Palangos šauliai viešėjo Pakutuvėnuose

Palangos tiltas, 2016-10-03
Peržiūrėta
2144
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos šauliai viešėjo Pakutuvėnuose

Pakviesti Plungės šaulių praėjusį šeštadienį lankėmės Pakutuvėnų vienuolyno bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius partizanus prieš 70 metų – 1946 m. spalio 1 d. – šiose apylinkėse.
Susirinko daug svečių – gausus būrys šaulių iš Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Telšių ir Palangos. Taip pat dalyvavo daug Seimo narių ir kandidatų į Seimą bei Plungės meras.
Nuvykome į paminklo atidengimo vietą, kur buvusioje sodyboje, apsupti, nelygioje kovoje žuvo 4 partizanai, „Kardo“ rinktinės nariai: tai Jurgis Burba, Pijus Juzikis, Vladas Šypalis, Danielius Petrauskas. Sužeisti 4 stribai ir suimti, ilgam įkalinti už bendradarbiavimą su partizanais.
Pašventintas paminklas, sugiedotas himnas, buvo daug kalbančiųjų. Patriotines dainas traukė Alsėdžių gimnazijos jaunųjų šauliukų choras ir vietinės bendruomenės moterų ansamblis. Po to vyko prisiminimų popietė Aleksandravo kultūros namuose apie partizaninę kovą Lietuvoje. Prisiminimais dalijosi daugelis, tarp jų buvo ir palangiškiai šauliai Tomas Jakevičius, Vaclovas Radavičius, Algirdas Montvydas.
Pasisakymai vyko prie vaišių stalų, koncertavo Aleksandro kultūros namų saviveiklininkai.
Bendravome su savo bendraminčiais, diena praėjo nuotaikingai ir prasmingai.

Adolfas SENDRAUSKAS
Palangos šaulių kuopos vadas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pagal seną tradiciją šauliai kasmet važiuoja į Šiluvos atlaidus, kurie vyksta rugsėjo 7–15 dienomis. Rugsėjo 12 d. atlaidai buvo skirti Lietuvos kariuomenei, šauliams, rezistencinės kovos dalyviams. 


„Viena šeima – viena tauta“ – tokiu šūkiu Palangos šauliai kartu su kitų miestų šauliais Kretingalėje šventė jubiliejinius 770-uosius metus. 


Mes, šauliai, jaučiame pareigą Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse pagerbti žuvusius ir mirusiuosius.


Rugsėjo 13 d. pagal tradiciją Palangos šauliai vyko į Šiluvos atlaidus kartu su Klaipėdos miesto šauliais.


Prieš lapkričio pirmąją, pagal tradiciją, Palangos šauliai aplanko mirusių ir nužudytų patriotų  kapus bei paminklus. 


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Pakviesti Plungės šaulių praėjusį šeštadienį lankėmės Pakutuvėnų vienuolyno bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius partizanus prieš 70 metų – 1946 m. spalio 1 d. – šiose apylinkėse.


Palangoje viešėjo Prancūzijos ambasadorė M. Berniau

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Antradienį Palangoje lankėsi Prancūzijos ambasadorė Maryse Berniau bei Luc Aubry - atašė lingvistikos klausimais, taip pat - asistentė Snieguolė Kavoliūnienė.


Bibliotekoje viešėjo viešnios iš Rucavos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto viešojoje bibliotekoje viešėjo viešnios iš kaimyninės šalies Latvijos – Rucavos tradicijų klubas. Joms talkino ir palangiškiai – folkloro ansamblis „Mėguva“.


Kurorte viešėjo Kaliningrado delegacija

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį miesto savivaldybės tarybos salėje kurorto meras Vytautas Stalmokas priėmė dešimties Kaliningrado  miesto verslininkų delegaciją, lydimą Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Kaliningrade Vaclovo Stankevičiaus. Susitikime su kaliningradiečiais dalyvavo mero pavaduotojai, savivaldybės administracijos bei Turizmo informacijos centro atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius