Palangos senoji gimnazija prilygsta geriausiai privačiai mokyklai Portugalijoje?

Palangos tiltas, 2025-05-21
Peržiūrėta
3151
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senoji gimnazija prilygsta geriausiai privačiai mokyklai Portugalijoje?

„Jūsų gimnazija prilygsta geriausiai privačiai mokyklai Portugalijoje“, – tokią nuomonę išsakė anglų kalbos mokytoja Inacia Besteiro kartu su savo kolege Ana Palma, iš Portugalijos atlydėjusios grupę mokinių, dalyvaujančių Erasmus+  projekte Palangos senojoje gimnazijoje gegužės 19-23 dienomis. 

Šio grupės mokinių mobilumo tikslas – ne tik mokytis mūsų gimnazijoje, bet ir susipažinti su mūsų miesto darniu vystymusi, jo kultūra bei istorija.

Moksleivius iš Portugalijos ankstų sekmadienio rytą šiltai pasitiko Gimnazijos I klasių gimnazistai Aurūnė Kazakauskaitė, Emilija  Lukauskytė, Nojus Zaleckas, Matas Lingaitis, Laimis Antoščak, Bernardas Palubinskis ir jų tėvai. Po ilgo skrydžio ilsėtis nepanoro niekas: „Vilties bėgimas“ Klaipėdoje, išskleistos laivo „Meridianas“ burės, cepelinai, krepšinis lietuje, pasivaikščiojimas po nuostabiai bundančią Palangą nė vieno nenuvylė. Diena buvo pilna įspūdžių, malonaus bendravimo ir šurmulio.

Gimnazijoje svečių laukė daug įvairių veiklų: pirmokų gimnazistų parengta ekskursija po Gimnaziją ir po istorines Palangos vietas, projektinis darbas grupėje kartu su IG klasės gimnazistais, edukaciniai užsiėmimai ir integruota anglų kalbos bei istorijos pamoka Palangos Gintaro muziejuje ir Kretingos dvaro saldaininėje, apsilankymas Kretingos bibliotekoje ir visa diena Kuršių Nerijoje klausantis legendų, brendant per Pilkąsias kopas, grožintis nuostabia gamta bei Juodkrantės ir Nidos architektūra. Gimnazijoje neišdildomą įspūdį paliko muzikos pamoka grojant braziliškais būgnais, šokių pamoka mokantis lietuvių liaudies šokių ir anglų kalbos pamoka, supažindinusi su Lietuvos ir pasaulio aviacijos istorija, bei geografijos pamoka.

Erasmus projektai – tai ne paprasta kelionė, tai – krašto pažinimas jos žmonių akimis, mokymasis kartu, bendravimas ir buvimas kartu. Pastarasis ypač džiugino projekto veiklas Gimnazijoje organizavusias ir koordinavusias anglų kalbos mokytojas Aušrinę Janušienę ir Audrą Kaklienę. Visi dvylika projekto dalyvių (6 gimnazistai ir 6 svečiai iš Portugalijos) savaitę praleido kaip viena šeima: kartu žaisdami boulingą, kartu palydėdami saulę, kartu vykdami į kiną, kartu skanaudami šaltibarščius pas Matą. „Labai didžiuojamės savo gimnazistais dėl tokio parodyto dėmesio svečiams ir draugiškumo. Geriau ir negalėjome įsivaizduoti. Jie atskleidė geriausias savo savybes,“ – mintimis dalijosi mokytoja A. Janušienė.

Gimnazijos direktorė Sandra Žutautienė džiaugiasi projekto sėkme ir dėkoja gimnazistų tėvams už parodytą dėmesį ir meilę svečiams.

Gimnazijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalo „Reitingai“ geriausių šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybės švietimo sistema yra trečioje vietoje, po Vilniaus ir Kauno. O štai, geriausiųjų šalies mokyklų reitinge, Palangos senoji gimnazija iš 25 vietos 2023 metais nukrito į 36 vietą šiemet.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. 


Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Palangos senoji gimnazija skelbia atranką socialinio specialiojo pedagogo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo laiko trukmė - 36 val. per savaitę, darbo apimtis -1 etatas. Darbo užmokestis – priklausomai nuo pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nuo5,89 iki 7,48. Pretendentas...


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Renginių kalendorius