Palangos savaitė

"Palangos tilto" informacija, 2019-01-12
Peržiūrėta
295
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiami į nemokamas kalanetikos treniruotes
Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas kalanetikos treniruotes, skirtas 55 m. ir vyresnio amžiaus gyventojus. Treniruotės vyks kiekvieną šeštadienį 11 val. Palangos senosios gimnazijos (Jūratės g. 13) mažoje aktų salėje. Treniruotės pradedamos sausio 19 d. Registracija tel. 8 624 57998. Kviečiami visi registruotis ir dalyvauti.

Priimamos paraiškos daugiabučių atnaujinimui
Nuo sausio 2 d. iki vasario 1 d. Būsto energijos taupymo agentūra priima paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Paraiškos priimamos pagal praėjusių metų liepos mėn. aplinkos ministro paskelbtą kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų atnaujinimo projektų rengimui ir įgyvendinimui.
Kvietimas skelbiamas 150 mln. eurų investicijoms. Numatoma valstybės parama – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.
Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams taip pat numatoma 100 proc. apmokėti arba kompensuoti projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat 100 proc. padengti nepasiturintiems butų savininkams tenkančias išlaidas.
Kvietimu numatoma priimti neribotą paraiškų skaičių ir jas įgyvendinti išdėstant projektų srautą pamečiui, atsižvelgiant į kvietime numatytus atrankos kriterijus. Prioritetinis jų – kvartalinė renovacija, kiti kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė bei efektyvumas. Sureitingavus paraiškas numatoma sudaryti pirmiausia finansuojamų projektų sąrašą. Į šį sąrašą nepateksiančias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.
Paraiškas gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.
Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose).

Kalėdinėms eglutėms – specialus konteineris Bangų gatvėje
Sutikdami Tris karalius užbaigėme kalėdinį laikotarpį. Kartu su nutilusiu šventiniu šurmuliu atėjo laikas atsisveikinti ir su gruodį visus džiuginusiomis bei šventinę nuotaiką dovanojusiomis kalėdinėmis eglutėmis. Palangos miesto tvarkytojai kurorto gyventojus ragina tai daryti atsakingai ir kultūringai.
„Kaip ir kasmet, nupuoštas kalėdines eglutes galima palikti specialiai tam tikslui įrengtame konteineryje, kuris yra pastatytas Bangų gatvėje, ties aikštele. Itin raginame gyventojus nepatingėti atvežti žaliaskares iki šio konteinerio, o ne išmesti jas bet kur ar į buitinių atliekų konteinerius. Taip pat labai prašome gyventojus šiame konteineryje palikti išskirtinai tik Kalėdų egles, nemesti atliekų“, – sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.
Eglutėms skirtas konteineris Bangų gatvėje stovės iki sausio 15 d. Atitarnavusios žaliaskarės bus išgabentos į žaliųjų atliekų sąvartyną.

Vaiko pinigai
Sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 1, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 21 ir 24 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo nustatyta, kad kiekvienam vaikui (asmeniui) universali išmoka vaikui – 1,32 (50,16 Eur) bazinių socialinių išmokų (toliau tekste – BSI) dydžio, o neįgaliam vaikui (iki 18 metų) universali išmoka vaikui – 1,84 BSI (69,92 Eur) dydžio per mėnesį.

Žmonės su negalia dažniausiai skrenda iš Palangos oro uosto
Pastaraisiais metais negalią turinčių ir ribotos judėsenos keliautojų srautas Lietuvos oro uostuose stabiliai didėja. Per metus tokių keliautojų skaičius Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartuose išaugo apie 36 procentus. Permainas lemia neįgaliesiems pritaikytos infrastruktūros plėtra bei oro uostuose teikiamos paslaugos, palydint tokį keleivį nuo atvykimo iki pat vietos orlaivyje.
Visi trys šalies oro uostai negalią turintiems keleiviams teikia pasitikimo bei palydėjimo paslaugas, personalas pasirūpina reikiamomis atvykimo ir išvykimo procedūromis, palydi iki vietos lėktuve arba iki išvykimo transporto atskridus į oro uostą“, – pasakoja Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė.
Vilniaus oro uoste keliaujančių neįgaliųjų skaičius per praėjusius metus išaugo 30 procentų, Kaune – 55 proc., Palangoje – 62 proc.
Artimiausiu metu bus atnaujinamos ir Palangos oro uosto neįgaliųjų keleivių aptarnavimo priemonės.
Pasak keleivių patirties valdymo ekspertės, negalią turintys keleiviai, kuriems reikalinga pagalba, paslaugas gali užsisakyti iš anksto. Likus ne mažiau kaip 48 val. iki skrydžio, jiems reikėtų informuoti oro linijas, su kuriomis keliauja arba kelionių organizatorių, iš kurio įsigijo skrydžio bilietus.
Tiesa, net jeigu apie paslaugas nebus iš anksto informuojama, prireikus, jos vis tiek bus suteiktos. Tik tokiu atveju gali tekti kiek ilgiau palaukti, kol keleivį pasitiks tam specialiai apmokyti darbuotojai.
„Vien techninių įrengimų ar transporto priemonių neužtenka. Mūsų visuomenėje dar trūksta įgūdžių bendraujant su neįgaliaisiais. Tačiau šią situaciją keičiame – tiek naujiems, tiek jau ilgiau oro uoste dirbantiems darbuotojams periodiškai rengiame mokymus. Mūsų įsitikinimu, gebėjimas tinkamai elgtis ir bendrauti su visais oro uostų keleiviais – būtina kiekvieno mūsų komandos nario kompetencija“, – teigia R. Petraitienė.

Skolininkams mokesčių inspekcija suteikia paskutinį šansą
Jeigu kada pamiršote deklaruoti mokesčius – pats laikas tai prisiminti. Pirmąjį metų pusmetį gyventojai ir įmonės galės deklaruoti mokesčius, kuriuos pamiršo ar slėpė pastaruosius penkerius metus, spaudos konferencijoje vakar paskelbė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius bus taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys, bankrutavę ar restruktūrizuojami. Norėdami pasinaudoti tokia galimybe mokesčių mokėtojai 2019 metų sausio – birželio mėnesiais turės pateikti arba patikslinti savo deklaracijas už pasirinktus 2014–2018 m. arba, jei pageidauja, už visus penkerius metus ir deklaruoti anksčiau pamirštas pajamas. Tokiu atveju VMI už kadaise nesumokėtus mokesčius delspinigių neskaičiuos ir baudų neskirs. Atleidimas nuo delspinigių galios praeityje pamirštiems sumokėti visiems VMI administruojamiems mokesčiams, išskyrus žemės mokestį. Ne mažiau svarbu, kad deklaravus praeityje pamirštas pajamas, mokesčius nuo jų reikės sumokėti per 20 dienų. Tiesa, mokesčių mokėtojai galės sudaryti ir periodinių mokėjimų grafiką – laikotarpiui iki 2 metų. Jam palūkanos taikomos nebus.

Nelaimė kelyje Šiauliai–Palanga
Praėjusio pirmadienio pavakarę, apie 19 valandą, Plungės rajone, kelyje Šiauliai–Palanga 30-metė automobilio „Toyota“ vairuotoja, sukdama į kairę, nepraleido tiesiai, priešprieša pagrindiniu keliu nuo Telšių pusės važiavusio automobilio „Renault Traffic“, kurį vairavo 40-metis vyras. Po susidūrimo „Toyota“ nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Įvykio metu nukentėjo „Renault“ keleivės – 39 metų moteriai medikai diagnozavo paviršinius nubrozdinimus, o dešimtmetei lūžo nosis. Automobilio „Toyota“ vairuotojai diagnozuotas abiejų šlaunų sumušimas. Policijos duomenimis, abiejų automobilių vairuotojai buvo blaivūs.

Jaunuolį subadė už skolas ir paskalas
Dėl pernai metų spalį įvykdyto ir didelio dėmesio visuomenėje sulaukusio nužudymo Palangoje į teisiamųjų suolą sės trys asmenys. Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Jurijus Petuchovas bylą su kaltinamuoju aktu jau perdavė Klaipėdos apygardos teismui. Klaipėdos apygardos prokuratūros pranešime teigiama, jog dviem vyrams kaltinimai pareikšti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimo. Trečiasis bus teisiamas dėl žmogžudystės ir fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Du su puse mėnesio trukusio tyrimo duomenimis, 2018 metų spalio 10-osios naktį trys kaltinamieji, apsvaigę nuo alkoholio sumušė 23 metų vyrą. Jam teko atlaikyti gerokai už save vyresnių dviejų vyrų ir moters smūgius į galvą ir kitas kūno vietas. Kaip kaltinamieji teigė, vyrą jie sumušė supykę dėl skolos ir apkalbų. Bylos duomenimis, vakaras muštynėmis nesibaigė. Vienas kaltinamųjų, kaip įtariama, ne mažiau 16 kartų peiliu nukentėjusiajam dūrė į įvairias kūno vietas. Dėl daugybinių durtinių-pjautinių sužalojimų vyras mirė. Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad kaltinamieji S. A. ir R. S. iš baimės, kad gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn už sugėrovo S. N. padarytą labai sunkų nusikaltimą, sudegino savo rūbus, avalynę su kraujo pėdsakais ir nukentėjusiojo mobilųjį telefoną. Ryte netoli Palangos ligoninės radus nužudytojo kūną, po kelių valandų Klaipėdos policijos kriminalistai kartu su Palangos miesto policijos pareigūnais jau buvo sulaikę tris įtariamuosius – du vyrus ir moterį. Kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų visi kaltinamieji visiškai pripažįsta, rašo lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Palangoje šią savaitę karaliauja jaunimas – minima Jaunimo savaitė. Iki šiol rugpjūčio 12-ąją būdavo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena, o šįkart pramogų organizatoriai pažėrė visą savaitę renginių, skirtų jaunimui. Taigi ir veiklos esama įvairios, tinkančios skirtingų pomėgių jaunuoliams.


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Atkreipiame vaikų ugdymo įstaigų pedagogų, moksleivių ir jų tėvelių dėmesį į tai, kad kovo 18-24 dienomis organizuojama „Veiksmo savaitė be patyčių“. Projekto iniciatoriai – Vaikų linija kviečia nelikti abejingais, prisijungti prie renginių, kuriais siekiama priminti kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas ir kodėl taip svarbu to siekti šeimoje, mokykloje...


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Nacionalinė bibliotekų savaitė

Biblioteka, 2011 04 20 | Rubrika: Kultūra

Nacionalinė bibliotekų savaitė. Balandžio 26 - gegužės 3 d. Justinas Marcinkevičius.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius