta į Daniją

Palangos miesto savivaldybė siunčia savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoją Alvidą Bacių į dviejų dienų komandiruotę į Daniją, Kopenhagą, kur jis dalyvaus projekto Eco-Life mokomojoje kelionėje. Palangos savivaldybė padengs valdininko išlaidas.

 

Papuošimo konkursui ėmė puoštis aktyviau

Pratęstas konkursas „Gražiausias šv.Kalėdų ir Naujųjų metų vitrinos, gyvenamojo namo ir viešosios erdvės ar objekto papuošimas“ sulaukė kur kas aktyvesnio susidomėjimo. Konkursas buvo pratęstas, nes buvo mažai paraiškų. Baigiantis jam, aktyviau sukluso palangiškiai, taip parodydami, jog Kalėdos artėja į miesto įstaigas. Sudaryta komisija lankys konkurso dalyvius iki gruodžio 30 dienos ir išrinks devynis palikusius didžiausią įspūdį.

 

Palangos aplinkkelis – už privačių bendrovių lėšas

Kitais metais planuojama pradėti tiesti Palangos aplinkkelį, kuris taps pirmuoju Lietuvoje transporto projektu, įgyvendinamu viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu. Susisiekimo ministerija parengė šio projekto įgyvendinimo partnerystės sąlygas ir teiks jas svarstyti Vyriausybei.  Palangos aplinkkelio projektavimo ir tiesimo darbus vykdys viešąjį konkursą laimėjusi privati įmonė. Vėliau ji taip pat atliks aplinkkelio remonto darbus, teiks visas kelio priežiūros paslaugas. Partnerystės sutartį numatoma sudaryti 25 metams, maksimali projekto vertė – 88,6 mln. litų. Planuojama, kad per pirmuosius dvejus metus konkursą laimėjusi įmonė nuties aplinkkelį savo lėšomis. Pinigus bendrovė atgaus per likusius 23 metus.

8,25 km ilgio Palangos aplinkkelis bus magistralinio kelio Klaipėda–Liepoja dalis. Nuo kurortinio miesto jis nukreips tranzitinį transportą, važiuojantį pro Palangą Liepojos, Klaipėdos ir Šiaulių kryptimis. Tai padės išvengti spūsčių, dėl išaugusio transporto srauto susidarančių Palangos miesto Klaipėdos plento ir Kretingos gatvėse. Tiesiant aplinkkelį, netoli Palangos esanti Vydmantų sankryža bus rekonstruota į skirtingų lygių sankryžą, taip pat bus įrengtos dar dvi vieno lygio sankryžos. Aplinkkelis pagerins eismo sąlygas ir saugą, sumažins oro taršą.

Įgyvendinti šį partnerystės projektą bus įgaliota Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

 

Direktoriaus rankos per trumpos pasiekti pavaldinį

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, nepatenkintas Komunalinio ūkio skyriaus vyresniojo specialisto Bernardo Skersio veikla prižiūrint apleistus ar bešeimininkius miesto pastatus, rengėsi gruodžio 7-ą dieną surengti B. Skersio tarnybinės veiklos vertinimą. Specialistas buvo įsitikinęs, kad jame išgirs nepalankius vertinimus, po kurių V. Kuznecovas pasirašys įsakymą dėl B. Skersio atleidimo. Tačiau savivaldybės direktoriaus įsakymą B. Skersys apskundė Valstybės tarnybos departamento direktorei L. Tuleikienei ir šventė mažytę pergalę – departamento direktorė nurodė laiške V. Kuznecovui, kad valstybės tarnautoją vertinimo komisija gali siūlyti administracijos direktoriui atleisti tik tuomet, kai dukart eilinio vertinimo metu komisija išreiškia nepalankią nuomonę dėl vertinamojo. Žinia, kad V. Kuznecovas siūlė B. Skersį vertinti neeilinio vertinimo metu.  Po L. Tuleikienės laiško V. Kuznecovas atšaukė savo įstatymą dėl B. Skersio neeilinio vertinimo. L. Tuleikienė atkreipia Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį, kad gruodžio mėnesį turėtų savivaldybėje būti organizuojami eiliniai valstybės tarnautojų įvertinimai.

 

Prieš šventes – daugiau pašalpų prašytojų

Palangos savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė informavo, kad per šiuos metus nuo sausio iki gruodžio mėnesių socialines pašalpas Palangoje gavo 7778 gavėjai, kuriems buvo išmokėta vienas milijonas 610 tūkstančių litų. Kai tuo tarpu praėjusiais metais Palangoje socialines pašalpas gavo beveik trigubai mažiau žmonių – 2172, kuriems buvo išmokėta 412 tūkstančių litų. Spalio mėnesį buvo 746 gavėjai, lapkričio mėnesį – 804, o gruodžio mėnesį socialines pašalpas gauna 880 gavėjų. „Prieš šventes visuomet padidėja žmonių, norinčiųjų gauti socialines išmokas“,- dėstė G. Kavarzienė.

Būsto šildymo išlaidų kompensacija šiais metais siekė 929 tūkstančius litus, o per šių metų gruodžio mėnesį - 101,9 tūkstančiai litų, o praėjusiais metais gruodžio mėnesį buvo išmokėta 72,3 tūkstančiai litų.

Išlaidų už karštą vandenį kompensacija šiais metais siekė 240,1 tūkstančius litų, o šių metų gruodžio mėnesį -25 tūkstančiai litų, kai tuo tarpu praėjusiais metais buvo išmokėta gruodžio mėnesį 15,6 tūkstančiai litų.

Išlaidų už šaltą vandenį kompensacija šiais metais siekė 33,6 tūkstančius litų, o šių metų gruodžio mėnesį buvo suteikta kompensacija - 3,1 tūkstantis litų, o praėjusiais metais tuo pačiu mėnesiu - 2,3 tūkstančiai litų.

 

Vyks jėgos dvikovės taurės varžybos

Rytoj, gruodžio 12-ąją Palangos sporto centro salėje, vyks jėgos dvikovės taurės varžybos, kuriose dalyvaus Lietuvos sporto klubų komandos, individualūs sportininkai. Varžybos prasidės 12 valandą, kurių metu bus išaiškinti patys stipriausi, atkakliausi sportininkai.

 

Derybos su UAB „Litesko“ yra vilkinamos

 Spalio 25 dieną Palangos miesto savivaldybės taryba sudarė komisiją sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo procedūrai pradėti. Nuo Palangos savivaldybės tarybos pusės komisijos nariais buvo paskirtas Palangos miesto meras Vytautas Stalmokas bei opozicijos narys Giedrius Šatkauskas. Panašu, kad šios miesto Tarybos kadencijoje jokių esminių sprendimų nebus priimta – susitikimas su UAB „Litesko“ atidedamas jau antrą kartą. Pirmasis susitikimas turėjo įvykti lapkričio 24 dieną. Dėl jo opozicijos atstovas Giedrius Šatkauskas buvo pasiėmęs laisvadienį ir nenuvyko į darbą. Tačiau paskutinę minutę šį susitikimą atšaukė UAB „Litesko“ atstovai. Kitas susitikimas yra numatytas gruodžio 13 dieną, tačiau ir jis neįvyks, nes komisijos narys - meras V. Stalmokas palangiškių problemų sprendimą iškeitė į slidinėjimą Austrijoje - išėjo atostogauti. Panašu, kad jokių susitikimų su UAB „Litesko“ atstovais šiais metais iš viso nebus, nes šilumą tiekiančios bendrovės vadovai primygtinai siūlo išplėsti komisijų sudėtį iki keturių narių iš kiekvienos pusės. Palangos savivaldybės komisija gali būti išplėsta tik Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu, o kitas  Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis numatomas tik prieš pat Naujuosius metus.

 

 „Coca-Cola“ Kalėdų karavanas Palangoje

Visi norintieji prisidėti prie jau vienuoliktus metus per Lietuvą keliaujančio p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo bei „Coca-Cola“ inicijuoto Kalėdinio karavano tai padaryti gali atnešdami savo dovanėlę – sportui skirtas priemones – į Palangos Kalėdų alėją, J. Basanavičiaus gatvėje, gruodžio 15 d. nuo 20 val. iki 21 val.

„Coca-Cola“ Kalėdinis karavanas savo kelionę šiemet pradeda gruodžio 14 d. Vilniuje. Per keturias dienas bus aplankyta 10 kaimo mokyklų ir 4 vaikų globos namai. Tai iš viso per 4000 čia gyvenančių ir besimokančių vaikų, kuriems ir bus išdalintos ne tik jūsų suneštos, bet ir organizatorių bei p. A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo paruoštos dovanėlės – sporto inventorius, reikalingas mokinių aktyviam laisvalaikiui bei fizinio lavinimo pamokoms.

 

„Gintarėlis“ pristatė parodą bibliotekoje

Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ kitą savaitę švenčia gražų 30 metų jubiliejų. Šia proga lopšelio-darželio bendruomenė ėmė skleisti šventinę nuotaiką jau anksčiau. Praėjusį trečiadienį Vaikų bibliotekoje priešmokyklinio amžiaus grupė pristatė naują parodėlę su dainomis ir šokiais, pavadintą „Nuostabus vaikų pasaulis“.

Piešinėlių parodą pristačiusi „Pelėdžiukų“ grupė, padedant auklėtojai Aurelijai Viskontaitei, pademonstravo savo dainavimo gabumus, daug džiaugsmo susirinkusiems mažiesiems suteikė, suvaidinę pasaką „Ropė“. Žinoma, belaukdami gimtadienio mažieji ir tądien neliko be dovanų, tad už savo talentą buvo apdovanoti.

 

Fizika netradiciškai!

Trečiadienį Palangos senojoje gimnazijoje fizikos mokinius pakeitė  Simas Janulis,  Donatas Meškauskas ir Andrius  Kanaporis - trys jaunieji mokslininkai, konkurso „Jaunieji tyrėjai“ dalyviai.  Jie buvo mokiniams pasiryžę įrodyti, kad fizika yra įdomus mokslas. Įdomiausia visiems buvo stebėti ne vyrukų nuobodžiai dėstomą teoriją apie elektros įtampą, jos varžą ar stiprį, tai, kaip jaunieji fizikai vedė pamoką. Eksperimentai, aikčiojimai iš nuostabos ir susižavėjimas lydėjo pamoką.  Visų dėmėsį kaustė žaidimai su skysto azoto dujomis bei skystu metalu. Narsuoliai drąsiai žengė ant scenos kaip savanoriai.  Vienas iš  renginio vedėjų ir jaunųjų fizikų, Simas Janulis, „Palangos tiltui“ teigė, kad tokia mokinių reakcija jo nestebina. Šios akcijos tikslas aplankyti 100 Lietuvos mokyklų ir populiarinti jaunųjų mokslininkų konkursą „Jaunasis tyrėjas“.  Šios akcijos organizatoriai  ir rėmėjai -  „Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras“.

 

Mokyklos svečiai

Seimo narys Pranas Žeimys kartu su Tarybos nariu Šarūnu Vaitkumi vakar apsilankė Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Joje Seimo narys P.Žeimys 10 klasės mokiniams pravedė istorijos pamoką. Jos tema - Seimo darbas, įstatymų leidyba, statutas, Seimo rinkimų tvarka, Seimo struktūra. Svečiai kiekvienam mokiniui padovanojo po Lietuvos Respublikos Konstitucijos knygutę.

 

Palangos menininkai savo darbus pristatė Klaipėdoje

Praėjusį ketvirtadienį fotomenininkas Adas Sendrauskas pakvietė visus palangiškius dalyvauti renginyje „Palangos dailė Klaipėdoje“. Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje apsilankiusieji turėjo progą susitikti su rašytoju Juozu Šikšneliu, taip pat buvo pristatomi Palangos dailininkų darbai, o ir A.Sendrausko leidinys „Palanga. Dailės įžvalgos“.

 

Parengta Etninės kultūros plėtros 2011-2014 metų programa

Palangos miesto savivaldybės etninės kultūros globos taryba parengė išsamų istorinio dokumento projektą – Palangos etninės kultūros plėtros 2011-2014 metų programą. Ją gruodžio 7-osios posėdyje pristatė globos tarybos pirmininkė Zita Baniulaitytė ir Kultūros skyriaus vyresnioji specialistė Sigutė Veidmonaitė-Bendikienė. Tai yra Palangos kultūrininkų veiklos gairės iki 2014 metų.

Kaip teigiama pateiktame dokumente, daugiau dėmesio privaloma skirti kultūros paveldo fiksavimui ir archyvavimui, atspindėti vertingą Palangos krašto istoriją, įsteigiant Palangos muziejų, skatinti tradicinės kultūros sklaidą. Niekam nekyla abejonių, jog Palangos krašto istorija ir kultūra labai vertinga ir pasminga, todėl svarbu ją išsaugoti ir palikti ateities kartoms. Visgi Palanga – buvęs pasienio kurortas, šiame krašte pinasi ne tik trijų etnografinių regionų kultūros paveldas, bet ir žydų tautos bei visos Lietuvos indėlis.

 

Tautodailininkas pristatė savo darbus

Praėjusį trečiadienį Palangos lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ lankėsi tautodailininkas, medžio drožėjas Giedrius Venckus, pristatęs savo darbus. Dalis jų pranašavo jau „ne už kalnų“ esančias Kalėdas – pasipuošę Kalėdų seneliai, čiuožiantys pas vaikučius su saldainiais, Seniai besmegeniai, išdidžiai demonstruojantys savo apvalumus, pasiruošęs šaltai žiemai kiškutis. Vaikams tokie darbai – ypatingai įsimenantys, o ir ateityje, jaukiai „įsikūrę“ lopšelio-darželio salėje, primins, jog artėja pačios gražiausios metų šventės.

 

Už Kūčias siūloma atidirbti gruodžio 18-ąją

Seimui paskelbus Kūčias šventine diena, už ją atidirbti šiemet bus siūloma gruodžio 18-ąją. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlys darbo dieną iš gruodžio 24-osios perkelti į gruodžio 18-ąją.

„Vyriausybės pasitarime pirmadienį aš siūlysiu priimti sprendimą perkelti darbo dieną į gruodžio 18-ąją. Kol kas kitų pasiūlymų neturiu, o jei tokių atsiras, nagrinėsime juos pirmadienį“, - sakė socialinių reikalų ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Seimas ketvirtadienį priėmė Darbo kodekso pataisą, kuri įsigalios tik nuo kitų metų, tačiau ir šiemetinės Kūčios bus laisvadienis.

Dėl Kūčių įtraukimo į šventinių dienų sąrašą jų iš viso bus 15, iš jų trys visada švenčiamos sekmadieniais, poilsio dieną.

Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog Vyriausybė pirmadienį per pasitarimą spręs, kada reikės atidirbti už nedarbo dieną per Kūčias.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 30 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 11 21 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius