„Palangos Santarvės“ ataskaitiniame susirinkime kliuvo ir valdžiai, ir žiniasklaidai

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-12-06
Peržiūrėta
1886
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bendruomenės „Palangos Santarvė“ visuotinis susirinkimas į savivaldybės Tarybos salę suvedė kurorto didžiausius aktyvistus.
Palangos bendruomenės „Palangos Santarvė“ visuotinis susirinkimas į savivaldybės Tarybos salę suvedė kurorto didžiausius aktyvistus.

Palangos bendruomenės „Palangos Santarvė“ visuotinis susirinkimas į savivaldybės Tarybos salę suvedė kurorto didžiausius aktyvistus, bet didesnio palangiškių susidomėjimo nesusilaukė. Bendruomenės nariai negailėjo piktokų žodžių vietos valdžiai ir žiniasklaidai. Ir nors buvo pastebėta, kad bendruomenės veikloje padarytas „didelis žingsnis į priekį“, neapleido mintis, jog bendruomenė stokoja aiškesnės veiklos strategijos, atstovavimo platesnei visuomenės daliai ir kol kas linkusi labiau skųstis nei siūlyti konkrečius bėdų sprendimo būdus.

Dar nemini nė vienerių veiklos metų
Kita vertus, „Palangos Santarvė“ dar nešvenčia nė vienerių veiklos metų, todėl toks susibūrimas ir siekiai veikti kurorto bendruomenės labui – labai sveikintini.
Bendruomenė veiklai vykdyti yra gavusi 7 tūkstančius litų iš miesto savivaldybės, dar 670 litų kasą papildė gyventojų skirta gyventojų pajamų mokesčio dalis. Be to, bendruomenės nariai moka vieno lito mėnesinį mokestį.
Bendruomenės pirmininkė Daiva Delkontaitė pasidžiaugė, kad pavyko gauti lėšų projektui „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“, tikimasi, kad kurorte bus įsteigta įstaiga besirūpinanti beglobiais gyvūnais.
„Nekart į savivaldybę kreipėmės dėl patalpų bendruomenei skyrimo, bet kol kas klausimas nėra išspręstas. Patalpos labai reikalingos, kad būtų sėkmingai vykdoma bendruomenės veikla“, – pastebėjo D. Delkontaitė.
Anot jos, „Palangos Santarvė“ nekart kalbėjosi su savivaldybės vadovais miestelėnams rūpimais klausimais, pavyzdžiui, dėl fizioterapijos paslaugų teikimo kurorto Pirminiame asmens sveikatos priežiūros centre.
„Po paskutinio pokalbio su meru, klausimą linkęs palankiai spręsti savivaldybės Tarybos turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas, bet klaustukų dar lieka“, – sakė „Palangos Santarvė“ pirmininkė.
Kažkas pastebėjo, kad „penki Tarybos nariai gydytojai“ („Palangos tilto“ duomenimis, Taryboje tėra du Tarybos nariai, dirbantys sveikatos sistemoje, – aut.) nesuinteresuoti, kad tai būtų padaryta.
Pirmininkė išvardijo ir kitus bendruomenei rūpimus klausimus: dėl pirties, neaiškumo, kiek mokama už biokurą, kodėl savivaldybės tinklalapyje nėra skelbiami savivaldybės personalo atlyginimai, kodėl nėra griežtai įgyvendinamos miesto tvarkymo taisyklės.
„Į keletą klausimų buvo sureaguota, bet norėtųsi didesnio administracijos dėmesio“, – sakė D. Delkontaitė.
Kai kuriuos klausimus bendruomenės nariai pasiryžę pateikti merui Š. Vaitkui per jo ataskaitinį pranešimą miesto gyventojams kitą savaitę.

Visi nupirkti?
Nors ir kviesti, į „Palangos Santarvės“ susirinkimą neatvyko nė vienas valdžios atstovas – dalyvavo vienintelis Tarybos narys Eimutis Židanavičius.
Ypač nuo bendruomenės aktyvistų kliuvo UAB „Palangos butų ūkis“. Garbaus amžiaus senjorai priekaištavo įmonės vadovui Artūrui Kaktavičiui dėl nepakankamai išsamios ataskaitos, dėl neaiškumo, kaip panaudojami mokesčių už butų administravimą likučiai.
Bendruomenės nariai net ėmė svarstyti, kad turėtų būti kreiptasi į prokuratūrą ir susiginčijo, kas tai turėtų padaryti.
„Visi nupirkti – ir laikraščiai, ir valdžia. Meras kažkada žadėjo savivaldybėje paskirti žmones, kurie konsultuotų apie daugiabučių perėjimą į „Palangos butų ūkį“, bet negirdėjau, kad tokios konsultacijos būtų teikiamos“, – teigė į susirinkimą atėjusi garbaus amžiaus palangiškė. Ji kelis kartus pabrėžė, kad „Palangoje, nutikus bėdai, nėra kam pasiskųsti“.
„Ypač baisu Socialinės rūpybos skyriuje. Mačiau savo akimis, kaip su senais žmonėmis ten nesiskaitoma“, – liejo nuoskaudą ji.
Vitalius Litvaitis, primygtinai kartodamas „keisti temą“, taip pat išsakė priekaištų valdžiai.
„Kiek esu paskelbęs kritinių straipsnių vietos laikraštyje, nesu susilaukęs kokios nors savivaldybės administracijos reakcijos“, – teigė palangiškis.
Į „Palangos Santarvės“ tarybą buvo išrinkti Donatas Žuolys ir Vilius Gedgaudas.
D. Delkontaitė sakė, kad bendruomenės planuose yra sveikatingumo šventė miestelėnams, dalyvauti įvairiose projektuose.


 

Jūsų komentaras:

2012-12-07 15:40 (IP: 78.61.239.66)
Įdomu apie kokia valdžią kalbat ir apie kokį atlyginimą? Bendruomenės "valdžia" nei lito sau negauna. Dirba Jums. O sunkiai sekasi nes niekam nekeliaklupsčiauja. Nenori būti priklausomi jokiai politinei t.y partinei organizacija. Gal todėl ir sunku skintis kelią darbui. O nuomones malonu išgirsti, žmonių norai ir poreikiai beribiai.

pompastika.. 2012-12-07 14:57 (IP: 86.100.60.112)
Svarbu (idomu) kokie valdžios atlyginimai? -apmokami iš mūsų visų! bet ne svarbiausia... -Ar tik nebus dar vienas miesto pliotkų surinkimo maišas? Beveik metai,- nenuveikta apčiuopiamo nieko...pompastika...

to aišku 2012-12-07 13:35 (IP: 78.61.226.98)
Ar su raudona kepure reikia pakviesti? Juk tamsts esate toks pat (-i) bendruomenės narys, kaip ir visi. Reikia būti dėkingiems, kad atsirado aktyvūs piliečiai, kurie įteisino bendruomenės "Palangos santarvė" statusą.Juk tai ir pinigus kainuoja. Dabar jau aktyviai dirbkime visi.

Palangiškė 2012-12-07 11:41 (IP: 195.182.88.82)
Savivaldybės darbuotojų atlyginimai palangos interneto tinklapyje yra skelbiami.

2012-12-07 10:49 (IP: 83.171.4.141)
Kvietimai buvo spaudoje, manau patiems reikia labiau domėtis viskuom kas vyksta, o ne laukti kol kas kur pakvies ar kas nors ką nors padarys.

pasigendama, 2012-12-07 10:08 (IP: 86.100.60.112)
rašant "PALANGOS BUTŲ ŪKIS"-reikėtų rašyti :UAB "Vitės valdos"padalinys, privati pelno siekianti organizacija... Nežinant ir nepritarus gyventojams,perėmė valdyti Palangos butų ūkį, ir sąmoningai pasiliko buvusį pavadinimą "Palangos butų ūkis", milžiniškomis kainomis vykdo nevaldomą plėšikavimą...Išsamiau lauksime straipsnio apie tai...

aišku 2012-12-07 09:24 (IP: 86.100.60.112)
-kaip kvietė,- taip ir atvyko....

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė atidaryta bendruomenės „Palangos santarvė“ narių rankdarbių paroda „Palanga – mano miestas“, skirta Palangos miesto 770-jam gimtadieniui.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Beveik tris dešimtmečius gyvename demokratinėje valstybėje. Prieš penkerius metus buvo pakeisti įstatymai ir suteikta teisė tiesiogiai rinkti ne tik savivaldybių tarybų narius, bet ir miestų bei rajonų merus. 2015 m. pirmieji tiesioginiai mero rinkimai buvo tarsi brandos testas mūsų visuomenei. Deja, mūsų bendruomenė galimybe išreikšti savo valią pasinaudojo labai...


Šiandien sunku įsivaizduoti sritį be skaitmeninių technologijų: mokymasis, bendravimas, profesinė veikla, pramogos, kasdieninių reikalų tvarkymas nebeatsiejami nuo interneto ir skaitmeninių įrankių, gelbstinčių mums įvairiose srityse. Deja, pastebima, kad nors Lietuvos žmonių kompiuterinio raštingumo lygis nuolat auga, dalis visuomenės narių vis dar neišnaudoja interneto...


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį Šventojoje. Šio posėdžio metu komiteto nariai kėlė sau užduotį ne tik aptarti klausimus, susijusius su Šventąja, bet ir išgirsti vietos gyventojų nuomonę, į kurią bus atsižvelgiama priimant sprendimus konkrečiais klausimais.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos bendruomenės „Palangos Santarvė“ visuotinis susirinkimas į savivaldybės Tarybos salę suvedė kurorto didžiausius aktyvistus, bet didesnio palangiškių susidomėjimo nesusilaukė. Bendruomenės nariai negailėjo piktokų žodžių vietos valdžiai ir žiniasklaidai. Ir nors buvo pastebėta, kad bendruomenės veikloje padarytas „didelis žingsnis į priekį“, neapleido...


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius